Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

To już dziś! Noc Muzeów. Zobacz, gdzie warto się wybrać?


Już 20 maja, w najbliższą sobotę, kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Podobnie jak w zeszłym roku, do akcji dołącza się Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Warto również zapoznać się z programem imprez „u sąsiadów” i znaleźć dla siebie coś interesującego.


Tegoroczne święto w mławskim muzeum będzie przebiegało pod hasłem wydarzeń historycznych związanych z 200. leciem rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszko. Organizatorzy zapraszają m.in. na prelekcję dr. Leszka Arenta pt. „Tadeusz Kościuszko Fakty i Legendy”.

Wiele atrakcji czeka na mławian także w sąsiednich miejscowościach. Nie zabraknie wystaw, wykładów, konkursów i koncertów. Nocne zwiedzanie zamków dostępne będzie m.in. w Ciechanowie i Nidzicy. Dla najmłodszych uczestników Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaplanowało spektakl lalkarsko-aktorski pt. „Tymoteusz wśród ptaków”. Na pokaz sztuki sokolniczej i oraz grup rekonstrukcyjnych z epoki napoleońskiej możemy wybrać się do Działdowa. Ciekawie zapowiada się także Program Nocy Muzeów w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu. Wśród stałych ekspozycji zobaczymy m.in. „Gabinet lekarza z małego miasteczka”, a także wystawę poświęconą Bieżuniowi i jego mieszkańcom z dawnych lat. Dodatkowo w można zwiedzać wystawę czasową „Za Wielkim Chińskim Murem”, która prezentuje wielowiekową kulturę Chin. Nieco dalej, w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, za symboliczną złotówkę będzie można zwiedzać wystawy prezentowane w skansenie oraz korzystać z licznych atrakcji towarzyszących.

Zapraszamy do zapoznania się z programami imprez:

U sąsiadów:

Ciechanów

Opinogóra

Działdowo

Nidzica

Bieżuń

Więcej o EUROPEJSKIEJ NOCY MUZEÓW W MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU TUTAJ.

red.

Zobacz także…

Urząd miasta jak z czasów PRL-u? Tej nocy wszystko możliwe – Noc Muzeów 2019. Co, gdzie i kiedy w Mławie i okolicy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500