Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Piękne palmy i najsmaczniejsze baby i mazurki w szkole w Kosinach Starych


Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa w Kosinach Starych przed Świętami Wielkanocy organizuje Gminno – Parafialny Konkurs Wielkanocny. W tym roku oprócz tej tradycyjnej już części – konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną, organizatorzy wprowadzili dodatkową kategorię – konkurs na najsmaczniejszą i najpiękniejszą babę lub mazurek.


7 kwietnia w szkolnych murach konkurs został rozstrzygnięty i podsumowany. W wykonanie zarówno palm jak i wypieków angażowały się całe rodziny i przyznawane nagrody były odbierane przez uczniów wspólnie z rodzicami. Zarówno misternie wykonane i barwne palmy, jak i pięknie wyglądające i pyszne ciasta oceniało jury, które nie miało łatwego zadania wybrać i wyróżnić te najlepsze.

– Chciałabym, żeby wszystkie palmy i mazurki były nagrodzone, ale budżet jest tylko budżetem – mówiła dyrektor Ewa Kowalska.

Zanim jednak poznaliśmy laureatów konkursu w obu kategoriach dzieci przygotowały program słowno – muzyczny, przypominający o religijnym wymiarze zbliżających się świąt.Po części artystycznej organizatorzy nie trzymali już dzieci w niepewności i ogłosili wyniki konkursu.

W kategorii Wielkanocne Ciasto zwyciężyli:

I MIEJSCEGabriela Tokarska- SP Stare Kosiny,

II MIEJSCEKamil Myśliński- SP Bogurzyn, Gabriela Skuzińska- SP Bogurzyn, Magdalena Jarmuszewska- SP Głużek, Wiktoria Kałapus- SP Stare Kosiny,

III MIEJSCEAntonina i Adrian Balcerowscy- SP Wiśniewo,

W kategorii Wielkanocna Palma zwyciężyli:

I MIEJSCE- Alicja Kowalska, Jonasz Chołaściński, Oliwia i Zuzanna Zalewskie- SP Strare Kosiny, Zuzanna Krysiak- SP Bogurzyn,

II MIEJSCE Maja Bucholska- SP Wiśniewo, Magdalena Jarmuszewska- SP Głużek, Sebastian Zakobielski- SP Głużek,

III MIEJSCE Aleksandra, Kamil, Katarzyna Pacuszki- SP Stare Kosiny, Natalia i Kinga Napirskie- SP Stare Kosiny, Gabriela Balińska- SP Stare Kosiny, Bartosz, Amelia, Wiktoria Dworzniccy- SP Bogurzyn,

WYRÓŻNIENIE Mikołaj Chmielewski- SP Wiśniewo,

Nagrody dla rodzin, które wykonały najlepsze prace wręczyli dyrektor Ewa Kowalska, ks. proboszcz Robert Andrikowski oraz członkowie jury.

JK

« 1 z 2 »

Zobacz także…

Codziennik inspiruje: ZAJĄC WIELKANOCNY!

Strzegowo. Barwnie przybrane stoły uginały się od wielkanocnego jadła

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x