Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Mława. Konkurs Recytatorski w OSW


sliderOśrodek Szkolno Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mławie zmierzającą ku końcowi  jesień postanowił pożegnać strofami poetów. Stąd pomysł na organizację Konkursu Recytatorskiego „Jesienna Nostalgia”.

KSP Mława nabór

Aby podnieść rangę wydarzenia, szkoła w dniu 30 listopada zaprosiła do siebie poetycką Grupę „Mława nas pozna”.  Helena Grącka, Barbara Strzałkowska , Bożena Sala i Cezary Sala zostali zaproszeni przede wszystkim do jury, mającego oceniać występującą na scenie młodzież, choć mławskie poetki przeczytały też swoje wiersze. Występom towarzyszyła specjalnie przygotowana na tę okazję jesienna scenografia.

Znane i lubiane przez chyba wszystkie dzieci wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima recytowane były z ogromnym przejęciem, a jury miało duży problem z podjęciem decyzji o przyznaniu poszczególnych miejsc, rywalizacja bowiem była bardzo wyrównana. Każdy z uczestników zachwycał publiczność – co wyrażały gromkie brawa, którymi byli nagradzani.

Przeprowadzenie konkursu recytatorskiego dało możliwość rozbudzenia wśród dzieci zainteresowania literaturą dziecięcą, a w szczególności twórczością Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Każdy z uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę w postaci książki.

Jury ostatecznie postanowiło laury konkursu podzielić następująco:

I miejsce – Magdalena Strzelec

II miejsce – Kamila Zjadewicz

III miejsce – Piotr Nowacki

Wyróżnienia otrzymały: Julia Strzelec i Ewelina Borkowska.

Mławscy poeci przygotowali słodkie paczuszki dla wszystkich uczestników konkursu. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy za udział w konkursie. Konkurs zakończył się wspólnym pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników.

red.

fot. prywatne

« 1 z 6 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz