Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Co żołnierz nosił w chlebaku


Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79. Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiehy we wtorek 2 maja zorganizowało marsz śladami umocnień, które pozostały po II wojnie światowej w okolicach Mławy.

KSP Mława nabór

Uczestnicy marszu spotkali się na parkingu przy dworcu PKP Mława-Wólka skąd wyruszyli w drogę. Przed nimi była do pokonania ok. 10 kilometrowa trasa. Marszowi towarzyszyło wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Biorący udział w marszu mieli możliwość, dobrze się bawiąc, zdobyć wiedzę historyczną. Poznali m.in. elementy umundurowania i ekwipunek żołnierza. Dowiedzieli się wiele o historii mławskiej linii umocnień. Na zakończenie marszu przewidziano wspólne ognisko.

RK

Zobacz także…

Święto Narodowe Trzeciego Maja w Mławie

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Barwy biało-czerwone w Mławie

Festyn „Wszyscy jesteśmy biało-czerwoni” za nami

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Co żołnierz nosił w chlebaku"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Anonimowo
Gość

Zacna incjatywa bola mnie nogi ale warto
Na moich dzieciakach flary zrobiły wrazenie
Dopiero w domu pytał y po co niemiec miał hełm rogacz

wpDiscuz