Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwsza wspólna Wigilia stowarzyszeń kombatanckich


W tym roku po raz pierwszy członkowie czterech stowarzyszeń kombatanckich wspólnie zasiedli przy wigilijnym stole na specjalnie dla nich zorganizowanym świątecznym spotkaniu.


To wspólna inicjatywa prezesów organizacji kombatanckich – Romana Chołuja, Zygmunta Żerańskiego, Tadeusza Jasińskiego oraz Stefana Dzikowskiego wsparta przez władze powiatu, miasta oraz gminy Wieczfnia Kościelna.

W piątek 16 grudnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie przy wspólnych stołach zasiadła ponad setka kombatantów. Byli członkowie Związku Sybiraków, Stowarzyszenia Kombatantów AK im. Józefa Piłsudskiego, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Były władze samorządowe powiatu, miasta i gminy Wieczfnia Kościelna i proboszczowie dwóch mławskich parafii.

– Po raz pierwszy spotykamy się ze wszystkimi związkami kombatantów  jako jedna wielka rodzina kombatancka. Taką decyzję podjęli prezesi poszczególnych zrzeszeń, że przy jednym wigilijnym stole się spotkają. To dobry znak, że w takiej rodzinie kombatanckiej będziemy mogli jeszcze spędzać  ten rok 2017, który do nas nadchodzi, jako rok lepszy, szczęśliwszy, radośniejszy – powitał kombatantów starosta Włodzimierz Wojnarowski.

Życzenia złożyli również burmistrz Sławomir Kowalewski i proboszcz parafii pw. Św. Stanisława BM ks. Ryszard Kamiński. Modlitwę odmówił i pobłogosławił zebranych dziekan dekanatu mławskiego ks. Kazimierz Ziółkowski.

Potem był czas na dzielenie się opłatkiem, dobrym słowem i życzeniami oraz wspólny, świąteczny posiłek.

JK

« 2 z 2 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
AKa
AKa
4 lata temu

Chwala Kombatantom

Tofi
Tofi
4 lata temu

Nurtuje mnie jedno:
Czy wszyscy ci kombatanci pamiętają okres wojny 1939-1945?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x