Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pijani nadal na drogach… Podsumowanie wakacyjnego weekendu


Policjanci ruchu drogowego podsumowali kolejny, wakacyjny weekend na drogach pow. mławskiego i okolic. W sumie zatrzymano 11 nietrzeźwych kierowców. Aż 5 nietrzeźwych kierujących odnotowano w pow. ciechanowskim, 4 kierujących samochodami i jednego rowerzystę.


W pow. płońskim zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców. Największe zagrożenie spowodował 43-letni kierujący dostawczym Citroenem, który mając 3 promile alkoholu w organizmie, w miejscowości Wilamowice zakończył jazdę w przydrożnym rowie, odnosząc przy tym samemu powierzchowne obrażenia. Mężczyzna ma czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez sąd.

W pow. działdowskim zatrzymano również 3 nietrzeźwych kierujących, w tym jedna z interwencji zakończyła się pościgiem. W sobotę wieczorem policjanci prewencji z Działdowa pełnili służbę na terenie gminy Iłowo-Osada. W pewnym momencie zauważyli poruszający się z nadmierną prędkością pojazd marki Nissan Micra. Kierujący autem na widok patrolu zaczął uciekać. Podczas ucieczki wjechał na chodnik powodując zagrożenie dla przypadkowych przechodniów. Policjanci pojazd zatrzymali, a kierującego autem poddali kontroli. Okazało się, że samochodem kierował 18-letni mieszkaniec gminy posiadający zamiast uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi – 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

W naszym powiecie doszło tylko do jednego zatrzymania. W piątek, o godz. 18:30, w Bogurzynie. Kierujący Hondą Civic 43- letni Mariusz K., mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 2,30 promila alkoholu.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości od 5 tys. zł.

Warto dodać, że nie tylko nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie na drodze. Przedwczoraj wieczorem w miejscowości Arcelin (Płońsk) doszło do potrącenia pieszej, która miała w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Wstępne ustalenia wskazują na to, że nietrzeźwa 35-latka z gm. Baboszewo, na nieoświetlonej drodze, poza terenem zabudowanym, wtargnęła nagle na drogę przed nadjeżdżający pojazd, który zahaczył ją lusterkiem. Pojazdem kierował 37-letni mieszkaniec gm. Płońsk. Mężczyzna był trzeźwy.

oprac. ŁP

za: KPP Mława, KPP Działdowo, KPP Ciechanów, KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x