Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Niebezpieczne i zniszczone schody, to murowany wypadek


Pięknie to nie wygląda, ale nie o sam wygląd tu chodzi. Tam po prostu jest niebezpiecznie. I do tego jest to w samym centrum miasta. Pokruszone i wyszczerbione płytki w kilkunastu miejscach na stopniach schodów wiodących do centrum handlowego przy ulicy Długiej 2 zostały usunięte. Pozostało po niech nierówne cementowe podłoże. Łatwo tu źle postawić nogę i nieszczęście gotowe. I tak właśnie się stało – w ubiegłym tygodniu z tych schodów spadła starsza osoba.


Mam tu na myśli budynek przy miejskim parku i I Liceum Ogólnokształcącym. Nieco starsi mławianie pamiętają, że kiedyś był tu spichlerz, do którego prowadziła przecież ulica Spichrzowa. Budynek już kilkanaście lat temu przeszedł w ręce prywatne, został przebudowany i adaptowany na cele handlowe. Mieści się tam m.in. market Biedronka i sklep ze sprzętem AGD. Pomimo, że stoisk handlowych jest w nim już trochę mniej niż kiedyś, to jednak codziennie sporo ludzi korzysta z tych schodów. Wychodząc na ogół niosą jakąś torbę, trudniej wtedy patrzeć pod nogi i łatwo o wypadek.

 Takie właśnie nieszczęśliwe zdarzenie, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu opisuje nam czytelniczka z Mławy.

 – Sklep Biedronka naprzeciwko PKO, a dokładnie schody, które są wysoko, a są bardzo mocno zniszczone. Te schody są niebezpieczne, a nikt ich nie remontuje. Moja mama wczoraj po godz 17 spadła z nich. Ma rękę w gipsie. Akurat służby przechodziły i zadzwoniły po karetkę.  Mama została przewieziona do szpitala na prześwietlenie, ma zbitą rękę, uderzyła też głową.  W zimie ja sama się boję tam wchodzić – pisze nasza czytelniczka.

Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach właściciele sklepów dbają o wygodę klienta. W tym przypadku rzeczywiście dziwnym jest, że te, prawdopodobnie pozimowe uszkodzenia nie są jeszcze naprawione. Budynki użyteczności publicznej muszą odpowiadać warunkom technicznym określonym w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. Troska o stan techniczny to obowiązek właściciela lub najemcy. Jeżeli przyczyną wypadku był nienależyty stan schodów, poszkodowanemu należy się odszkodowanie. Zastosowanie ma tu podstawowa zasada odpowiedzialności – zasada winy. I choćby z tej zasady odpowiedzialności cywilnej właścicielowi powinno zależeć na utrzymaniu obiektu we właściwym stanie technicznym. Można mieć jednak jedynie nadzieję, że schody zostaną szybko naprawione.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Fachowcy od schodów tyrają już drugi tydzień i uzupełniają płytki, oczywiście nie wymieniają, tylko uzupełniają ten sam „badziew” co był i końca ich ciężkiej, wyczerpującej pracy nie widać.
„Już” połowę schodów zrobili, może na Dni Mławy się wyrobią.
Ciężka praca, ale im chyba właściciel tego budynku dniówkę płaci, bo jakby dostawali za wykonaną pracę to te schody zrobiliby w ciągu trzech dni.
Szkoda tylko, że zimą i w czasie deszczu schody jak były śliskie tak pozostaną śliskie, ale co tam, właściciel pewnie tam zagląda tylko po czynsz albo i to nie.

karolek
karolek
4 lata temu

A co na to wszystko właściciel budynku? Chyba warto by go było poprosić o jakiś komentarz?

o!la
o!la
4 lata temu

Te schody są naprawdę niebezpieczne. A zimą to już w ogóle szkoda gadać, była taka ślizgawka że hej… i chodnik też był masakrycznie śliski.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Po pierwsze i najważniejsze tam nie powinno być gładkich płytek, które gdy są mokre to są bardzo śliskie.
Schody są wysokie i nie pomogą poręcze, dolepianie płytek tego typu też nie. Płytki powinny być zmienione na porowate.
Co mają do tergo właściciele sklepów. szanowna Redakcjo?
Ten budynek jest czyjąś własnością,
WŁAŚCICIEL OBIEKTU BIERZE ZA WYNAJEM OGROMNĄ KASĘ I TO ON ODPOWIADA ZA BEZPIECZEŃSTWO KLIENTÓW TEGO OBIEKTU!!!
Powinien wszystkim poszkodowanym na tych schodach wypłacać odszkodowania, może to zmusiłoby go do zadbania o jakość tych schodów.
Drugie schody przy budynku są lepszej jakości, ale także śliskie i zimą zawsze oblodzone i także stwarzają zagrożenie dla pieszych.
Ja nie rozumiem dlaczego tam nie podjazdów dla niepełnosprawnych, ale pewnie trzeba by było zlikwidować albo warzywniak albo kwiaciarnie i kasy za wynajem by ubyło.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x