Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Starostwo – 9 mln zł. Ratusz – zero


Starostwo dostało ponad 9 mln zł unijnego dofinansowania i przebuduje drogę łączącą krajową „siódemkę” z Konopkami. Projekt złożony przez urząd miasta nie dostał dofinansowania, miasto jednak też wybuduje „Aleję św. Wojciecha”. Ze środków budżetu miasta.

Jolanta Karpińska podziękowania


Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych  w Warszawie opublikowała listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu z działania 7.1 dotyczącego budowy i przebudowy dróg powiatowych i gminnych. Na tej liście znalazł się jedynie projekt mławskiego starostwa na przebudowę drogi powiatowej nr 2347W  droga krajowa nr 7 – Dąbek  -Konopki  na odcinku od km 0+000,00 do km 9+ 813,00 wraz z remontem mostu na rzece Dunajczyk w m. Konopki. Ponad 9,3 mln zł wsparcia pozwoli na poszerzenie pasa jezdni, zwiększenie nośności nawierzchni oraz budowę ciągu pieszo – rowerowego. Inwestycja ma charakter kompleksowy, dlatego fundusze zainwestowane zostaną także w przebudowę skrzyżowań, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz przebudowę mostu na rzece Dunajczyk w miejscowości Konopki. Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 15 mln zł, z czego otrzymane dofinansowanie to prawie 9,34 mln zł. Środki finansowe do tej inwestycji wniosły oprócz powiatu gminy Stupsk i Wiśniewo. Według planu inwestycja zakończy się w 2018 roku.

Dofinansowania nie otrzymał wniosek urzędu miasta dotyczący budowy „Alei św. Wojciecha” opiewający na kwotę 8,5 mln zł. Dofinansowania nie otrzymał również wniosek starostwa o przebudowę drogi Bogurzynek – Mdzewko.

Pomimo braku unijnego dofinansowania burmistrz Sławomir Kowalewski i tak podjął decyzję o przystąpieniu do budowy „Alei św. Wojciecha”, czyli drogi łączącej ulice Sienkiewicza i Kościuszki i biegnącej wzdłuż torów. Urząd miasta już zamieścił ogłoszenie o przetargu na budowę gminnej drogi publicznej (Aleja Świętego Wojciecha) wraz z infrastrukturą od ul. T.Kościuszki do ul. H. Sienkiewicza. Przebudowana zostanie sieć wodociągowa, kanalizacyjna, energetyczna. Przy ulicy powstaną ścieżki rowerowe i chodniki. Miasto szacuje koszty jej budowy na około 9 mln. zł. Burmistrz Sławomir Kowalewski wielokrotnie na sesjach rady miasta podkreślał, że liczy na unijne dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Po zaznajomieniu się z listą projektów wybranych do dofinansowania, na której nie znalazł się mławski projekt, miasto deklaruje, że od tej decyzji będzie się odwoływać. Taka deklaracja padła z ust wiceburmistrz Janiny Budzichowskiej na zebraniu osiedlowym w dniu 11 maja.  Na razie jednak do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych nie wpłynął żaden protest z Mławy. Rada miasta na ostatniej, kwietniowej sesji podjęła decyzję o przeznaczeniu w tegorocznym budżecie kwoty 4,6 mln zł na rozpoczęcie budowy alei. Środki pochodzą z tzw. nadwyżki budżetowej.

Na liście projektów, które uzyskały dofinansowania znalazło się łącznie 23 projekty. Największy projekt będzie realizować gmina Wyszków. Jego wartość opiewa na niemal 32 mln zł, a otrzymane dofinansowanie to kwota ponad 18 mnl. zł. Najwięcej bo aż sześć projektów, realizował będzie powiat płoński.

JK

Zobacz także:

Mława prawie na końcu kolejki po pieniądze z RIT-ów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

15
KOMENTARZE

avatar
1500
get
Gość
get

Będzie kanalizacja ,prąd to od razu chętni będą ,za działki udostępnią dwa lokale przeznaczone na dworce ,plan zabudowania już dawno zapewne jest uzgodniony przez za interesowane strony ,tylko czeka się na uzbrojenie terenu na nasz koszt

Teflonowy burmistrz
Gość
Teflonowy burmistrz

Turbodymomen przez 4 lata sprzedal pol majatku miasta,
lecz Burmistrz zawstydzil Turbodymomena, sprzedal calosc.

asS
Gość
asS

Dziś czwartek, Pusz przyjmuje.

anonim
Gość
anonim

Pacjent Pusza się odezwał 😀

Teflonowy burmistrz
Gość
Teflonowy burmistrz

O ratuszu mozna powiedziec jedno: Nic i zero- nawet iskry brak. Albo gdzies przewody sa wadliwe, albo znow wysiadlo kilka lamp, czuje sie, ze jest to niesprawiedliwe…- autor: Casanova, tytul piosenki: Nic i Zero.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zamienić starostę z burmistrzem!

Think more
Gość
Think more

To zasługa nie tyle starosty co jego podwładnych

Andrzej
Gość
Andrzej

Budowa Alei sw. Wojciecha., nie ma wielkiego sensu, gdy nie zostanie ona skomunikowana z Zatorzem. Budowa ma sens tylko w oczach deweloperow.
Obietnice z budowa Dworca zintegrowanego, slyszymy od dawna. Ale jak zycie pokazuje, ze byla to kielbasa wyborcza, ktora na sniadanie zjadl burmistrz.

Troglo
Gość
Troglo

Ta ulica budowana jest dla developera, taki deal publiczno prywatny z burmistrzem, to jest motyw przewodni partnerstwo publiczno prywatne, tylko Miasto jest w tym dealu tą dym… stroną

Teflonowy burmistrz
Gość
Teflonowy burmistrz

Partnetstwo PP, to nic innego jak prywatyzacja majatku miasta, tylko z tym wyjatkiem, ze zastosowanu tu eufemizm PPP, zamiast prywatyzacja. Takie komunistyczne zagrywki, gdzie zamiast powiedziec: Podwyzka cen pradu, to mowiono: Regulacja cen prądu.

Think more
Gość
Think more

Właśnie: ppp z burmistrzem, a mieszkańcy i wszystkie mniejsze i większe zakłady za to zapłacą, za takie partnerstwo to powinien płacić burmistrz z własnej kieszeni, a nie z naszej, no ale nasi radni bezradni oczywiście podniosą rączki w górę i droga będzie dla developera. A niektórzy mieszkańcy nadal ślepi jak krety i uważają, że takiego właśnie burmistrza Mława potrzebuje. Tak, łatwo jest coś robić jak się nie liczy z kosztami, ale majątku miejskiego coraz mniej. Panie burmistrzu czyż nie jest tak, że zasoby miejskie się kończą, Ludzie przetrzyjcie oczy, a jak to nie pomaga to je przemyjcie, bo wybory coraz… Czytaj więcej »

normal
Gość
normal

No to o kim piszesz? Wymień tych deweloperów?

kos
Gość
kos

Andrzej, budowa tej ulicy ma sens, ponieważ w dalszych planach jest przedłużenie jej aż do ulicy Płockiej. A to oznacza, że dzięki temu będzie w dużej mierze wyprowadzony może być ruch z wąskiego i zatłoczonego centrum. Po drugie aleja ta będzie połączona z Graniczną i Brukową i dalej do Piłsudskiego. Aleja Św. Wojciecha nie będzie tylko taką enklawą. To jest moja opinia. Ja jako mieszkaniec Mławy tak to widzę. Ta ulica w dalszej przyszłości ma sens……

Pytajacy
Gość
Pytajacy

Burmistrzu, a gdzie tunel dla mieszkancow Zatorza?

Think more
Gość
Think more

Zróbcie z burmistrzem deal i tunel będzie