Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To jest jedna Wólka, jak tak można się dzielić. Kłótnia na zebraniu


Na wczorajszym zebraniu Osiedla nr 8 Obrońców Mławy dostało się przewodniczącemu zarządu tegoż osiedla – Kamilowi Przybyszewskiemu. I to z dwóch stron. Personalnie rozliczać go z efektów podejmowanych w ciągu dwóch lat przewodniczenia zarządowi osiedla chciał Paweł Szczepański, poprzedni przewodniczący zarządu tego osiedla. Potem Przybyszewskiego skrytykował burmistrz Sławomir Kowalewski. Jedna z mieszkanek osiedla wyszła z zebrania już na jego początku zdegustowana zaistniałą sytuacją.

Gorąca i dość bezładna dyskusja rozpoczęła się zaraz po wysłuchaniu sprawozdania z prac zarządu osiedla. Paweł Szczepański dopytywał, co osobiście zrealizował przewodniczący Przybyszewski i dlaczego podczas wyborów przewodniczących zarządów osiedli (które Szczepański przegrał z Przybyszewskim – red.) pisał w ulotce, że rada osiedlowa nic nie robiła.

– Co pan zrealizował z tych dziewięciu punktów, które były zgłoszone do urzędu miasta? Budowa zbiornika retencyjnego była jak ja byłem przewodniczącym – mówił Paweł Szczepański.

Do zadanych pytań próbował się odnieść Kamil Przybyszewski, a do  dyskusji włączyła się Marta Obrębska, członek zarządu osiedla.

– Jak pan był przewodniczącym to nic się nie działo. Czy było choćby jedno zebranie zarządu? – mówiła do Pawła Szczepańskiego Marta Obrębska.

– Czy pani wie jaką ma władzę rada osiedlowa? Nie ma żadnej – bronił się były przewodniczący Szczepański.

– Jak nie ma żadnej to sam pan sobie odpowiedział – ripostowała Marta Obrębska.

W tym momencie salę opuściła jedna z uczestniczek zebrania, zniesmaczona sytuacją.

– Kłócicie się jak PiS i PO tam na górze. To jest jedna Wólka, jak tak można się dzielić. Ciągle kłócimy się tu na dole – mówiła wychodząc z sali.

Wsparły ją głosy z sali, gdzie mieszkańcy głośno mówili: „Dzieci lepiej się zachowują”, „Zaraz wszyscy wyjdziemy i będzie koniec zebrania”, „Było, minęło. Weźmy się za nowe problemy”, „Przyszliśmy posłuchać burmistrza”.

Poproszony o zabranie głosu burmistrz Sławomir Kowalewski, zanim omówił inwestycje miejskie na tym osiedlu oraz ogólnomiejskie, swoją wypowiedź rozpoczął od krytyki przewodniczącego Przybyszewskiego.

– Jestem zdegustowany kolejny raz prowadzeniem zebrania. Zarząd osiedla napisał pismo, listę pobożnych życzeń. Jeśli współpraca (z władzami miasta – red.) polega na złożeniu pisma to w ocenie mieszkańców to za mało. Nie ma pan żadnego udziału w budowie kolektorów sanitarnych ani zbiornika retencyjnego. Ta współpraca jest na poziomie zerowym. Mam kontakt z mieszkańcami, ale nie z przewodniczącym – mówił burmistrz Kowalewski.

 

– Jestem tutaj demonizowany. Słyszę, że z panem burmistrzem się nie widuję i takie rzeczy. Ja się widuję i naprawdę działam. Dziwi mnie panie burmistrzu pana postawa. Ja tutaj nie przyszedłem się z panem bić, ale tu są ważne sprawy mieszkańców – na końcu zebrania do słów burmistrza odniósł się przewodniczący Kamil Przybyszewski.

Na kanwie zaistniałej na tym zebraniu sytuacji, nasuwa mi się pewna refleksja. Otóż zupełnie niedawno miało miejsce zebranie mieszkańców Osiedla nr 5 Kościuszki. Tam również przewodniczącym zarządu osiedla od dwóch lat jest młody człowiek. Na tym osiedlu nie odbyło się od dwóch lat żadne zebranie mieszkańców, ani zarządu. Co prawda nie było na tym zebraniu burmistrza Kowalewskiego, bo wtedy być może również skrytykowałby publicznie przewodniczącego. Były jednak obecne władze miasta i wiceburmistrz Janina Budzichowska kilkakrotnie usprawiedliwiała i tłumaczyła przewodniczącego, gdy z sali padały pytania o zgłoszone do budżetu wnioski i brak zebrań.

Jest zapewne jakiś powód, dla którego urząd nie mierzy wszystkich przewodniczących zarządów osiedli jednakową miarą. Ciekawe jaki?

JK

Zobacz także:

Przewodniczący rady miasta zdyscyplinuje przewodniczących zarządów osiedli

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
72 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Think more
Think more
4 lata temu

„Lepiej jest milczeć i być uważanym za głupca niż otworzyć usta i rozwiać wszystkie wątpliwości” – Ty, „z bliska” swoimi komentarzami rozwiewasz wszystkie wątpliwości. ale cóż taki Twój urok 😀
Jesteś babą z bazaru Różyckiego, która zachwala swój towar na cały regulator

z bliska
z bliska
4 lata temu

c.d.n—-Anonimowo, jesteś bliski prawdy, tak mam 80 lat jestem starszą Panią i wnuki nauczyły mnie stukac w klawiature, i aby sie nie nudzić, bardzo często odwiedzam portale nie tylko mławskie, i wwszczynam dyskusje z takimi osobnikami, jak WY mławscy hejterzy, i napiszę wprost, do jasnej cholery czy naprawdę nie stać nas aby zmieniać MŁAWĘ tak w Ratuszu jak i w Starostwie, i tym zasiedziałym przez lata dać już odpocząć, bo mławska polityka to pomyje w krysztale, dosyć tego, bo co pojawią się młodzi i odważni, aby wchodzić w dyskusje z Władzami Ratusza, /przykład Wólki/ to zamiast im pomóc to wręcz przeciwnie pod nickami ukrywając się jeszcze tymi swymi postami zniechecają ich do działania, i najlepiej jest pisać bzdury Anonimowo, dosyć tego, zacznijmy szanować fakty, zawieszam pisanie aby dać Panu i sobie odpocząć, bo tak dyskusja jest chora, i staje się pośmiewiskiem!!

z bliska
z bliska
4 lata temu

Nie spodziewałem się że za komentowanie mławskiej rzeczywistości spotkam się z takim hejtem, i banowaniem mych postów przez takie postacie mławskiej inteligencji jak sami siebie nazywają, i tak się sam zastanawiam jakie szkoły ci inteligentni inaczej kończyli—Outsider, Jarząbek, TNT, Osik; Think More, Anonimowo, ssss, Wólczanin w/w to najgorsze oszołomstwo tego portalu, zaśmieca swymi postami z których absolutnie nic nie wynika. Być może w swych postach, co do niektórych użytkowników jestem zbyt ostry, którzy naprawdę nie mają nic do powiedzenia, zbanują każdego kto ośmiela się pisać o faktach i sprawach które dobrze znam, dziękuję za dobrą rade Pana/Pani, który mnie ostrzega przed w/w oszołomami, to nie pierwszy raz mi się to zdarza, ale wychodzę z założenia że MILCZENIE JEST CNOTĄ IDIOTÓW, i dlatego nie zamierza,milczeć, a tym samym dać im satysfakcję c.d.n

Populista
Populista
4 lata temu
Reply to  z bliska

z bliska, nie wiem jaką ty skończyłeś szkolę, ale mylisz banowanie z komentowaniem, jak również komentarze z postami.

ZOSIA z PŁOCKA
ZOSIA z PŁOCKA
4 lata temu

Panie jarząbek, błoto to pan ma w buzi, ja udowodnię rację, którą znasz i to bardzo dobrze, serdecznie pozdrawiam internautów.

Dawaj
Dawaj
4 lata temu

To dawaj Zosia.
A nie tylko straszysz ludzi.

Zosia
Zosia
4 lata temu
Reply to  Dawaj

Wstyd to za mało….

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

No to jak zwykle obudziła się nam Zosia z Płocka pod wieloma różnymi nickami – gratuluję spóźnionego refleksu, braku wyobraźni, braku rozróżniania stylu w pisanych komentarzach oraz uważaniu, że komentarze pisze jedna i ta sama osoba. Zosieńko czy jak ci tam: Napoleon, Outsider, mieszkanka Wólki itp. twoje poglądy są chore. Ja rozumiem że płacą ci za obronę włodarza i mieszanie z błotem komentatorów ale wykazuj więcej rozsądku i używaj nie tylko klawiatury, ale i mózgu. Więcej nie będę komentować twoich postów i innym doradzam to samo.
Zosi z Płocka zależy tylko na rozmyciu dyskusji i zdyskwalifikowaniu oponentów burmistrza.
Zosieńko, nic nie poradzisz, bo jak się mieszkańcy Wólki skrzykną tak jak w ubiegłym roku do projektu obywatelskiego, to burmistrz i tak wybory przegra, ponieważ wykazuje butę, zarozumiałość i jest po prostu „bucem” (jak ktoś tu słusznie go nazwał).

Outsider
Outsider
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek, Kamil, z bliska, wyborca czekaj do końca to zobaczysz jak prawda wypłynie na wierzch, grzejesz się aż ząbki ścierasz,:”Ten się śmieje co się śmieje ostatni. Pan Kowalewski jest burmistrzem miasta, ty póki co masz ponad 30 lat i uważasz że krzykiem świat zdobędziesz. Wciąż się pytasz „Co o mnie mówią i co o mnie mówią i co o mnie mówią? Nic odpowiadam, kompletnie nic…

Ozo
Ozo
4 lata temu
Reply to  Outsider

Cała obłuda burmistrza i jego lizusów. Potrafią tylko wmawiać że jest dobrze. Ta cała socjotechnika tak was ogarnela, że nawet jak wam ptaki na głowę sikają to Wy i tak będziecie przekonywac, że to deszcz pada.

ZOSIA z PŁOCKA
ZOSIA z PŁOCKA
4 lata temu

:Jak ja nie lubię smerfów

Kamil
Kamil
4 lata temu

Szanowny Pan SK zapomniał,że funkcja,którą pełni, jest służebną i postawa „jaśniepana” wobec mieszkańców miasta (w tym również wobec innych demokratycznie wybranych ich przedstawicieli ) jest co najmniej nie na miejscu… Panu SK pomyliła się demokracja z dyktaturą…Szanowny Panie SK – został pan wybrany po to,żeby służyć , a nie po to by zaspokoić swoje władcze ambicje. Mławianie burmistrz to nie,żaden możnowładza, to nasz sługa ,któremu za nasze pieniądze powierzyliśmy kierowanie sprawami naszego miasta, z nadzieją aby, NAM w tym mieście żyło się jak najlepiej ,a nie jaśnie panu SK.

Raksa
Raksa
4 lata temu

JK, uważam, że w rządzeniu jest coś, co sprawia, że ludzie tracą głowę i zdają się nie posiadać żadnych wartości. Tylko nieliczni obstają przy swoich ideach, potrafią opierać się korzyściom płynącym z porzucenia wszelkich zasad moralnych. Władza jest niczym narkotyk i pragnienie władzy pobudza rządzących do wysiłku, by posiadać ją jak najdłużej. A, że ceną jest niszczenie innych ludzi. Jeżeli do tego władza wpadnie w ręce osoby, która ma dyktatorskie zapędy i władca nie jest kontrolowany przez nikogo to nieszczęście gotowe. Jak szybko rządzący zapominają, że to władza jest dla ludzi, a nie ludzie dla władzy.

Rysiek
Rysiek
4 lata temu

A ja mam lokal użytkowy przy Handlowcu i będę popierał pana burmistrza co mi sił wystarczy. Będę dawać kasę na kampanię, będę wychwalał, będę robić wszystko. Widziałem projekty naszych pawilonów po rewitalizacji. Cudo, mówię wam cudo. Cudo funduje nam miasto.

Poraj
Poraj
4 lata temu
Reply to  Rysiek

To już drugie podejście obecnego Burmistrza do rewitalizacji okolic Handlowca. Nie sztuka za publiczne pieniądze kreślić plany, zamawiać komputerowe animacje. A co pozyskaniem środków z funduszy unijnych na rewitalizację?

Troglo
Troglo
4 lata temu
Reply to  Poraj

Never ending story, zawsze na tapacie rok przed wyborami, Przewodnicroglozącego też chce się pozbyć bo śmie krytykować

ZOSIA z PŁOCKA
ZOSIA z PŁOCKA
4 lata temu
Reply to  Troglo

a to nie ma za co krytykować? on nie podlega ocenie?, a to ciekawostka…

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Rysiek

Naiwny człowieku powinieneś wiedzieć że za te cuda sam będziesz płacił, o tych planach i rewitalizacji mówi się już od lat, tylko realizacja daleko w polu.

ZOSIA z PŁOCKA
ZOSIA z PŁOCKA
4 lata temu
Reply to  z bliska

tylko bez furii proszę…

TNT
TNT
4 lata temu

Możemy sobie tu tak pisać i komentować „buca” z ratusza, ale póki wszyscy wyborczy nie przejrzą na oczy i nie odsłoni im się oczu od pijany którą bije burmistrz, nic się nie zmieni. Przydał by się również dobry kandydat z poza biznesowego namaszczenia i mający pojęcie o zarządzaniu miastem. Bo samo to, że nie nazywa się Sławomir Kowalewski to za mało ..

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  TNT

TNT—- ale nie przesadzaj w swych postach, bo ja naprawdę nigdy nie widzialem PANA Sławomira Kowalewskiego pijanego, to już jest grube nadużycie, z twego postu wynika że nie nazywa się S.K to w takim wypadku może znasz prawdziwe nazwisko??? a na przyszłość zanim naciśniesz wyślij komentarz to przynajmniej przeczytaj go ze dwa razy, aby nie robić takich byków „dzieciaku”, jak widać nawet na kandydata się nie nadajesz.

TNT
TNT
4 lata temu
Reply to  z bliska

Za mało inteligentny jesteś „z bliska” aby pewne rzeczy zrozumiec. Więc nie będę się wdawał w polemikę, bo to nie ma sensu. Bicie piany to taka metafora, oznaczająca puste słowa. Literówka to nie byk, może każdemu się wkradnąć.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  TNT

no proszę z robionych błędów, tłumaczy się literówką, do diabła z takimi inteligentami jak TNT, nie martw się TNT o mą inteligencję, mogę ci tylko powiedzieć wiejski inteligencie że ze wsi jesteś i tak na wieś wrócisz, a jeśli nie odróżniasz słów piany od pijanego to już twoja sprawa,

gwQrT
gwQrT
4 lata temu
Reply to  z bliska

„z bliska” , oszołomie !

Do uzytkownika z bliska
Do uzytkownika z bliska
4 lata temu
Reply to  z bliska

Ktos stara sie sklocic i nastawic przeciwko Tobie uzytkownikow.
Zdaniem moim, to jedna i ta sama osoba. Wiek powyzej 40 lat, lekko poza 45 rok zycia.

ssss
ssss
4 lata temu

Ty cyganka idź wróżyć gdzie indziej, oszołom takim jak z bliska mówimy nie, stop chamstwu i opluwania na portalu, a i mam 34 lata.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Oszołom z bliska ma za to powyżej 60 lat i to duuużo pona60, nie chciałbyś tyle kijów dostać. Ja zaś mam 28 lat i też nie lubię chamstwa na portalu.

Think more
Think more
4 lata temu
Reply to  TNT

TNT, nie dyskutuj, nie ma sensu ten niepoczytalny gościu wszystkich się czepia uważając się za najmądrzejszego i wiedzącego wszystko lepiej. Wszystkich wyzywa, dyskusja z takim typem nie ma najmniejszego sensu, widać ewidentnie, że ma coś z deklem. Zachowuje się jak rasowa przekupka, której mądrości zawsze muszą być na wierzchu. Mam wrażenie, że jest to niespełniona stara panna.

Osik
Osik
4 lata temu
Reply to  z bliska

Hehe gościu z czego sam słynie komuś wytyka. Z bliska to największy oszołom na tym portalu.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Osik

ale z takimi oszołomami jak ty jeszcze na tym portalu sie nie spotkałem, tak to wychodzi jak kmiotki, zaczną opanowywać portal swą inteligencją, ktorą nabyli pod budką z piwem.

G.A.
G.A.
4 lata temu

Burmistrz, co rusz mnie zaskakuje.
Na zebraniu osiedlowym osiedla Zawkrze, krytykowal rzad PiS za pomysl wprowadzenia kadencyjnosci ograniczajacej.
Poszedl mu, az dym z uszu
Tym razem bylo nie lepiej. Atak, atak, atak i w krzyzowy sposob.
Dobrze, ze przewodniczacy byl opanowany.
Tak mysle ze jednak ograniczenie kadencyjnosci burmistrzowi by sie przydalo.
Teraz to chociaz po zebraniu burmistrz ma kolejna mozliwosc na blask fleszy w parku przy francuskim winie i serze.

ZOSIA z PŁOCKA
ZOSIA z PŁOCKA
4 lata temu
Reply to  G.A.

„Stary niedżwiedż mocno śpi”

Przewodniczący Os. Nr 8
Przewodniczący Os. Nr 8
4 lata temu

Zdaję sobie sprawę, jak i członkowie Zarządu oraz mieszkancy, że jest wiele do zrobienia.
Wszyscy życzymy sobie piekniejszego, czystszego, bezpieczniejszego osiedla.
Wszystko to wymaga pracy i ustawicznych dzialan Zarzadu Osiedla, ktory reprezentuje. I rzeczyeiscie Zarzad dziala caly czas.
Ja, nie mowię ze wiem wszystko najlepiej, ze jestem najmadrzejszy i nigdy tak nie twierdzilem.
Mieszkancy osiedla ,nie tylko tego, na ktorym mieszkam
sa osobami madrymi, zaradnymi i pomyslowymi.
Większosc osob zamieszkujacych osiedle mogloby byc moimi rodzicami i dziadkami. To dzieki ich doswiadczeniu, obyciu, wiem, ze trzeba umiec rozmawiac z kazdym, bez wzgledu na poglady jakie reprezentujemy.
Lacza nas wspolne problemy i szukamy sposobu jak je rozwiazac.
I bedziemy dazyc by je sukcesywnie rozwiazywac, mimo roznych trudnosci.

ZOSIA z PŁOCKA
ZOSIA z PŁOCKA
4 lata temu

Ja też wiem, sporo… Prócz gadania i bicia piany są tematy o których wstyd nawet pomyśleć…

Outsider
Outsider
4 lata temu

„Stary niedżwiedż mocno śpi” hahahahaha

z bliska
z bliska
4 lata temu

Panie Burmistrzu po takim koncercie, najwyższy czas aby mieszkańcy w wyborach powiedzieli Panu DOŚC TEJ MASKARADY!!!!!!

januszek
januszek
4 lata temu
Reply to  z bliska

powiedzą na pewno dość bo to już cyrk co ten gość odprawia. pomysł pis dobry bo niektórzy zamiast pomagać wolą się dorabiać MASAKRA

Wyborca
Wyborca
4 lata temu
Reply to  januszek

Cyrk na kolkach. Wlodarzu.. tu ziemia… Halo! tu ziemia…
Brak slow na zachowanie wladcy tego miasta.
Nawet sam Orwell mialby, gdyby żył, okazje napisac drugą część Folwarku zwierzecego.
Napoleon do drugiej czesci juz jest
Snowball, tez i
Squealer, rowniez.
Nad ratuszem zawisnie haslo zlozone z pozlacanych liter o takiej tresci:
Wszyscy ludzie są równi, ale …
Dopowiedzcie sobie sami

Radny Bezradny
Radny Bezradny
4 lata temu
Reply to  Wyborca

Ja jednak Radny Bezradny pobierający dietę, podniosę rękę jeszcze wyżej niż zwykle popierając właściwy wniosek a cała Moja rodzina zatrudniona w rożnych jednostkach UM mnie poprze. Tak wlasnie zrobie i obiecuje publicznie, ze nikt ale to naprawdę nikt, nawet wyższy ode mnie nie podniesie ręki wyżej na głosowaniu niż JA i On bedzie wiedział czyja to ręka! Pokonam całą konkurencje w komitecie i zostanę doceniony!

ZOSIA z PŁOCKA
ZOSIA z PŁOCKA
4 lata temu
Reply to  Radny Bezradny

do gość o1000 nicków, opanuj się…

ZOSIA z PŁOCKA
ZOSIA z PŁOCKA
4 lata temu
Reply to  Wyborca

tu też jesteś lanserze?

Ousider
Ousider
4 lata temu
Reply to  z bliska

najlepiej jak wszystko samemu się pisze…

ZOSIA z PŁOCKA
ZOSIA z PŁOCKA
4 lata temu
Reply to  z bliska

krzykaczowi krzykniemy przed wyborami, pcha się rękoma i nogami do rządzenia, ale najpierw uczciwa praca, w której się nie śpi i tyle, prawda? wszystko w swoim czasie. Żegnam do wyborów. No chyba żeby nie.

Kaszub
Kaszub
4 lata temu

Dokładnie Kowalewski potrafi rozmawiać tylko z adoratorami co kłaniają mu się w pas. Tak jak przewodnicząca Zatorza, pani Sasiak która dziękowała mu i oddawała hołd za rzekome zamknięcie sortowni węgla. Burmistrz nie pomógł nam w tej sprawie, węgiel dalej sortuja. Ale Pani Sasiak jest ok bo była wazelina.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Kaszub

Kaszub— za ten post muszę Cię pochwalić, a może aby pomóc Przewodniczącemu Panu Kamilowi, zjednoczymy wysiłki, poprzez pisanie postów o niby osiągnięciach Pana Burmistrza i w wyborach 2018, damy razem odpocząć od władzy Panu Kowaleskiemu, bo po tych kadencjach widać że ta władza go przerosła staje się coraz bardziej butny i opryskliwy, do ludzi którzy poświęcają swój czas, dla dobra miasta, jednak lepiej mu wychodzila jazda na rowerze.

ZOSIA z PŁOCKA
ZOSIA z PŁOCKA
4 lata temu
Reply to  z bliska

A co o mnie mówią na WÓLCE?, że jestem mądry, że jestem popularny, że jestem naj,naj,naj… ? obrzydliwe fe….

Wólczanin
Wólczanin
4 lata temu
Reply to  z bliska

hahahhahhahhahha, no uspokój się człowieku! co Ty pleciesz sam do siebie, co za śmiesznie dziecinne techniczki, kładżź się spać.

wólczanin
wólczanin
4 lata temu
Reply to  z bliska

sam sobie niki pisze, no co za wstyd, a jak się roz…pycha

Wólczanin
Wólczanin
4 lata temu
Reply to  Kaszub

Boże widzisz a nie grzmisz

Radzio
Radzio
4 lata temu

Burmistrz Kowalewski poraz kolejny pokazał jak traktuje i niszczy ludzi mu nie przychylnych. Przez tyle lat na stanowisku doszedł do takiej buty, że traktuje Mlawe jak własny folwark. Kowalewski by chciał aby wszyscy kłaniali się mu w pas i całowali w sygnet.

Przewodniczący Os. Nr 8
Przewodniczący Os. Nr 8
4 lata temu

Dwa lata temu wstecz, zobowiązałem się do działania na rzecz Os. Nr8. I konsekwentnie będę tego się trzymał.
Chcę dodać, że Wólka to nie tylko 3 osiedla, podzielone administracyjnie.Wólka to coś więcej. Wólka jest miejscem w Mławie, której należy się szacunek i konkretne, namacalne dzialania. Łącząc siły można zyskać więcej. Nie mozna pozwolic i nie pozwolę podzielic Wólki. Stoję i będędę stac na straży integralnosci naszego osiedla. Mieszkańcy również tego oczekują.
Ja, nie jestem od spelniania zachcianek pana burmistrza.
Jestem po to, by słuzyc mieszkańcom, jak najlepiej potrafię.

Radny
Radny
4 lata temu

Panie Kamilu, popieram Pana działania w 100%, wystarczy popatrzeć na reakcję radnych i Pana Burmistrza jak zadaje Pan konkretne pytania dotyczące mieszkańców na radzie miasta (gubią się we własnych wypowiedziach). Wólka jest opuszczona i zaniedbana od wielu, wielu lat. Władze udają że nie ma problemu, postawią ławeczki, zbudują altankę, karuzelę z kolorowym pociągiem i myślą że to załatwi sprawę. Pan Burmistrz nie zachowuje się jak na włodarza miasta przystało – jeżeli ma jakieś obiekcje co do Pana działań, to niech to Panu powie sam na sam, a nie na publicznym zebraniu „wyrzuca z siebie żółć która go trawi”. Czuje że grunt pod nogami pali się – oczyszczalnia, wysypisko, sortownia węgla… mam wymieniać dalej ?!

Wólczanin
Wólczanin
4 lata temu
Reply to  Radny

człowieku furii dostałeś?

Wólczanin
Wólczanin
4 lata temu
Reply to  Radny

Ja pana nie popieram, dlaczego – bo znam i tyle, nigdy w życiu…

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Panie przewodniczący, jak widzę cała Wólka stoi za Panem murem i nie tylko (ja jestem spoza Wólki, ale uważam, że Mława jest jedna a nie dwie: Mława Miasto i Mława Wólka), a więc gratuluję Panu wytrwałości i życzę powodzenia w swych działaniach oraz sukcesów w tej walce z wiatrakami. Pod wiatr też jak się jest upartym można daleko zajść.

Wólczanin
Wólczanin
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

no straszne sobie pisać komentarze do komentarzy, okropne…

Napoleon
Napoleon
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

niewiarygodne, czy musisz zmieniać tyle nicków, człowieku opanuj się trzeba mieć albo w sercu ogrom nienawiści, albo cały ładunek jadu z którym nie możesz sobie poradzić, poprostu arogancja i buta… Pisz pod swoim imieniem i nazwiskiem albo jednym nickiem, gdyż inaczej robisz z siebie pośmiewisko.

Wólczanin
Wólczanin
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Ja jestem z wólki i nie stoję za panem, śmiechu warte (cała Wólka, doprawdy bardzo śmieszne)

z bliska
z bliska
4 lata temu

Szanowny Panie Kamilu, wspólczuje takiej buty Burmistrza, szacunek dla Pana za spokój i opanowanie, ale z własnego doświadczenia wiem że najlepszą obroną jest atak. Ma Pan rację zachcianki Burmistrza niech spełnia Pan Szczepanski, a z wypowiedzi Włodarza wynika, że z pewnością chciałby aby osobiście Pan budował wodociągi, i zbiorniki,

Wólczanin
Wólczanin
4 lata temu
Reply to  z bliska

Ja również jestem Wólczaninem ale na pewno nie napiszę Wólczanie, na pewno na tego pana ( 1000nicków) nie zagłosuję, to jest nie możliwe. robi sobie reklamę wszędzie gdzie tylko może. „A co o mnie mówią ludzie?..hahahahha. Wólka na pana nie zagłosuje…hahahaha

ZOSIA z PŁOCKA
ZOSIA z PŁOCKA
4 lata temu

Ja również będę stała na straży prawa i w odpowiednim momencie się odezwę przyjdzie na to czas, wie pan to bardzo dobrze….Wytykamy błędy to zaczynamy od własnych, żegnam…

Radny Bezradny
Radny Bezradny
4 lata temu

No to mamy początek kampanii wyborczej.:) Zaczęło się. To jest potencjalny rywal, wiec się go dyskredytuje. Pan Przewodniczący zajmuje się tym do czego się zobowiązał nie bawiąc się w polityczne układy i jeżdżenie samochodem z burmistrzem. Jest niewygodny i stanowi zagrożenie układu, więc stosuje się taką a nie inną taktykę. DYSKREDYTACJA. Ja Radny Bezredny pobierający dietę deklaruje, ze nadal będę lojalnie podnosil rękę najwyżej zgodnie ze scenariuszem. Cały czas szlifuje technikę wznosu a ostatnio wyostrzam rowniez refleks testując rożne specyfiki aby podnosić ją zawsze jako pierwszy. Pierwszy w szeregu, pierwszy na sesji, pierwszy w głosowaniu!!! Dla Mławy!!!

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Radny Bezradny

i tak trzymać 😀

Outsider
Outsider
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

jedna osoba tyle niców, niesamowite…to się nazywa obsesja…

mieszkanka Wólki
mieszkanka Wólki
4 lata temu
Reply to  Radny Bezradny

sam sobie no ze śmiechu już wytrzymać nie mogę…

Anonim
Anonim
4 lata temu

Byly przewodniczacy wespół z burmistrzem na wszelkie możliwe i dostępne sposoby chcieli wyprowadzic z równowagi emocjonalnej pana Przybyszewskiego.
Dziwi mnie to, że pan nie odpowiedzial im obu po chamsku.
Jeden jak i drugi prześcigali się w atakowaniu pana osoby.
Taka malutka ciekawostka,: po zebraniu burmistrz Kowalewski swoim samochodem odwiózł pana Szczepańskiego do domu.
Humory im dopisywały, bo miny mieli wesołe.
Czy to było z tego powodu, ze udało się rozwalić zebranie ?

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Anonim

No i o to chodziło, drogi Anonimie!!!
Po co te zebrania, pan Szczepański ich nie robił i burmistrz miał święty spokój, a Wólka jakoś przecież nie zginęła, a teraz cała Wólka wraz z Panią radną, która ongiś piła kawkę u włodarza, hurmem rzuciła się na niego i psuje mu dobry nastój i dobry wizerunek.
Może w końcu ludzie przejrzą na oczy i idąc do urn wyborczych nie zagłosują na tego pana od dobrego wizerunku? – oby tak się stało, że cha..two przegrało.

mieszkanka Wólki
mieszkanka Wólki
4 lata temu
Reply to  Anonim

a mnie dziwi że aż tyle nicków jeden człowiek, szok…

Mieszkanka
Mieszkanka
4 lata temu

Pan Burmistrz wydawalbyc sie milym czlowiekiem- do wczoraj. Nie spodziewalam sie tak agresywnego ataku ze strony burmistrza wraz z bylym przewodniczacym. Panie Burmistrzu i Panie byly Przewodniczacy , obaj wam puscily nerwy, sami wciagneliscie sie w swoja pulapke.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Mieszkanka

Burmistrz cały czas krytykuje o poniża przewodniczącego tego osiedla, czyli Pana Przybyszewskiego. Widać, że działalność tego Pana jest wyraźnie nie na rączkę burmistrzowi, bo coś wytyka, bo się za bardzo angażuje w problemy Wólki i czepia się burmistrza, a przecież burmistrze jest od robienia dobrego wrażenia (ulłony, uśmiechy, „dzień dobry” z całowaniem rączek, najlepiej jeszcze w blasku fleszy i kamer, a jak tu robić dobrą minę do złej gry jak taki Przybyszewski się czepia i człowieka denerwuje.

Outsider
Outsider
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

człowieku na głowę upadłeś, co się stało? , ugryzło Cię coś, mas obsesję, zachowaj odrobinę kultury, co ty za banialuki tu wypisujesz… to doprawdy niewiarygodne…

Wólczanin
Wólczanin
4 lata temu
Reply to  Mieszkanka

co to za jakieś banialuki i dyrdymały

72
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x