Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dominik Stanisławski. Zarzuty oszustwa i nierzetelności są nieuprawnione


Wydawnictwo „Invest 4 Energy” Sp. z o.o Dominika Stanisławskiego z Olsztyna odpiera zarzuty postawione w oświadczeniu burmistrza Sławomira Kowalewskiego na stronie internetowej urzędu miasta w dniu 3 marca 2017 r. Nazywa je pomówieniami i nieprawdziwymi informacjami oraz rozważa wystąpienie na drogę sądową wobec osób, które są za to odpowiedzialne. Tłumaczy opóźnienie powstałe przy opracowywaniu katalogu promocyjnego. Zapowiada również jego wydanie na przełomie kwietnia i maja tego roku.


Ze względu na charakter sprawy poniżej cytujemy pełną treść oświadczenia wydawnictwa „Invest 4 Energy” Sp. z o.o Dominika Stanisławskiego.

Oświadczenie

W związku z pojawiającymi się od kilku dni pomówieniami i nieprawdziwymi informacjami na mój temat oraz działalności Wydawnictwa  Invest 4 Energy, którego jestem właścicielem informuję, że rozważam wystąpienie na drogę sądową w stosunku do osób, które są za to odpowiedzialne.

Informuję wszystkich zainteresowanych, że od lipca 2016 r. pracuję nad wydaniem katalogu dotyczącego Mławy i okolic. Poparcie, które uzyskałem od Burmistrza Mławy wynikało wyłącznie z bogatego portfolio, które przez dwadzieścia kilka lat mojej pracy redaktorskiej udało mi się zgromadzić. Zaznaczam, że Urząd Miasta nie zaangażował w wydawnictwo najmniejszych środków finansowych, które pochodzą wyłącznie od zainteresowanych zamieszczeniem oferty reklamowej firm . Zbieranie ofert i przygotowywanie projektów kosztowało  kilka miesięcy ciężkiej pracy. Termin wydania albumu przewidziany był rzeczywiście na koniec stycznia 2017 r., jesteśmy więc półtora miesiąca spóźnieni – jednak wynika to głównie z tego, że tylko około 30% reklamodawców nadesłało w określonym w zamówieniu terminie dwóch tygodni składowe części do stworzenia projektu.  Pomimo to katalog ukaże się na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku.

Z publikacji internetowych miejscowych portali dowiedziałem się o cofnięciu poparcia przez Urząd Miasta oraz rzekomym podejrzeniu popełnienia przez moje Wydawnictwo oszustwa oraz nierzetelności. Tego rodzaju zarzuty są zupełnie nieuprawnione i godzą w moje dobre imię, narażając jednocześnie na wymierne straty materialne.

Pomimo wielu prób spotkania i rozmowy z Panem Burmistrzem w ciągu ostatnich dni – nie umożliwiono mi takowego. Od Pani Rzecznik usłyszałem, że – cytuję – niezręcznie – dla Urzędu byłoby pomóc w sprawie wydania katalogu, czyli przekazać materiały promocyjne (nieodpłatnie) i zamieścić kilka zdań informacji o kończonym wspólnie projekcie.

Na koniec – dziękuję wszystkim za współpracę, pomoc i zrozumienie. W tej chwili zaangażowałem już wszystkie środki i czas, żeby nasz wspólnie tworzony album mógł ukazać się za kilka tygodni.

Z poszanowaniem,

Dominik Stanisławski

Wydawnictwo  „Invest 4 Energy”

Z treści oświadczenia wynika, że w ostatnim czasie Dominik Stanisławski próbował się spotkać z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim. Do takiego spotkania i próby wyjaśnienia zaistniałej sytuacji ostatecznie jednak nie doszło. Wygląda więc na to, że urząd miasta podtrzymał swoje stanowisko opublikowane na stronie urzędu miasta 3 marca br.

JK

Przeczytaj również:  Burmistrz cofa poparcie dla firmy Invest 4 Energy. Będzie policyjne dochodzenie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lukasz
Lukasz
3 lata temu

ta firma oszukała już reklamodawców w Gminie Stawiguda!

kamnil p.
kamnil p.
4 lata temu

zaskałżam decyzję do płokułatuły!

Xyz
Xyz
4 lata temu
Reply to  kamnil p.

Moze e chcial dac zdjecia bmm na okładkę he he

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x