Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kursy na koparki
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławska historia i współczesność


Dzięki grupie nieformalnej Mława Miasto Zabytkowe, która udostępniła fragment Kroniki Warszawy i Mazowsza z 1974 roku dotyczący Zakładów Mięsnych w Mławie, możemy skonfrontować historię z dniem dzisiejszym. Fotografie stanu obecnego udostępnione dzięki uprzejmości Janusza Dębskiego.

Galeria zdjęć współczesnych

« 2 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

13
KOMENTARZE

1500
SKORPION

Czesiek—-nie dziwi mnie to pytanie, ale jak sie przyszło do Mławy z okolicznych wiosek to nie dziwota że zadaje się tak głupie pytania, które świadczą o braku znajomości ludzi, którzy dla miasta swym działaniem zrobili więcej niż przybysze z okolicznych gmin powiatu, można nie na widzieć tamtych czasów, ale trzeba mieć szacunek dla ludzi którzy dzialali w tamtym okresie, i kładli podwaliny pod dalszy rozwój miasta, a upadek Zakładow Mięsnych zaczął się w czasach rozkwitu SOLIDARNOŚCI, a złodziejstwo owszem bylo i to na dużo skalę, do dziś stoją budynki mieszkalne, pobudowane z tych zysków zlodziejskich, starsi mieszkańcy dobrze o tym… Czytaj więcej »

Think more

Pracownicy ob ładowani? – szary pracownik tyle co wyniósł to pikuś, tam całe transporty szły na lewo. Kiedyś ochroniarz nie puścił transportu o 3 w nocy na Mławę, bo przecież w Mławie nie otwierają tak wcześnie sklepów, okazało się, że był lewy, ale gdyby było na W-wę to by poszło. Ktoś po prostu nie pomyślał… wystawiając lewą fakturę.

z bliska

Tak sobie myślę, i mam pytanie do znających tamten uciekający czas, a zwłaszcza kombatanta SOLIDARNOŚCI Pana ŁUKASIKA—jak to się stało szanowny Panie, i kto do tego się przyczynił, że zakłady Mięsne popadły w taką ruinę? to był czas Pańskiej dzialalności , tylko bardzo proszę nie opowiadać bajek!!!!

Think more

To proste: przeinwestowanie i złodziejstwo na szeroką skalę. Co tu pytać.
Nowe maszyny też wywożono jako złom do niektórych prywatnych zakładów mięsnych.

okolice

Niesamowite nagranie. Nasuwa się wiele refleksji..

Magnus

Przykry widok, który przypomina lata świetności tego zakładu. Widok, który wyrył w sercach upragnienie dążenia do lepszej przyszłości. Stary widok młodzieńczych lat, spełnionych i niespełnionych snów. Widok przeszłości zza horyzontu historii- tej dobrej i tej która mogłaby lepsza. Wspomnienia z wolna pokrywa kurz, ząb czasu nie szczędzi ani przedmiotów ani ludzi, ani tym bardziej ich wspomnień. Stare fotografie odrobiną namiastki dawnych lat są. Pewnie niektórzy pragną cofnąć się, choć na jeden dzień do tamtych lat. Do lat beztroski, do starych dobrych przyjaciół, do starej Mławy i pachnących majowych ulic, śniegu, co przykrywa jakby na wzór puchu pokrywał domostwa naszej przeszłości.

Zaska

Znów jakieś mrówcze wypociny.

torki

w tym budynku wynajmowałem sale na własne wesele i była super impreza z poprawinami włącznie a ciąg dalszy jest taki że budynek upada do ruiny tak jak i związek który się rozpadł.

M.

Coś w tym jest… Pozdrawiam

alicja

„Czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi.” Odisseas Elitis

Gosc

Wszstko było robione dla pracownik, dla zwykłych ludzi.A dziś, NIEWOLNIKAMI jesteśmy we własnym kraju.Najdziwniejsze, ze robotnik szedł, ginal za to, żeby dziś być niewolnikiem i smieciem we własnym kraju do obcokrajowcow.

z bliska

ANDRZEJ—-popatrz sobie jaki byleś młody i piękny!!—I sekretarzu KM-PZPR MŁAWA—-to były dobre czasy, pozostały wspomomienia.

Czesiek

Kto to jest ten młody gniewny rozmówca dziennikarza ?