Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Kradzież i pożar na stacji Mławskiej Kolei Dojazdowej – aktualizacja


Prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę do budynku „wagonówki” na stacji Mławskiej Kolei Dojazdowej przy ulicy Brackiej w Mławie włamali się nieznani sprawcy. Do budynku dostali się przez metalowe drzwi wejściowe. Zginęły elektronarzędzia i ręczne narzędzia warsztatowe, używane do prac związanych z utrzymaniem i remontami dotychczasowego taboru oraz torowiska MKD.

Słoneczne ogrody Mława

Jak podają administratorzy profilu Mławskiej Kolei Dojazdowej wśród ukradzionych narzędzi były: wykaszarka Still 260, wkrętarka METABO, dwa przedłużacze 25m i 15m, młot 8kg, pięć szt. sekatorów nożycowych, trzy siekiery, lampa warsztatowa, klucze płaskie i nasadowe, 20 l farby chlorokauczukowej, 5 szt. podnośników – lewarków 5t.  Szacunkowy koszt skradzionych przedmiotów to 5400 zł.

Dodatkowo w sobotę po południu straż pożarna gasiła pożar krzaków na terenie stacji.

Przypomnijmy, na początku kwietnia br. na skutek decyzji wójta gminy Krasne wywieziony został zasadniczo cały tabor stojący dotychczas na stacji w Mławie.

JK

fot.archiwum prywatne

Aktualizacja 08.05.2017

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kradzieży, do której doszło w nocy z 5 na 6 maja, na terenie kolei wąskotorowej. Nieznani sprawcy ukradli m.in. różnego rodzaju narzędzia, przechowywane w niezabezpieczonej wagonowni.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nieznani sprawcy weszli do pomieszczenia wagonowni i ukradli przechowywane wewnątrz narzędzia, w tym m.in. wykaszarkę spalinową,  wiertarko- wkrętarkę, klucze nasadowe, podnośniki oraz kilkadziesiąt litrów farby. Sprawcy weszli do wagonowni przez niezabezpieczone drzwi. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zobacz także:

Zostaną puste torowiska. Gmina Krasne wywozi tabor Mławskiej Kolei Dojazdowej

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Mławska Kolej Wąskotorowa- Facebook

Jeszcze raz w tym miejscu pragniemy podziękować Straży Pożarnej w opanowaniu ognia, a policjantom z KPP Mława za zaangażowanie w znalezienie sprawców, którzy dopuścili się kradzieży. Wszystkich mieszkańców, sympatyków, miłośników kolei oraz ludzi dobrej woli prosimy o pomoc. Każdy nawet najmniejszy gest jest mile widziany, a pokazuje przy tym Wasza troskę o Mławską Kolej Wąskotorową.
Razem, pomóżmy przetrwać Naszej Mławskiej Kolei.