Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Odwołanie skuteczne. Ratusz otrzyma prawie 4,6 mln zł na Aleję św. Wojciecha


Skuteczne okazało się oprotestowanie wyników postępowania konkursowego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych  w Warszawie. Pierwotne rozstrzygnięcie wykluczało wniosek Miasta Mławy z dofinansowania na realizację zadania „Skomunikowanie miasta Mława z węzłem przesiadkowym i korytarzami transportowymi sieci TEN-T”. Obecnie Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął już uchwałę przyznającą na to zadanie kwotę 4 586 790,40 zł.


W maju bieżącego roku poznaliśmy listę projektów, które uzyskały dofinansowanie w w ramach konkursu z działania 7.1 dotyczącego budowy i przebudowy dróg powiatowych i gminnych. Początkowo na tej liście nie znalazł się wniosek złożony przez Miasto Mława dotyczący „Skomunikowania miasta Mława z węzłem przesiadkowym i korytarzami transportowymi sieci TEN-T” – chodzi tu głównie o budowę tzw. Alei św. Wojciecha. Ze względu na błędy w ocenie mławskiego wniosku ratusz zdecydował się złożyć protest.

Protest został uwzględniony. Uchwała zmieniająca listę rankingową została już zatwierdzona przez Zarząd Województwa Mazowieckiego i projekt został skierowany do dofinansowania.

 Wartość projektu ogółem  9 402 920,32 

Wydatki kwalifikowalne 7 644 650,68

Wnioskowane dofinansowanie 4 586 790,40

Wkład UE 4 586 790,40 % dofinansowania – 60 %

 – informuje Marta Milewska, Rzeczniczka Prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Wśród wniosków okolicznych samorządów, które otrzymały dofinansowanie w ramach tego działania najwyższą kwotę na realizację zadań drogowych otrzyma powiat przasnyski – ponad 23,4 mln zł. Za nim kolejno: powiat płoński – 16,9 mln zł, powiat sierpecki – 13,4 mln zł, powiat mławski – 9,3 mln zł i powiat ciechanowski – 6,8 mln zł.

Jak wiadomo, decyzja o budowie Alei św. Wojciecha została już podjęta. Rada miasta na kwietniowej sesji podjęła decyzję o przeznaczeniu w tegorocznym budżecie kwoty 4,6 mln zł ze środków własnych na rozpoczęcie budowy alei. Po otrzymaniu dofinansowania środki te można będzie przeznaczyć na inny cel.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
spidy
spidy
5 lata temu

Może dodatkowe środki na program wymiany pieców w prywatnych domach? Zyska środowisko i PGNiG, a i elektorat będzie wdzięczny i może zapomni bezradność w sprawie sortowni, nieskuteczność przy przejeździe na Kościuszki, sprzedanie oczyszczalni, przerost administracji, drogie przetargi na stadion i wreszcie samą aleję wojciechową. Gospodarza nam trzeba takiego jak sołtysa na wsi co by sam się wziął za porządki, ale takie na serio a nie dla głosów w wyborach

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Pieknie to brzmi komunikować centrum przesiadkowe
Mieszkancy Mławy odrazu sie orientują ze to bolmot. Co komunikoac las z dworcem a może działki?

Moze wprost napisac chodzi o to żeby dojazd zrobic do galerii przy dworcu tak mi sie zdaje

gość
gość
5 lata temu

Bardzo dobra wiadomość. To się nazywa sprawne działanie UM.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  gość

Brawa i wdzięczność dozgonna

Tink more
Tink more
5 lata temu

w końcu ratusz prawdopodobnie znów wynajął jakąś kumatą firmę do przygotowania tego odwołania, tak jak do zwrotu za remont I etapu MDK, ale co tam, lepiej zapłacić jakiś grosz za przygotowanie dobrego projektu i otrzymać środki niż ich nie otrzymać…

Tylko po co ten ogromny wzrost zatrudnienia w ratuszu, panie burmistrzu, jeśli ci pracownicy z niczym sobie nie radzą.

MDK nie radzi sobie z organizacją imprez, ratusz nie radzi sobie z przygotowywaniem projektów i jeszcze wielu innymi ważnymi dla miasta sprawami ( remont oczyszczalni ścieków, usunięciem jakichś firm dokuczliwych dla mieszkańców), pan też, jak sam pan mówi, jest bezradny

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x