Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Urząd miasta zmienia swoje struktury. Czy  zatrudni nowych pracowników ?


ratuszMiejski ratusz  zmienia swoje struktury. Wprowadzone przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego zmiany w Regulaminie Organizacyjnym Urzędu Miasta Mława dodają nową strukturę pod nazwą Jednostki Realizującej Projekt, podlegającej pod nadzór wiceburmistrz Janiny Budzichowskiej.  Na wynagrodzenia dla pracowników tam zatrudnionych miasto zamierza w tym roku wydać dodatkowo 50 tys. zł.


Urząd miasta w związku z przystąpieniem do realizacji zadania inwestycyjnego  „Budowa kanalizacji  sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława”, na które to zadanie miasto otrzymało ponad 14 mln zł dofinansowania, przy całkowitym koszcie inwestycji szacowanej na kwotę  ponad 27 mln. zł. powołuje Pełnomocnika Jednostki Realizującej Projekt ( naczelnik wydziału Krzysztof Jaros) oraz samą jednostkę.

– Powołanie Pełnomocnika Jednostki Realizującej Projekt wynika z Umowy o dofinansowanie projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława” zawartej pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a Miastem Mława. Beneficjent (czyli Miasto Mława) informuje Instytucję Wdrażającą (NFOŚiGW) w terminie 14 dni od dnia zawarcia Umowy o ustanowieniu Pełnomocnika ds. Projektu, który będzie osobą właściwą do reprezentowania Beneficjenta w kontaktach z Instytucją Wdrażającą. Jednostka Realizująca Projekt wydzielona ze struktur urzędu, to praktyka stosowana na podstawie zaleceń Ministerstwa Środowiska, dlatego taka właśnie struktura organizacyjna została zaproponowana w Studium Wykonalności dla przedsięwzięcia „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława” – wyjaśnia Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

Czy do nowo tworzonej jednostki ratusz będzie zatrudniał nowych pracowników? Co do tego nie ma na razie jasnej deklaracji, z treści odpowiedzi udzielonych przez rzecznika prasowego wynika, że raczej osoby już pracujące w urzędzie otrzymają dodatkowe wynagrodzenie.

– Pełnomocnik swoje obowiązki wypełnia w ramach dotychczasowych obowiązków naczelnika Wydziału Rozwoju i Inwestycji  bez dodatkowego wynagrodzenia. Nie jest wykluczone, że czasie trwania projektu otrzyma dodatkowe pieniądze z tego tytułu, np. dodatek specjalny lub nagrodę.Pełnomocnik ds. Realizacji Projektu jest pośrednikiem między Miastem Mława a Jednostką Realizującą Projekt.  Personel realizujący projekt może mieć charakter hybrydowy, zmienny. Brane jest pod uwagę zatrudnienie nowych pracowników na czas realizacji projektu, jak również pracowników urzędu (głównie z WRI). Środki na wynagrodzenie zespołu przewidziane są w budżecie projektu – podaje Magdalena Grzywacz.

 

Zapisy w Regulaminie Organizacyjnym tak opisują zadania nowej jednostki:

„ Do podstawowego zakresu działania Jednostki Realizującej Projekt należą sprawy związane ze skutecznym i terminowym wdrażaniem projektu zgodnie z ze wszystkimi obowiązującymi wytycznymi oraz przepisami prawa polskiego i wspólnotowego, a także umowami dotyczącymi realizacji Projektu a w szczególności:

1) realizacja Projektu określonego w budżecie,

 2) współpraca z Instytucją Wdrażającą,

3) prowadzenie pełnej obsługi administracyjnej, technicznej i finansowej Projektu, zgodnie z wymogami prawa polskiego i procedurami Funduszu Spójności (FS),

 4) przygotowanie wniosków o płatność i przekazywanie ich do akceptacji MAO,

 5) sporządzanie harmonogramów, raportów i sprawozdań zgodnie z wymogami dotyczącymi Projektów FS i przekazywanie ich do akceptacji MAO,

 6) współdziałanie z NFOŚiG W i innymi instytucjami związanymi z wdrażaniem Projektów FS,

 7) prowadzenie dokumentacji związanej z realizacją Projektu, jej poufności oraz przechowywania zgodnie z wymogami dotyczącymi projektów FS,

 8) informowanie MAO o istniejących lub przewidywanych zagrożeniach i nieprawidłowościach mających wpływ na właściwe wykonanie Projektu oraz wnioskowanie stosownych rozwiązań w tym zakresie,

 9) prowadzenie działań na rzecz właściwej popularyzacji i przepływu informacji dotyczących finansowania Projektu ze środków Unii Europejskiej, zgodnie z wymogami dotyczącymi projektów FS.”

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
Ja
7 lata temu

Już szykują sobie posadki, bo zbliza sie czas odejścia.Zaden nie chce odejść od korytka.Swiadczy o tym dawny burmistrz Antczak, który zostall skarbnikiem.

obiektywny
obiektywny
7 lata temu
Reply to  Ja

Dobre, pełne korytko, wygodny, miękki fotel, a jeszcze te koneksje… – żyć nie umierać – dziwisz się? bo ja wcale
Straciło się już nadzieję, na to, że w tym małym grajdołku zmieni się coś na lepsze, że w ogóle coś się zmieni.
Ludzie są nieaktywni, wręcz bierni, niczym się nie interesują, wszyscy tylko narzekają między sobą, jak widzą burmistrza to się do niego milą jakby zobaczyli Matkę Boską, a cieszy się z tego władza i… miejscowy biznes, który rządzi tym miastem za pomocą marionetek, jak chce.

123
123
7 lata temu

Zgrzyt trybów mechanizmu w dalszym ciągu pociągnie za sobą zniszczenie układu, który podtrzymuje obecną władze przy życiu.

Ktoś...
Ktoś...
7 lata temu

UM, nikt Cię o niczym nie poinformuje, bo w Urzędzie Miasta już nikt nad niczym nie panuje, burmistrz nie ogarnia swoich podwładnych, bo ma ich już za dużo, podwładni nie ogarniają swoich obowiązków.
W przetargach dziwnym zbiegiem okoliczności wyłaniane są firmy, które także nie ogarniają swoich zobowiązań (przedszkole na Krasickiego, basen), pewnie to samo będzie z budową kanalizacji sanitarnej, z oczyszczalnią ścieków budowaną w systemie PPP.
Och, zgrzyta w tym UM, bardzo brzydko zgrzyta…

Ktoś...
Ktoś...
7 lata temu
Reply to  Ktoś...

Co na to nasi kochani radni z Rady Miejskiej?
Tak, czas na zmiany w Mławie i na pewno ci co wywindowali SK na burmistrza przed następnymi wyborami znajdą kogoś innego, kogo będą promować, bo SK już nie daje rady

UM
UM
7 lata temu

Czy dowiemy się w końcu ilu pracownikow zatrudnia Urząd Miasta? Jezeli na trzy pozostałe miesiące roku UM planuje wydać 50.000tys w tym roku to w przyszłym bedzie to juz 200.000tys. W takim razie ilu to pracownikow ma miec ta nowa jednostka? Bo jezeli to mają byc pracownicy juz tam pracujący, to licząc po 2000tys dodatku(chyba uczciwa kwota:)) plus ZUS 1200 to mamy miesięcznie 3200. Czyli przez 3mc 6600. To taki zacny dodatek wystarczy na 7 zatrudnionych juz w UM pracownikow. Chyba 7 wystarczy do kontaktu? Jezeli jednak przyjmiemy wersje zatrudnienia w jak zwykle uczciwym konkursie jednego kandydata to kwota 16.000 jest przeszacowana. Załapie się na nią dwóch lub trzech nowych urzędników po studiach internetowych.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x