Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Co żołnierz nosił w chlebaku


Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79. Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiehy we wtorek 2 maja zorganizowało marsz śladami umocnień, które pozostały po II wojnie światowej w okolicach Mławy.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Uczestnicy marszu spotkali się na parkingu przy dworcu PKP Mława-Wólka skąd wyruszyli w drogę. Przed nimi była do pokonania ok. 10 kilometrowa trasa. Marszowi towarzyszyło wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Biorący udział w marszu mieli możliwość, dobrze się bawiąc, zdobyć wiedzę historyczną. Poznali m.in. elementy umundurowania i ekwipunek żołnierza. Dowiedzieli się wiele o historii mławskiej linii umocnień. Na zakończenie marszu przewidziano wspólne ognisko.

RK

Zobacz także…

Święto Narodowe Trzeciego Maja w Mławie

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Barwy biało-czerwone w Mławie

Festyn „Wszyscy jesteśmy biało-czerwoni” za nami

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Zacna incjatywa bola mnie nogi ale warto
Na moich dzieciakach flary zrobiły wrazenie
Dopiero w domu pytał y po co niemiec miał hełm rogacz

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x