Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

To jest jedna Wólka, jak tak można się dzielić. Kłótnia na zebraniu


Na wczorajszym zebraniu Osiedla nr 8 Obrońców Mławy dostało się przewodniczącemu zarządu tegoż osiedla – Kamilowi Przybyszewskiemu. I to z dwóch stron. Personalnie rozliczać go z efektów podejmowanych w ciągu dwóch lat przewodniczenia zarządowi osiedla chciał Paweł Szczepański, poprzedni przewodniczący zarządu tego osiedla. Potem Przybyszewskiego skrytykował burmistrz Sławomir Kowalewski. Jedna z mieszkanek osiedla wyszła z zebrania już na jego początku zdegustowana zaistniałą sytuacją.

KSP Mława nabór

Gorąca i dość bezładna dyskusja rozpoczęła się zaraz po wysłuchaniu sprawozdania z prac zarządu osiedla. Paweł Szczepański dopytywał, co osobiście zrealizował przewodniczący Przybyszewski i dlaczego podczas wyborów przewodniczących zarządów osiedli (które Szczepański przegrał z Przybyszewskim – red.) pisał w ulotce, że rada osiedlowa nic nie robiła.

– Co pan zrealizował z tych dziewięciu punktów, które były zgłoszone do urzędu miasta? Budowa zbiornika retencyjnego była jak ja byłem przewodniczącym – mówił Paweł Szczepański.

Do zadanych pytań próbował się odnieść Kamil Przybyszewski, a do  dyskusji włączyła się Marta Obrębska, członek zarządu osiedla.

– Jak pan był przewodniczącym to nic się nie działo. Czy było choćby jedno zebranie zarządu? – mówiła do Pawła Szczepańskiego Marta Obrębska.

– Czy pani wie jaką ma władzę rada osiedlowa? Nie ma żadnej – bronił się były przewodniczący Szczepański.

– Jak nie ma żadnej to sam pan sobie odpowiedział – ripostowała Marta Obrębska.

W tym momencie salę opuściła jedna z uczestniczek zebrania, zniesmaczona sytuacją.

– Kłócicie się jak PiS i PO tam na górze. To jest jedna Wólka, jak tak można się dzielić. Ciągle kłócimy się tu na dole – mówiła wychodząc z sali.

Wsparły ją głosy z sali, gdzie mieszkańcy głośno mówili: „Dzieci lepiej się zachowują”, „Zaraz wszyscy wyjdziemy i będzie koniec zebrania”, „Było, minęło. Weźmy się za nowe problemy”, „Przyszliśmy posłuchać burmistrza”.

Poproszony o zabranie głosu burmistrz Sławomir Kowalewski, zanim omówił inwestycje miejskie na tym osiedlu oraz ogólnomiejskie, swoją wypowiedź rozpoczął od krytyki przewodniczącego Przybyszewskiego.

– Jestem zdegustowany kolejny raz prowadzeniem zebrania. Zarząd osiedla napisał pismo, listę pobożnych życzeń. Jeśli współpraca (z władzami miasta – red.) polega na złożeniu pisma to w ocenie mieszkańców to za mało. Nie ma pan żadnego udziału w budowie kolektorów sanitarnych ani zbiornika retencyjnego. Ta współpraca jest na poziomie zerowym. Mam kontakt z mieszkańcami, ale nie z przewodniczącym – mówił burmistrz Kowalewski.

 

– Jestem tutaj demonizowany. Słyszę, że z panem burmistrzem się nie widuję i takie rzeczy. Ja się widuję i naprawdę działam. Dziwi mnie panie burmistrzu pana postawa. Ja tutaj nie przyszedłem się z panem bić, ale tu są ważne sprawy mieszkańców – na końcu zebrania do słów burmistrza odniósł się przewodniczący Kamil Przybyszewski.

Na kanwie zaistniałej na tym zebraniu sytuacji, nasuwa mi się pewna refleksja. Otóż zupełnie niedawno miało miejsce zebranie mieszkańców Osiedla nr 5 Kościuszki. Tam również przewodniczącym zarządu osiedla od dwóch lat jest młody człowiek. Na tym osiedlu nie odbyło się od dwóch lat żadne zebranie mieszkańców, ani zarządu. Co prawda nie było na tym zebraniu burmistrza Kowalewskiego, bo wtedy być może również skrytykowałby publicznie przewodniczącego. Były jednak obecne władze miasta i wiceburmistrz Janina Budzichowska kilkakrotnie usprawiedliwiała i tłumaczyła przewodniczącego, gdy z sali padały pytania o zgłoszone do budżetu wnioski i brak zebrań.

Jest zapewne jakiś powód, dla którego urząd nie mierzy wszystkich przewodniczących zarządów osiedli jednakową miarą. Ciekawe jaki?

JK

Zobacz także:

Przewodniczący rady miasta zdyscyplinuje przewodniczących zarządów osiedli

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

72 - liczba komentarzy w artykule "To jest jedna Wólka, jak tak można się dzielić. Kłótnia na zebraniu"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Think more
Gość

„Lepiej jest milczeć i być uważanym za głupca niż otworzyć usta i rozwiać wszystkie wątpliwości” – Ty, „z bliska” swoimi komentarzami rozwiewasz wszystkie wątpliwości. ale cóż taki Twój urok 😀
Jesteś babą z bazaru Różyckiego, która zachwala swój towar na cały regulator

z bliska
Gość
c.d.n—-Anonimowo, jesteś bliski prawdy, tak mam 80 lat jestem starszą Panią i wnuki nauczyły mnie stukac w klawiature, i aby sie nie nudzić, bardzo często odwiedzam portale nie tylko mławskie, i wwszczynam dyskusje z takimi osobnikami, jak WY mławscy hejterzy, i napiszę wprost, do jasnej cholery czy naprawdę nie stać nas aby zmieniać MŁAWĘ tak w Ratuszu jak i w Starostwie, i tym zasiedziałym przez lata dać już odpocząć, bo mławska polityka to pomyje w krysztale, dosyć tego, bo co pojawią się młodzi i odważni, aby wchodzić w dyskusje z Władzami Ratusza, /przykład Wólki/ to zamiast im pomóc to wręcz… Czytaj więcej »
z bliska
Gość
Nie spodziewałem się że za komentowanie mławskiej rzeczywistości spotkam się z takim hejtem, i banowaniem mych postów przez takie postacie mławskiej inteligencji jak sami siebie nazywają, i tak się sam zastanawiam jakie szkoły ci inteligentni inaczej kończyli—Outsider, Jarząbek, TNT, Osik; Think More, Anonimowo, ssss, Wólczanin w/w to najgorsze oszołomstwo tego portalu, zaśmieca swymi postami z których absolutnie nic nie wynika. Być może w swych postach, co do niektórych użytkowników jestem zbyt ostry, którzy naprawdę nie mają nic do powiedzenia, zbanują każdego kto ośmiela się pisać o faktach i sprawach które dobrze znam, dziękuję za dobrą rade Pana/Pani, który mnie ostrzega… Czytaj więcej »
Populista
Gość

z bliska, nie wiem jaką ty skończyłeś szkolę, ale mylisz banowanie z komentowaniem, jak również komentarze z postami.

ZOSIA z PŁOCKA
Gość

Panie jarząbek, błoto to pan ma w buzi, ja udowodnię rację, którą znasz i to bardzo dobrze, serdecznie pozdrawiam internautów.

Dawaj
Gość

To dawaj Zosia.
A nie tylko straszysz ludzi.

Zosia
Gość

Wstyd to za mało….

Jarząbek
Gość
No to jak zwykle obudziła się nam Zosia z Płocka pod wieloma różnymi nickami – gratuluję spóźnionego refleksu, braku wyobraźni, braku rozróżniania stylu w pisanych komentarzach oraz uważaniu, że komentarze pisze jedna i ta sama osoba. Zosieńko czy jak ci tam: Napoleon, Outsider, mieszkanka Wólki itp. twoje poglądy są chore. Ja rozumiem że płacą ci za obronę włodarza i mieszanie z błotem komentatorów ale wykazuj więcej rozsądku i używaj nie tylko klawiatury, ale i mózgu. Więcej nie będę komentować twoich postów i innym doradzam to samo. Zosi z Płocka zależy tylko na rozmyciu dyskusji i zdyskwalifikowaniu oponentów burmistrza. Zosieńko, nic… Czytaj więcej »
Outsider
Gość

Jarząbek, Kamil, z bliska, wyborca czekaj do końca to zobaczysz jak prawda wypłynie na wierzch, grzejesz się aż ząbki ścierasz,:”Ten się śmieje co się śmieje ostatni. Pan Kowalewski jest burmistrzem miasta, ty póki co masz ponad 30 lat i uważasz że krzykiem świat zdobędziesz. Wciąż się pytasz „Co o mnie mówią i co o mnie mówią i co o mnie mówią? Nic odpowiadam, kompletnie nic…

Ozo
Gość

Cała obłuda burmistrza i jego lizusów. Potrafią tylko wmawiać że jest dobrze. Ta cała socjotechnika tak was ogarnela, że nawet jak wam ptaki na głowę sikają to Wy i tak będziecie przekonywac, że to deszcz pada.

wpDiscuz