Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Nad zalewem jest już czyściej


W sobotę, 20 maja br., odbyła się akcja zbierania śmieci na terenach dookoła zalewu Ruda. W tegorocznej akcji sprzątania linii brzegowej wzięło udział  około 30 osób.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Organizatorem sprzątania było mławskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego. – Tak naprawdę akcję sprzątania rozpoczęliśmy już w piątek, ponieważ nie wszystkie chętne do sprzątania osoby mogły być dziś z nami – mówił prezes mławskiego Koła PZW Andrzej Nowakowski. Z jego szacunków wynika, że w tym roku w akcji sprzątania wzięło udział łącznie około 30 osób, głównie wędkarzy. Organizatorzy zapewnili rękawiczki, worki i wywózkę śmieci. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie, zebrane śmieci zostały wywiezione do kontenera.

Podczas sprzątania uczestnicy akcji zwracali się do przebywających nad zalewem wędkarzy i innych osób wypoczywających z prośbą, aby zostawiali po sobie porządek.

Na zakończenie organizatorzy zaprosili uczestników do wspólnego grillowania. Sympatycznemu spotkaniu towarzyszyły żywe rozmowy, m.in o planach remontu Rybaczówki i o tym, że tak mało osób zainteresowanych jest czystością nad zalewem. Nie zabrakło również wędkarskich opowieści.

Zarząd mławskiego koła PZW dziękuje wszystkim za przybycie i wspólne sprzątanie. Zapraszamy do fotorelacji z wczorajszego wydarzenia.

RK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
po sąsiedzku

Ludzie naśmiecą, ale żeby sprzątnąć, to potem nie ma komu. Gorzej, jedni sprzątną, przyjdą drudzy i znowu naśmiecą. Tak czy inaczej, dobra akcja!