Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Pierwsza wspólna Wigilia stowarzyszeń kombatanckich


W tym roku po raz pierwszy członkowie czterech stowarzyszeń kombatanckich wspólnie zasiedli przy wigilijnym stole na specjalnie dla nich zorganizowanym świątecznym spotkaniu.

KSP Mława nabór

To wspólna inicjatywa prezesów organizacji kombatanckich – Romana Chołuja, Zygmunta Żerańskiego, Tadeusza Jasińskiego oraz Stefana Dzikowskiego wsparta przez władze powiatu, miasta oraz gminy Wieczfnia Kościelna.

W piątek 16 grudnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie przy wspólnych stołach zasiadła ponad setka kombatantów. Byli członkowie Związku Sybiraków, Stowarzyszenia Kombatantów AK im. Józefa Piłsudskiego, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Były władze samorządowe powiatu, miasta i gminy Wieczfnia Kościelna i proboszczowie dwóch mławskich parafii.

– Po raz pierwszy spotykamy się ze wszystkimi związkami kombatantów  jako jedna wielka rodzina kombatancka. Taką decyzję podjęli prezesi poszczególnych zrzeszeń, że przy jednym wigilijnym stole się spotkają. To dobry znak, że w takiej rodzinie kombatanckiej będziemy mogli jeszcze spędzać  ten rok 2017, który do nas nadchodzi, jako rok lepszy, szczęśliwszy, radośniejszy – powitał kombatantów starosta Włodzimierz Wojnarowski.

Życzenia złożyli również burmistrz Sławomir Kowalewski i proboszcz parafii pw. Św. Stanisława BM ks. Ryszard Kamiński. Modlitwę odmówił i pobłogosławił zebranych dziekan dekanatu mławskiego ks. Kazimierz Ziółkowski.

Potem był czas na dzielenie się opłatkiem, dobrym słowem i życzeniami oraz wspólny, świąteczny posiłek.

JK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Pierwsza wspólna Wigilia stowarzyszeń kombatanckich"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
AKa
Gość

Chwala Kombatantom

Tofi
Gość

Nurtuje mnie jedno:
Czy wszyscy ci kombatanci pamiętają okres wojny 1939-1945?

wpDiscuz