Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Burmistrz cofa poparcie dla firmy Invest 4 Energy. Będzie policyjne dochodzenie


fot. pixabay


Mławski ratusz już od września ubiegłego roku czeka na wydanie materiału promocyjnego miasta, który wykonać miała firma wydawnicza  „Invest 4 Energy” Dominik Stanisławski z Olsztyna. Co prawda miasto raczej nie wyłożyło na tę publikację żadnych środków finansowych, ale uczyniły to lokalne firmy.

Wydawnictwo Invest 4 Energy działała według utartego w takich przypadkach schematu. W lipcu ubiegłego roku uzyskało list polecający od burmistrza miasta, a potem z takim poparciem, rozpoczęło szukanie firm i instytucji chcących zareklamować się w planowanym wydawnictwie. Firma zebrała chętnych i pobrała zaliczki na poczet mającej powstać książki o Mławie, wraz z panoramą firm i ofertą gospodarczą, turystyczną i inwestycyjną miasta. Planowany na wrzesień termin wydania publikacji najpierw przesuwał się na październik, potem na styczeń, ostatecznie do dziś materiał nie został wydrukowany. W związku z tą sprawą miasto opublikowało komunikat o cofnięciu listu polecającego dla wydawnictwa Invest 4 Energy, a także zgłoszeniu podejrzenia popełnienia przestępstwa mławskiej policji.

– Ze względu na brak rzetelności pana Dominika Stanisławskiego, redaktora naczelnego „Invest 4 Energy” Sp. z o.o., Burmistrz Miasta Mława cofa poparcie dla inicjatywy wydawnictwa „Invest 4 Energy” Sp. z o.o. dotyczącej opracowania katalogu promocyjnego, w którym miały być zaprezentowane oferty gospodarcza, turystyczna i inwestycyjna Miasta Mława.

Równocześnie informujemy, że pan Jarosław Trześniewski-Kwiecień zadeklarował udzielić bezpłatnych porad prawnych osobom pokrzywdzonym przez wydawnictwo „Invest 4 Energy”. Zainteresowanych prosimy o przesłanie informacji i danych kontaktowych na adres [email protected], tytułując mail „Invest 4 Energy”.

Informujemy także, że Urząd Miasta Mława zgłosił w Komendzie Powiatowej Policji w Mławie możliwość popełnienia oszustwa przez Dominika Stanisławskiego, redaktora naczelnego „Invest 4 Energy” – pisze Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Onegin
Onegin
4 lata temu

Myślę, że w tym wypadku to raczej poszło inaczej, podany Pan i jego Pani (żona Pana D. niejaka Pani E.) jest człowiekiem, którego myślę i wiem, że ściga więcej osób nie tylko z Mławy, Jeziorany mogą w tym temacie też coś powiedzieć a myślę, że Nidzica też jest bliska takiej samej reakcji. Pominę osoby, które pracowały nad wydaniem wcześniejszych nie zapłaconych usług (Miłomłyn, Ostróda jako wydawnictwa i brak płatności w drukarniach w Polsce).

Rysiek
Rysiek
4 lata temu

Takich szemranych listów intencyjnych było więcej. Min. zaangażowanie się władz miasta w promocję mieszkań w Mławie, budowanych przez mławskiego przedsiębiorcę (tego ze złotymi łańcuchami na szyi).

ratusz
ratusz
4 lata temu

A taki ładny lansik zapewne szykował się Kowalewskiemu w tym informatorze, a tu be nie udalo się.

z bliska
z bliska
4 lata temu

Szanowny Panie Burmistrzu, nie było by tej wtopy, ale zapomniał Pan . że w Mławie jest wybitny specjalista, a wszystko czego się dotknie zamienia w tombak, a taką informacje zrobił by za pół darmo, a tym specjalistą jest Pan który nie ukrywa swego nazwiska i bardzo dobrze bo przynajmniej wiemy z kim mamy do czynienia, zalatwił na lata 7-kie, grzebie w kórnikach, a z rad którego korzystała znana Radna kiedy pisała skargę. Szkoda wszystko się posypało, a przy pomocy specjalisty który prezentuje się na portalu—wszystko zostało by w Mławie

adam
adam
4 lata temu

Czy burmistrz powinien podpisywać porozumienia z firmami?, jakimikolwiek. On jest od zarządzania miastem a nie promowania firm wszelkiej maści.

Teflonowy burmistrz
Teflonowy burmistrz
4 lata temu

Przypomnialo mi sie pewne zdarzenie sprzed 2015 roku. Otoz troche analogiczna sytuacje mielismy z firma SNA Eco Passive Building z Torunia, ktora miala wybudowac mieszkania w systemie pasywnym. Rada Miasta na czele z burmistrzem z wielkim entuzjazmem podeszli do tego pomyslu. Wszak doszlo do podpisania porozumienia pomiedzy firma pana Blocha, a miastem Mlawa. Burmistrz byl wniebowziety.
Jak ta historia sie skonczyla ? To chyba kszdy wie…

Obserwator
Obserwator
4 lata temu

Kochani, burmistrz jest nieomylny. Czy wy tego nie rozumiecie?
S.K, to taki mlawski William Wallace. On jest odwazny, jego serce jest waleczne, a czyny szlachetne. W kazdej chwili podejmie sie trudnych reform, przez ktore miasto : zyska, nawet za cene 33 lat niewoli platniczej. E tam, o czym ja mowie, zbyt malo pochwal dla jego „odwaznej mosci”
Moze lepiej nie za duzo, bo skoncze jak dentysta Stalina, co mu ciezka, za ciezka proteze sporzadzil.

Think more
Think more
4 lata temu

Burmistrz jest odważny jak zwykle: nie zna, nie sprawdzi, a poleca, czemu? – ciekawe…
Nigdy nie polecaj firmy , której nie znasz. Dziś wszystko jest możliwe, burmistrz za to polecanie winien też odpowiadać przed sądem, bo przedsiębiorcy „dzięki” niemu stracili kasę, czyli jest współwinny – tak, tak panie burmistrzu, zawsze za takie coś trzeba liczyć się z odpowiedzialnością.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Mocne o ile wszystko jest prawdziwe.Możliwych jest kilka innych wariantów.Albo wydawca uznał,że dotychczas zebrany materiał promocyjny jest zbyt kruchy nie pozwalający na opracowanie pełnej oferty gospodarczej,turystycznej i inwestycyjnej miasta albo wszyscy zostali zrobieni w Gogola.O tej samej nazwie jest spółka rejestrowa w W-wie i tylko patrzeć jak Mława znów znajdzie się w newsach programów interwencyjnych.Ciekawe może być uzyskanie listu polecającego przez firmę o mało weryfikowalnej historii działalności rozpoczętej i ole się nie mylę w 2016 roku,podobnie jak ciekawy jest zarzut dla redaktora firmy o jego braku rzetelności, rzetelnie wysunięty przez rzetelnego Burmistrza,który wszak chciał dobrze ale wyszło jak wyszło.Może jednak w przyszłości należałoby zweryfikować oferty udzielając bezpłatnych porad lub działań w ramach takiej naszej mławskiej tarczy antykorupcyjnej

Onegin
Onegin
4 lata temu

Oj odpowiedz Pana Dominika chyba 🙂

ela
ela
4 lata temu

u nas w firmie też był, ale wyczułam że to jakiś podejrzany typ, nie wiem dlaczego burmistrz daje poparcie człowiekowi którego wcześniej nie sprawdzi lub nie zna

Obserwator
Obserwator
4 lata temu

Uzyskalo list polecajacy od burmistrza- ciekawe!

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x