Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Mławska historia i współczesność


Dzięki grupie nieformalnej Mława Miasto Zabytkowe, która udostępniła fragment Kroniki Warszawy i Mazowsza z 1974 roku dotyczący Zakładów Mięsnych w Mławie, możemy skonfrontować historię z dniem dzisiejszym. Fotografie stanu obecnego udostępnione dzięki uprzejmości Janusza Dębskiego.

KSP Mława nabór

Galeria zdjęć współczesnych

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

13 - liczba komentarzy w artykule "Mławska historia i współczesność"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
SKORPION
Gość
Czesiek—-nie dziwi mnie to pytanie, ale jak sie przyszło do Mławy z okolicznych wiosek to nie dziwota że zadaje się tak głupie pytania, które świadczą o braku znajomości ludzi, którzy dla miasta swym działaniem zrobili więcej niż przybysze z okolicznych gmin powiatu, można nie na widzieć tamtych czasów, ale trzeba mieć szacunek dla ludzi którzy dzialali w tamtym okresie, i kładli podwaliny pod dalszy rozwój miasta, a upadek Zakładow Mięsnych zaczął się w czasach rozkwitu SOLIDARNOŚCI, a złodziejstwo owszem bylo i to na dużo skalę, do dziś stoją budynki mieszkalne, pobudowane z tych zysków zlodziejskich, starsi mieszkańcy dobrze o tym… Czytaj więcej »
Think more
Gość

Pracownicy ob ładowani? – szary pracownik tyle co wyniósł to pikuś, tam całe transporty szły na lewo. Kiedyś ochroniarz nie puścił transportu o 3 w nocy na Mławę, bo przecież w Mławie nie otwierają tak wcześnie sklepów, okazało się, że był lewy, ale gdyby było na W-wę to by poszło. Ktoś po prostu nie pomyślał… wystawiając lewą fakturę.

z bliska
Gość

Tak sobie myślę, i mam pytanie do znających tamten uciekający czas, a zwłaszcza kombatanta SOLIDARNOŚCI Pana ŁUKASIKA—jak to się stało szanowny Panie, i kto do tego się przyczynił, że zakłady Mięsne popadły w taką ruinę? to był czas Pańskiej dzialalności , tylko bardzo proszę nie opowiadać bajek!!!!

Think more
Gość

To proste: przeinwestowanie i złodziejstwo na szeroką skalę. Co tu pytać.
Nowe maszyny też wywożono jako złom do niektórych prywatnych zakładów mięsnych.

okolice
Gość

Niesamowite nagranie. Nasuwa się wiele refleksji..

Magnus
Gość

Przykry widok, który przypomina lata świetności tego zakładu. Widok, który wyrył w sercach upragnienie dążenia do lepszej przyszłości. Stary widok młodzieńczych lat, spełnionych i niespełnionych snów. Widok przeszłości zza horyzontu historii- tej dobrej i tej która mogłaby lepsza. Wspomnienia z wolna pokrywa kurz, ząb czasu nie szczędzi ani przedmiotów ani ludzi, ani tym bardziej ich wspomnień. Stare fotografie odrobiną namiastki dawnych lat są. Pewnie niektórzy pragną cofnąć się, choć na jeden dzień do tamtych lat. Do lat beztroski, do starych dobrych przyjaciół, do starej Mławy i pachnących majowych ulic, śniegu, co przykrywa jakby na wzór puchu pokrywał domostwa naszej przeszłości.

Zaska
Gość

Znów jakieś mrówcze wypociny.

torki
Gość

w tym budynku wynajmowałem sale na własne wesele i była super impreza z poprawinami włącznie a ciąg dalszy jest taki że budynek upada do ruiny tak jak i związek który się rozpadł.

alicja
Gość

„Czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi.” Odisseas Elitis

M.
Gość

Coś w tym jest… Pozdrawiam

wpDiscuz