Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
meblolux

Pijani nadal na drogach… Podsumowanie wakacyjnego weekendu


Policjanci ruchu drogowego podsumowali kolejny, wakacyjny weekend na drogach pow. mławskiego i okolic. W sumie zatrzymano 11 nietrzeźwych kierowców. Aż 5 nietrzeźwych kierujących odnotowano w pow. ciechanowskim, 4 kierujących samochodami i jednego rowerzystę.W pow. płońskim zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców. Największe zagrożenie spowodował 43-letni kierujący dostawczym Citroenem, który mając 3 promile alkoholu w organizmie, w miejscowości Wilamowice zakończył jazdę w przydrożnym rowie, odnosząc przy tym samemu powierzchowne obrażenia. Mężczyzna ma czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez sąd.

W pow. działdowskim zatrzymano również 3 nietrzeźwych kierujących, w tym jedna z interwencji zakończyła się pościgiem. W sobotę wieczorem policjanci prewencji z Działdowa pełnili służbę na terenie gminy Iłowo-Osada. W pewnym momencie zauważyli poruszający się z nadmierną prędkością pojazd marki Nissan Micra. Kierujący autem na widok patrolu zaczął uciekać. Podczas ucieczki wjechał na chodnik powodując zagrożenie dla przypadkowych przechodniów. Policjanci pojazd zatrzymali, a kierującego autem poddali kontroli. Okazało się, że samochodem kierował 18-letni mieszkaniec gminy posiadający zamiast uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi – 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

W naszym powiecie doszło tylko do jednego zatrzymania. W piątek, o godz. 18:30, w Bogurzynie. Kierujący Hondą Civic 43- letni Mariusz K., mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 2,30 promila alkoholu.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości od 5 tys. zł.

Warto dodać, że nie tylko nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie na drodze. Przedwczoraj wieczorem w miejscowości Arcelin (Płońsk) doszło do potrącenia pieszej, która miała w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Wstępne ustalenia wskazują na to, że nietrzeźwa 35-latka z gm. Baboszewo, na nieoświetlonej drodze, poza terenem zabudowanym, wtargnęła nagle na drogę przed nadjeżdżający pojazd, który zahaczył ją lusterkiem. Pojazdem kierował 37-letni mieszkaniec gm. Płońsk. Mężczyzna był trzeźwy.

oprac. ŁP

za: KPP Mława, KPP Działdowo, KPP Ciechanów, KPP Płońsk

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500