Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nad zalewem jest już czyściej


W sobotę, 20 maja br., odbyła się akcja zbierania śmieci na terenach dookoła zalewu Ruda. W tegorocznej akcji sprzątania linii brzegowej wzięło udział  około 30 osób.

Organizatorem sprzątania było mławskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego. – Tak naprawdę akcję sprzątania rozpoczęliśmy już w piątek, ponieważ nie wszystkie chętne do sprzątania osoby mogły być dziś z nami – mówił prezes mławskiego Koła PZW Andrzej Nowakowski. Z jego szacunków wynika, że w tym roku w akcji sprzątania wzięło udział łącznie około 30 osób, głównie wędkarzy. Organizatorzy zapewnili rękawiczki, worki i wywózkę śmieci. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie, zebrane śmieci zostały wywiezione do kontenera.

Podczas sprzątania uczestnicy akcji zwracali się do przebywających nad zalewem wędkarzy i innych osób wypoczywających z prośbą, aby zostawiali po sobie porządek.

Na zakończenie organizatorzy zaprosili uczestników do wspólnego grillowania. Sympatycznemu spotkaniu towarzyszyły żywe rozmowy, m.in o planach remontu Rybaczówki i o tym, że tak mało osób zainteresowanych jest czystością nad zalewem. Nie zabrakło również wędkarskich opowieści.

Zarząd mławskiego koła PZW dziękuje wszystkim za przybycie i wspólne sprzątanie. Zapraszamy do fotorelacji z wczorajszego wydarzenia.

RK

« 2 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
po sąsiedzku
po sąsiedzku
3 lata temu

Ludzie naśmiecą, ale żeby sprzątnąć, to potem nie ma komu. Gorzej, jedni sprzątną, przyjdą drudzy i znowu naśmiecą. Tak czy inaczej, dobra akcja!