Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kolizja na ul. Ceglanej. 3 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. Policja zapowiada dalsze kontrole.


Pomimo apeli policji o trzeźwość na drodze, wciąż niestety nie brakuje kierowców, którzy wsiadają za kierownice po alkoholu. W ciągu kilku godzin patrole zatrzymały 3 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał w organizmie ponad 2,80 promila alkoholu.


Dawid W. lat 22, mieszkaniec pow. mławskiego, kierujący Matizem miał ponadto orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Został zatrzymany 22 sierpnia o godz. 19:15 w miejscowości Przychód.

23 sierpnia, przed godz. 1:00 w nocy interweniujący patrol policji zatrzymał nietrzeźwą kierującą samochodem marki Opel Vectra. Aneta K. lat 35, mieszkanka pow. mławskiego miała w organizmie ponad 1,80 promila alkoholu. Przewoziła pasażerkę. Nietrzeźwa kierująca została zatrzymana w Radzanowie.

We wtorek, tuż przed godz. 17:00, na ul. Ceglanej w Mławie doszło do kolizji drogowej, którego sprawcą był pijany kierowca. Paweł J. lat 56, mieszkaniec Mławy, kierując samochodem marki Fiat Seicento, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z Audi a4. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

We wszystkich trzech sprawach trwają czynności. Policja zapowiada dalsze, wzmożone kontrole na drogach.

Przypominamy:
– prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości od 5 tys. zł.
– Pijany lub odurzony narkotykami sprawca śmiertelnego wypadku lub powodującego ciężkie uszkodzenia ciała pójdzie do więzienia na co najmniej 2 lata. Kara nie będzie mogła zostać zawieszona.
– Kto będzie kierował samochodem, choć zabrano mu prawo jazdy decyzją administracyjną, narazi się nie tylko na karę do dwóch lat więzienia, obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.
– Kto złamie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów zostanie skazany na karę nawet do 5 lat więzienia. Obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.
– Kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych ze ścigającego go radiowozu, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

źródło: KPP Mława

Zobacz także…

Dachował kierowca z Mławy. Prawdopodobnie na „podwójnym gazie”

Pijani nadal na drogach… Podsumowanie wakacyjnego weekendu

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
Damian
5 lata temu

Powinno upubliczniać się wizerunek takich osób, pisać z imienia i nazwiska.

prawko
prawko
5 lata temu

ludzie są niereformowalni 🙁

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x