Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Kradzież i pożar na stacji Mławskiej Kolei Dojazdowej – aktualizacja


Prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę do budynku „wagonówki” na stacji Mławskiej Kolei Dojazdowej przy ulicy Brackiej w Mławie włamali się nieznani sprawcy. Do budynku dostali się przez metalowe drzwi wejściowe. Zginęły elektronarzędzia i ręczne narzędzia warsztatowe, używane do prac związanych z utrzymaniem i remontami dotychczasowego taboru oraz torowiska MKD.

KSP Mława nabór

Jak podają administratorzy profilu Mławskiej Kolei Dojazdowej wśród ukradzionych narzędzi były: wykaszarka Still 260, wkrętarka METABO, dwa przedłużacze 25m i 15m, młot 8kg, pięć szt. sekatorów nożycowych, trzy siekiery, lampa warsztatowa, klucze płaskie i nasadowe, 20 l farby chlorokauczukowej, 5 szt. podnośników – lewarków 5t.  Szacunkowy koszt skradzionych przedmiotów to 5400 zł.

Dodatkowo w sobotę po południu straż pożarna gasiła pożar krzaków na terenie stacji.

Przypomnijmy, na początku kwietnia br. na skutek decyzji wójta gminy Krasne wywieziony został zasadniczo cały tabor stojący dotychczas na stacji w Mławie.

JK

fot.archiwum prywatne

Aktualizacja 08.05.2017

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kradzieży, do której doszło w nocy z 5 na 6 maja, na terenie kolei wąskotorowej. Nieznani sprawcy ukradli m.in. różnego rodzaju narzędzia, przechowywane w niezabezpieczonej wagonowni.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nieznani sprawcy weszli do pomieszczenia wagonowni i ukradli przechowywane wewnątrz narzędzia, w tym m.in. wykaszarkę spalinową,  wiertarko- wkrętarkę, klucze nasadowe, podnośniki oraz kilkadziesiąt litrów farby. Sprawcy weszli do wagonowni przez niezabezpieczone drzwi. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zobacz także:

Zostaną puste torowiska. Gmina Krasne wywozi tabor Mławskiej Kolei Dojazdowej

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Kradzież i pożar na stacji Mławskiej Kolei Dojazdowej – aktualizacja"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mławska Kolej Wąskotorowa- Facebook
Gość
Mławska Kolej Wąskotorowa- Facebook

Jeszcze raz w tym miejscu pragniemy podziękować Straży Pożarnej w opanowaniu ognia, a policjantom z KPP Mława za zaangażowanie w znalezienie sprawców, którzy dopuścili się kradzieży. Wszystkich mieszkańców, sympatyków, miłośników kolei oraz ludzi dobrej woli prosimy o pomoc. Każdy nawet najmniejszy gest jest mile widziany, a pokazuje przy tym Wasza troskę o Mławską Kolej Wąskotorową.
Razem, pomóżmy przetrwać Naszej Mławskiej Kolei.

wpDiscuz