Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Odwołanie skuteczne. Ratusz otrzyma prawie 4,6 mln zł na Aleję św. Wojciecha


Skuteczne okazało się oprotestowanie wyników postępowania konkursowego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych  w Warszawie. Pierwotne rozstrzygnięcie wykluczało wniosek Miasta Mławy z dofinansowania na realizację zadania „Skomunikowanie miasta Mława z węzłem przesiadkowym i korytarzami transportowymi sieci TEN-T”. Obecnie Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął już uchwałę przyznającą na to zadanie kwotę 4 586 790,40 zł.

Jolanta Karpińska podziękowania


W maju bieżącego roku poznaliśmy listę projektów, które uzyskały dofinansowanie w w ramach konkursu z działania 7.1 dotyczącego budowy i przebudowy dróg powiatowych i gminnych. Początkowo na tej liście nie znalazł się wniosek złożony przez Miasto Mława dotyczący „Skomunikowania miasta Mława z węzłem przesiadkowym i korytarzami transportowymi sieci TEN-T” – chodzi tu głównie o budowę tzw. Alei św. Wojciecha. Ze względu na błędy w ocenie mławskiego wniosku ratusz zdecydował się złożyć protest.

Protest został uwzględniony. Uchwała zmieniająca listę rankingową została już zatwierdzona przez Zarząd Województwa Mazowieckiego i projekt został skierowany do dofinansowania.

 Wartość projektu ogółem  9 402 920,32 

Wydatki kwalifikowalne 7 644 650,68

Wnioskowane dofinansowanie 4 586 790,40

Wkład UE 4 586 790,40 % dofinansowania – 60 %

 – informuje Marta Milewska, Rzeczniczka Prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Wśród wniosków okolicznych samorządów, które otrzymały dofinansowanie w ramach tego działania najwyższą kwotę na realizację zadań drogowych otrzyma powiat przasnyski – ponad 23,4 mln zł. Za nim kolejno: powiat płoński – 16,9 mln zł, powiat sierpecki – 13,4 mln zł, powiat mławski – 9,3 mln zł i powiat ciechanowski – 6,8 mln zł.

Jak wiadomo, decyzja o budowie Alei św. Wojciecha została już podjęta. Rada miasta na kwietniowej sesji podjęła decyzję o przeznaczeniu w tegorocznym budżecie kwoty 4,6 mln zł ze środków własnych na rozpoczęcie budowy alei. Po otrzymaniu dofinansowania środki te można będzie przeznaczyć na inny cel.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
spidy
Gość
spidy

Może dodatkowe środki na program wymiany pieców w prywatnych domach? Zyska środowisko i PGNiG, a i elektorat będzie wdzięczny i może zapomni bezradność w sprawie sortowni, nieskuteczność przy przejeździe na Kościuszki, sprzedanie oczyszczalni, przerost administracji, drogie przetargi na stadion i wreszcie samą aleję wojciechową. Gospodarza nam trzeba takiego jak sołtysa na wsi co by sam się wziął za porządki, ale takie na serio a nie dla głosów w wyborach

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pieknie to brzmi komunikować centrum przesiadkowe
Mieszkancy Mławy odrazu sie orientują ze to bolmot. Co komunikoac las z dworcem a może działki?

Moze wprost napisac chodzi o to żeby dojazd zrobic do galerii przy dworcu tak mi sie zdaje

gość
Gość
gość

Bardzo dobra wiadomość. To się nazywa sprawne działanie UM.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Brawa i wdzięczność dozgonna

Tink more
Gość
Tink more

w końcu ratusz prawdopodobnie znów wynajął jakąś kumatą firmę do przygotowania tego odwołania, tak jak do zwrotu za remont I etapu MDK, ale co tam, lepiej zapłacić jakiś grosz za przygotowanie dobrego projektu i otrzymać środki niż ich nie otrzymać…

Tylko po co ten ogromny wzrost zatrudnienia w ratuszu, panie burmistrzu, jeśli ci pracownicy z niczym sobie nie radzą.

MDK nie radzi sobie z organizacją imprez, ratusz nie radzi sobie z przygotowywaniem projektów i jeszcze wielu innymi ważnymi dla miasta sprawami ( remont oczyszczalni ścieków, usunięciem jakichś firm dokuczliwych dla mieszkańców), pan też, jak sam pan mówi, jest bezradny