Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bogatemu kto zabroni?


2016-12-09-06-56-00Lokal usługowy o powierzchni prawie 80 m kw. należący do miasta, przez dwa i pół roku stał pusty i nie wykorzystany.


Teraz miasto przypomniało sobie o nim i jest pomysł na jego zagospodarowanie. Swoją siedzibę znajdzie tu nowa, choć tymczasowa struktura urzędu miasta – Jednostka Realizująca Projekt  „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława”. Na dostosowanie lokalu na potrzeby urzędników miasto wyda 60 tys. zł.

26 sierpnia 2016 roku burmistrz Sławomir Kowalewski powołał nową strukturę w ratuszu, a mianowicie powstała Jednostka Realizująca Projekt  „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława”. O jednostce pisaliśmy już wkrótce po jej utworzeniu w Codzienniku tutaj.

Według projektu budowa 20 km. kanalizacji w mieście ma kosztować około 27 mln zł. i trwać do 2018 roku. Właśnie w celu obsługi tej inwestycji została utworzona JRP na bazie istniejącego Wydziału Rozwoju i Inwestycji. Na jej potrzeby początkowo mławski ratusz wynajął pomieszczenia w lokalu wydzierżawionym od PEC w Mławie. Teraz zapadła decyzja o przeniesieniu jednostki do lokalu przy ulicy 18 Stycznia 4, na którego adaptację miasto przeznaczy 60 tys. zł.

Ciekawe są losy tegoż lokalu, którego koszty utrzymania przez dwa i pół roku ponosi miasto. Otóż na zapytanie zadane przez redakcję, czy miasto jest właścicielem jakichś lokali w spółdzielni mieszkaniowej „Zacisze” rzecznik prasowa urzędu pismem z dn. 8 kwietnia 2016 odpowiada przecząco.

– Miasto Mława nie jest właścicielem żadnych lokali w spółdzielni mieszkaniowej „Zacisze” – twierdzi  Magdalena Grzywacz.

Dopiero kolejne zapytanie o wykaz wszystkich lokali będących własnością urzędu miasta sprawia, że jednak taki lokal miasto w swoich zasobach posiada.

– Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Zacisze 1995” z siedzibą w Mławie, w dniu 25 lutego 2014 roku złożyła do burmistrza Miasta Mława wniosek o nabycie lokalu użytkowego nr 25 o pow. użytkowej 76,20 m kw., stanowiącego cześć nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. 18 Stycznia 4, w zamian za zaległości podatkowe z tytułu podatku od nieruchomości oraz opłat za gospodarowanie odpadami. Akt notarialny został podpisany w dniu 2.04.2014 r. Mimo ogłoszenia przez zarządcę dwóch przetargów, lokal obecnie nie ma najemcy – podaje w następnej odpowiedzi pani rzecznik.

Można się tylko cieszyć, że miasto jest dość bogate, żeby pozwalać sobie na taką sytuację.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
39 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Meitor
Meitor
4 lata temu

Zahipnityzowani wielbiciele burmistrza ?
Jest ich jeszcze wiele.
Teraz probuja nas czarowac, jaki to burmistrz jest cudowny, krystaliczny, wielki, no i madry.
Dobrze, ze i ja nie dalem sie zwiesc tej machinie propagandowej, choc czlowiek byl temu bliski.
Z uplywem kazdej kadencji wladz w miescie, ludzie zaczynaja na nowo widziec.
Jesli wladze wmawiaja, ze wszystko jest za darmo ( przedzszkola, angielski i rytmika dla dzieci, darmowa komunikacja, a nawet cmokanie w raczke sa w bledzie.
Kazda podwyzka za zgoda Rady Miasta, jest odbiciem zaplaty za obietnice wyborcze.
Rachunki, ktore wam przychodza do zaplaty, sa niczym innym jak tylko konsekwencja naszych wyborow.

Emerytka
Emerytka
4 lata temu

Skoro dwa razy próbowano go wynająć i nie było chętnych, to dobrze, że miasto go zagospodaruje. Po co ma płacić innym za wynajem lokalu? A tu blisko dla ludzi bo w centrum. A jeśli rzeczywiście nie jest to w spółdzielni Zacisze, to czemu się pan czepia?

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Emerytka

Emerytka… i wszystko jasne
Bez komentarza, droga emerytko, chyba że… jednak:
Jeśli ktoś dawałby mi pieniądze, to ja też umiem je wydawać. Gorzej jest jak trzeba ich poszukać, a burmistrz nie umie szukać, burmistrz nie umie zarabiać dlatego wszystko co może to sprzedaje albo dzierżawi i tworzy bardzo odważne spółki pod nazwą: PPP. Dlaczego te spółki mogą osiągać zyski, a miasto nie może? – może odpowiesz szanowna emerytko?

oSa
oSa
4 lata temu
Reply to  Emerytka

Dwa razy próbować na dwa i pół roku, to chyba trochę za mało. raz w miesiącu dać ogłoszenie – tak się ogłaszają ci co chcą wynajmować. Ciekawe jednak dlaczego najpierw wynajęli w PEC a dopiero potem przypomnieli sobie o tym lokalu? A co do Zacisza to przecież jasne – sam ratusz napisał że przejął właśnie od Zacisza a nie od krasnoludków, czego tu nie rozumiesz Emerytko?

JFK
JFK
4 lata temu
Reply to  Emerytka

Już sam zakup budzi poważne watpliwosci czy miasto potrzebowało tego lokalu w jakim celu. Skoro były jakies zaległości miasto moglo je egzekwować zobowiązania podatkowe sa egzekwowane w pierwszej kolejnosci to po jasna……było to kupować a moze chodziło o to by lokal nie generował długu we wspolnocie ktora ktos zarzadza? I nastepnie przez trzy lata nagle urzednicy zapomieli ze ten cud maja? Tego nie da sie obronic

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu
Reply to  JFK

Prawidłowy wniosek, na 99,9%, a może nawet na 101% chodziło o to żeby lokal nie generował długu w tej wspólnocie
W Mławie wszystko działaw oparciu o ciekawe układy, układy z Mobilisem, układy ze wspólnotą mieszkaniową i wiele, wiele innych, a zahipnotyzowane babcie i dziadkowie jak moherowe berety nic nie widzą tylko burmistrza w aureoli, bo to za darmo i tamto za darmo.
NIE MA NIC ZA DARMO
Za darmo to jest wtedy gdy coś znajdziesz i nikt nie będzie tego widział. 🙂

Piotr
Piotr
4 lata temu

Mąciwody, żaden przetarg na wykonanie kanalizacji jeszcze nie został ogłoszony, a wy już mącicie. Ach, nie ma to jak się potaplać w bagienku

JFK
JFK
4 lata temu
Reply to  Piotr

Tak Piotrze jeszcze nic nie ma a już jest biuro i stracone pieniadze nasze pieniadze z mojej kieszeni na kolejne pokolenie urzednikow bo zatrudnionych w sposob ktorego nawet opisywac nie trzeba

Joanna
Joanna
4 lata temu

Zorientowany – zadają Ci pytania, a Ty co? nabrałeś wody w usta? – nieładnie, trochę konsekwencji by się przydało 🙂

...
...
4 lata temu

Kwestia prowadzenia działalności gospodarczej przez pracownika jednostki samorządowej uregulowana jest w art. 30 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, który stanowi, że pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy; podjęcie takiej działalności skutkuje zwolnieniem dyscyplinarnym – bez wypowiedzenia z winy pracownika w trybie art. 52 § 2-3 ustawy Kodeks pracy. Prowadzenie takiej działalności gospodarczej budzi więc uzasadnione wątpliwości. Ale widać w ratuszu nieprzestrzeganie prawa stało się normą.

Joanna
Joanna
4 lata temu
Reply to  ...

Coś więcej o tej działalności w ratuszu proszę. Ciekawy temat.

Meitor
Meitor
4 lata temu
Reply to  Joanna

Dlaczego maz Pani M. z ratusza staje do przetargu na budowe kanalizacji, kiedy istnieje podejrzenie, ze maz Pani M, bedzie wiedzial jaka cene podac by wygrac przetarg, bo znac bedzie cene ktora zaproponuje konkurencja.

osa
osa
4 lata temu

Co do lokalu o którym piszecie, to prawdą jest że nie jest to lokal w zasobach SBM Zacisze 95. Jest w zasobach Wspólnoty Mieszkaniowej, którą zarządza pracownica Urzędu miasta. A więc pieniążki trafiają w dobre kieszonki.

Tofik
Tofik
4 lata temu
Reply to  osa

Uuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu

Tu wiara to za mało, tu potrzeba kogoś prężnego, kto rozwali te układy i układziki, kto mieszkańców będzie potrafił uświadomić, bo walka z istniejącym układem to walka z wiatrakami, jak się nie ma środków i odpowiedniego, prężnego i aktywnego komitetu wyborczego.
Trzeba by było zacząć już dziś działać, bo jak widać burmistrz nie śpi i nie zasypia gruszek w popiele, elity mławskiego biznesu na piedestale

zorientowany
zorientowany
4 lata temu
Reply to  Ktoś...

Nadzieja w PIS-e . moze przyjma uchwałe 2 kadencje i dziekujemy panstwu, powinno to dotyczyc takze Radnych miasaa

Z R ..
Z R ..
4 lata temu
Reply to  zorientowany

Wiem 136 miejsce na 280 miast rewelacja bij dalej piane to Wy w urzedzie nie wiecie ile he he

Magnus
Magnus
4 lata temu

Jeszcze wierzę w to, że mieszkańcy zagłosują za nową zmianą. Za zmiana na lepsze.
Jeśli będziemy wmawiać mieszkańcom, że nic się nie zmieni, to z automatu kodujemy w nich utratę decydowania o losie miasta.
Nawet władzy zależy, żeby propagować klęskę wszystkich działań, wymierzonych przeciw burmistrzowi.
Mieszkańcy, nikt z was nie walczy z burmistrzem jako człowiekiem.
Burmistrz to też urzędnik. I jeśli popełnia błędy, to należy wobec niego wyciagnąć odpowiednie konsekwencje.
Nie wierzcie, że burmistrz wszystko może.
Uwierzcie, że jeśli radni i burmistrz zostali powołani do życia politycznego, w służbie Wam, to muszą mieć na uwadze, że Wy macie prawo decydować o ich przyszłości.
Zapamiętajcie!
Albo dobra, bezpieczna i przyjazna Mława,
Albo drogą, kumoterska, i upadająca.

Anna
Anna
4 lata temu
Reply to  Magnus

Ten burmistrz jest najlepszym, co zdarzyło się temu miastu od wielu lat. Nie jestem jego wielką fanką, ale patrzę na to, co dzieje się w mieście i staram się być obiektywna. Nigdy wszyscy wszystkich nie kochają, ale wy przesadzacie, a on mimo tego waszego czasami okropnego gadania, daje radę. Dalej fajnie pracuje dla nas i realizuje swój plan dla Mławy. Moje dzieci chodzą do przedszkola – mają za darmo angielski i rytmiką. Jeździmy za darmo autobusami, mamy ocieplony blok , blisko plac zabaw, sklepy. Mamy pracę, pewnie, ze chcielibyśmy więcej pieniędzy, ale kto by nie chciał? Nawet bogacz chce więcej. Tylko przykro to czytać, co piszecie, bo jesteście niesprawiedliwi. To jakieś polityczne rozgrywki z kosmosu. Prawdziwi ludzie widzą jak jest. Krytykować bezpodstawnie i anonimowo jest łatwo, bardzo łatwo.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Anna

Następna zahipnotyzowana – gratulacje, panie burmistrzu

Astor
Astor
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Zahipnotyzowana? Raczej zombie. Nie dość że sama chora to jeszcze innym to szczepi, choć podejrzewam, że wcale nie bezinteresownie i wcale nie za darmo i z przekonania.

Uff
Uff
4 lata temu
Reply to  Anna

Sierotko ty komunistyczna biedna. Komu chcesz wciskać ten kit, że coś jest za darmo. Że w życiu nie ma nic za darmo, to wiedzą już nawet dzieci w przedszkolu. Na te jak twierdzisz wyjątkowe luksusy, których nie ma w innych miastach składamy się wszyscy z podatków. To ty jesteś z kosmosu, wróć do naszej pięknej Mławy i zobacz jak i czym żyją zwyczajni ludzie. Podatki od nieruchomości najwyższe, śmieci 1/3 w górę, ścieki 40% w górę, kanalizacja przez 8 lat nic nie zrobione, dopiero dla prywatnej firmy buduje się sanitarkę. Tym żyją ludzie Anno, czy jak ci tam …

JFK
JFK
4 lata temu
Reply to  Anna

He he to to maja niemal w kazdym miescie
A nie wszyscy tak jak Ty maja prace w urzedzie

abc
abc
4 lata temu

Skarb Państwa skupuje akcje banków, aby były nasze, Polskie. Aby rząd mógł mieć instrumenty wpływające na gospodarkę, oprocentowanie kredytów itp. A w Mławie oddaje się w prywatne ręce dosłownie wszystko, nie chce się zarabiać, chociażby poprzez wynajem lokalu.

Visiting
Visiting
4 lata temu

Gmina Strzegowo na projekty uzyskuje każdego roku dotacje w wysokości ok. 30 mln. zł. Przy czym wójt nie powołuje nowych jednostek, nie wydzierżawia nowych pomieszczeń na biura. Jednym słowem, nie roztrwania publicznych pieniędzy. Jest to mądry gospodarz, który wydając złotówkę kilkakrotnie ją ogląda. Daj Boże Mławie takiego gospodarza.

zorientowany
zorientowany
4 lata temu
Reply to  Visiting

kolego, a wiesz ile w tym roku zdobył kasy Ratusz?

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  zorientowany

no ile????????????????

Z R ..
Z R ..
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Przepraszam post poszedł wyżej 136 miejsce w pozyskiwaniu srodkow na 280 niecałe podmiotow a wiec poziom 3 ligi miasteczek to faktycznie jest sie czym pochwalić na kolana ludeczkowie chwalmy urzad i burniszcza na kolana

Z R ..
Z R ..
4 lata temu
Reply to  zorientowany

A ile i na co?

Krzysztof
Krzysztof
4 lata temu

No tak obecność urzędników miejskich w biurach PEC była trochę niezręczna, w sytuacji gdy trwają przygotowania do przekazania tej spółki w ręce prywatne. Trochę by to komplikowało umowę z przyszłym właścicielem.

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu

Autorze artykułu: miasto jest dość bogate? – no nie, nie wierzę 🙂 .
Wiem, to jest sarkazm.
Burmistrz jest utopistą i swoimi działaniami topi miasto 😀 , a ludzie jak zauroczone cielęta w 2018 roku pójdą do urn wyborczych i zagłosują… właśnie na Kowalewskiego

Pogromca Celebrytów
Pogromca Celebrytów
4 lata temu

Tu burmistrza, nie celebryty nam potrzeba!

Magnus
Magnus
4 lata temu

To wszystko woła o pomstę. Władza nie zna umiaru w wydatkowaniu pieniędzy. Neronowe decyzje pociągneły cesarstwo prawie ku upadkowi, bo skarbiec przez jego rozrzutność opustoszał. W nowoczesnym wydaniu, to władza wyciaga kasę, jak tylko może na swoje niczym ekonomicznie uzasadnione zachcianki. Rada niczym senat rzymski, burmistrz niczym Cesarz. Jeszcze tylko pomniki niech na chwałe swoją postawią. Parodia.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Pani rzecznik UM nie pamięta o posiadaniu przez UM lokalu, który kosztuje UM CZYLI NAS, MŁAWIAN, PRZYNAJMNIEJ KILKA TYSIĘCY ZŁOTYCH ROCZNIE – no piękne kwiatki.
Pani rzecznik podejrzewam, że nie pamięta nawet ile osób jest zatrudnionych w UM.
Po co jest tam zatrudniona w takim razie, jeśli o niczym nie wie lub ma totalną amnezję?
Ilu tych pracowników ma tam pracować? bo nie pamiętam, trzech? na 76m2? – to nie przesada?
Po co wydawać pieniądze na jakieś przeróbki na lokal TYMCZASOWY?
Nie wiem co to za lokal, czy to lokal mieszkalny czy usługowy?
Miasto trwoni nasze pieniądze. Wydaje na czynsz przez kilka lat naszą kasę, a teraz jeszcze chce modernizować ten lokal tymczasowy za 60tys.zł czyli połowę wartości tego lokalu, która się nigdy nie zwróci.

Mirmił
Mirmił
4 lata temu

Ale o co chodzi w tym artykule? Miasto przejęło lokal od Zacisza, bo pieniędzy by pewnie nie odzyskało. O tym było wiadomo, inne mławskie media o tym informowały, wystarczy poszukać w internecie. Nie udało się go wynająć więc teraz zagospodarują na własne potrzeby, no i git. A spółdzielnia Zacisze nie ma już żadnych bloków w swoich zasobach, bo wszystkie się odłączyły, więc odpowiedź rzeczniczki na tak zadane pytanie była ok.

Ostry
Ostry
4 lata temu
Reply to  Mirmił

O, jak widzę troll UM? ale niech tam wytłumaczę to co doskonale wiesz. sama rzecznik napisała że miasto lokal dostało od Zacisza więc? tak rozumiem artykuł, że 2,5 roku stoi puste i niszczeje, miasto ponosi koszty, a teraz by remontować dokłada 60 patoli. Stać je na taką niegospodarność, bo przecież to pieniadze od nas a nie z kieszeni burmistzra. Tak nie postępuje dobry gospodarz. No i rzecznik zapomniała napisać gdzie to tak ogłaszali o wynajęciu lokalu, bo czytam prasę systematycznie i jakoś tego nie pamietam. Pewnie było małą czcionką …

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Ostry

bardzo malutką, takim drobniutkim maczkiem 😀
Nabyli lokal, którego nikt nie chciał, bo najpierw nie mogli dziadostwa sprzedać, podobno 2 przetargi były, a później nawet wynająć tego nie dali rady, a my bulimy za kupno, za czynsz, za remonty i nie wiadomo jeszcze za co, a burmistrz nie liczy się z groszem swoich wyborców w ogóle. Jest bardzo niegospodarnym gospodarzem tego miasta, jakby w swoim własnym gospodarstwie tak szastał pieniędzmi to już dawno by zbankrutował.
Tylko przetłumacz „Ostry” to wszystko wiernym staruszkom, którzy patrzą na niego jak na tatusia T.R.

Fred
Fred
4 lata temu

Istnieją tacy śpiewacy, którzy wyśpiewają wszystko i na każdej scenie, podobnie jak śpiewak z „Misia”. Pani rzecznik wyśpiewała tak, jak chciała władza.

Mario
Mario
4 lata temu

Czy to znaczy, że Pani rzecznik kłamała w swojej odpowiedzi? Celowo czy zapomniała, że taki lokal ratusza ma…?

39
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x