Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

To już dziś! Noc Muzeów. Zobacz, gdzie warto się wybrać?


Już 20 maja, w najbliższą sobotę, kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Podobnie jak w zeszłym roku, do akcji dołącza się Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Warto również zapoznać się z programem imprez „u sąsiadów” i znaleźć dla siebie coś interesującego.

Słoneczne ogrody Mława

Tegoroczne święto w mławskim muzeum będzie przebiegało pod hasłem wydarzeń historycznych związanych z 200. leciem rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszko. Organizatorzy zapraszają m.in. na prelekcję dr. Leszka Arenta pt. „Tadeusz Kościuszko Fakty i Legendy”.

Wiele atrakcji czeka na mławian także w sąsiednich miejscowościach. Nie zabraknie wystaw, wykładów, konkursów i koncertów. Nocne zwiedzanie zamków dostępne będzie m.in. w Ciechanowie i Nidzicy. Dla najmłodszych uczestników Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaplanowało spektakl lalkarsko-aktorski pt. „Tymoteusz wśród ptaków”. Na pokaz sztuki sokolniczej i oraz grup rekonstrukcyjnych z epoki napoleońskiej możemy wybrać się do Działdowa. Ciekawie zapowiada się także Program Nocy Muzeów w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu. Wśród stałych ekspozycji zobaczymy m.in. „Gabinet lekarza z małego miasteczka”, a także wystawę poświęconą Bieżuniowi i jego mieszkańcom z dawnych lat. Dodatkowo w można zwiedzać wystawę czasową „Za Wielkim Chińskim Murem”, która prezentuje wielowiekową kulturę Chin. Nieco dalej, w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, za symboliczną złotówkę będzie można zwiedzać wystawy prezentowane w skansenie oraz korzystać z licznych atrakcji towarzyszących.

Zapraszamy do zapoznania się z programami imprez:

U sąsiadów:

Ciechanów

Opinogóra

Działdowo

Nidzica

Bieżuń

Więcej o EUROPEJSKIEJ NOCY MUZEÓW W MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU TUTAJ.

red.

Zobacz także…

Przasnysz: Zaproszenie na Piąty Przasnyski Jarmark Staropolski, 20 maja 2017 r.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500