Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Strzegowo. Barwnie przybrane stoły uginały się od wielkanocnego jadła


Trwa jeszcze Wielki Post, ale w strzegowskim ośrodku kultury wczoraj wyglądało jakby już zawitała tu Wielkanoc. Stoły ozdobione świątecznymi dekoracjami wręcz uginały się od przeróżnych potraw (i napitków!) jakie tradycyjnie w naszych stronach pojawiają się podczas Świąt Wielkanocnych. A wszystko to za sprawą konkursu „Tradycje i zwyczaje wielkanocne”, zorganizowanego tu już po raz szósty.

Słoneczne ogrody Mława

Do konkursu stanęły koła gospodyń i inne grupy nieformalne z terenu gminy Strzegowo, a było ich aż dwanaście. Każda grupa miała własny pomysł na dekorację stołów i potraw, przygotowywanych według przepisów  przekazywanych jeszcze z pokolenia na pokolenie. Był żurek z kiełbasą i jajkiem, pieczone kury i kaczki, domowe wędliny, pasztety, rolady, jajka w różnej postaci. Były wielkanocne baby, pascha i wiele innych smakołyków.

Konkurs zakładał oczywiście pewną rywalizację, a wszystkie grupy starały się podsunąć jurorom oceniającym potrawy co smaczniejsze kąski. W gruncie rzeczy, organizatorom bardziej chodziło o kultywowanie tradycji oraz bezpośrednie spotkanie i zbliżenie mieszkańców gminy. Tym niemniej jury po długich obradach postanowiło wyróżnić trzy grupy, przyznając im nagrody pieniężne.

Pierwsze miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dąbrowy, drugie – z Koła Gospodyń Wiejskich z  Mdzewa, trzecie – z Koła Gospodyń Wiejskich Giżyna. Pozostałe grupy biorące udział w konkursie otrzymały wyróżnienia i również nagrody pieniężne. Dodatkowa nagroda indywidualna – mazowiecki pejzaż malowany na płótnie , ufundowana przez artystę Grzegorza Filipczyka z Unierzyża trafiła do Koła Gospodyń Wiejskich w Mdzewie.

JK

« 1 z 4 »

 

Zobacz także…

Codziennik inspiruje: ZAJĄC WIELKANOCNY!

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
POL124

Ale żarcie… i jakie piękne dziewczyny !!! WSPANIAŁY KONKURS