Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Niebezpieczne schody już w naprawie


Na początku kwietnia, po sygnale otrzymanym od jednej a naszych czytelniczek pisaliśmy o niebezpiecznych schodach do centrum handlowego przy ulicy Długiej. Ich stan był tak zły, że doszło tam do wypadku z udziałem seniorki, która potknęła się na nierównościach i dotkliwie potłukła spadając z wykruszonych stopni.


Ten stan się jednak zmienia. Już ponad tydzień przed świętami rozpoczęły się tam prace remontowe. Stopniowo uzupełniane są ubytki płytek na stopniach, tych zarówno niebezpiecznych jak i nie estetycznych schodów.  Na czas prac remontowana połowa schodów wyłączona jest z użytku dla wchodzących i wychodzących. Co prawda tempo prac nie powala na kolana, ale pewnie już wkrótce poprawi się estetyka tego obiektu położonego w końcu w centrum miasta, a na pewno poprawi się bezpieczeństwo.

JK

O sprawie pisaliśmy tutaj:

Niebezpieczne i zniszczone schody, to murowany wypadek

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Nie odpuszczam…
Trzeci tydzień naprawy schodów dobiega końca, a końca robót nie widać.
Schody pewnie będą remontowane co najmniej do końca przyszłego tygodnia.
Ot i Polska właśnie.
Wielkie poszanowanie dla pracy, żeby jej nigdy nie zabrakło, bo ta naprawa schodów pewnie też będzie fuszerką tak jak poprzednia ich naprawa, a więc znów za 2 lata panowie fachowcy będą tyrać przez miesiąc przy kolejnej naprawie i tak w kółko.
Mamy pretensje do lekarzy, że olewają pacjenta, a sami do siebie nie mamy zastrzeżeń??????????

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Istotna poprawa nastąpiłaby gdyby zmieniono płytki na bardziej bezpieczne, a nie ciągle uzupełnia się tymi samymi, bardzo śliskimi, no ale widocznie właściciel ma potężny zapas właśnie tych płytek i klienci tego obiektu w dalszym ciągu będą się ślizgać na stromych i gładkich schodach.
Ciekawe dlaczego ten obiekt jest w ogóle dopuszczony do użytku bez podjazdu dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi. Moim zdaniem to jest niedopuszczalna sytuacja w XXI wieku.
Właściciel zgarnia tylko kasę nie poprawiając ani estetyki, ani bezpieczeństwa obiektu.
Prace remontowe przed świętami trwały prawie 2 tygodnie, a zrobiono zaledwie połowę schodów… i to Polska właśnie. Pracuje się, oj pracuje i pracę się bardzo szanuje, żeby starczyło jej na jak najdłuższy okres, ale narzeka się na zarobki. Pytam, za co się płaci tym pracownikom?

ramzes
ramzes
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Poczekajmy na końcowy efekt. Przecież szanowny właściciel budynku dba o bezpieczeństwo i wygodę, prawda Panie Włascicielu? Przecież ruszył swoje 4 literki i zdecydował się łaskawie na naprawę rozwalonych schodów 🙂 Późno bo późno ale jednak 😉 A przecież nie pozwoli Pan by podobna sytuacja wystąpiła z udziałem niepełnosprawnej osoby, poruszającej się np. na wózku inwalidzkim czy matki z wózkiem dziecięcym? Wszak to także klienci sklepów a skoro jest to budynek użyteczności publicznej to takie osoby będą miały również prawo do bezpiecznego i komfortowego korzystania z owego lokalu? Prawda, Panie Biznesmenie? 😉

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x