Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława. Konkurs Recytatorski w OSW


sliderOśrodek Szkolno Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mławie zmierzającą ku końcowi  jesień postanowił pożegnać strofami poetów. Stąd pomysł na organizację Konkursu Recytatorskiego „Jesienna Nostalgia”.


Aby podnieść rangę wydarzenia, szkoła w dniu 30 listopada zaprosiła do siebie poetycką Grupę „Mława nas pozna”.  Helena Grącka, Barbara Strzałkowska , Bożena Sala i Cezary Sala zostali zaproszeni przede wszystkim do jury, mającego oceniać występującą na scenie młodzież, choć mławskie poetki przeczytały też swoje wiersze. Występom towarzyszyła specjalnie przygotowana na tę okazję jesienna scenografia.

Znane i lubiane przez chyba wszystkie dzieci wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima recytowane były z ogromnym przejęciem, a jury miało duży problem z podjęciem decyzji o przyznaniu poszczególnych miejsc, rywalizacja bowiem była bardzo wyrównana. Każdy z uczestników zachwycał publiczność – co wyrażały gromkie brawa, którymi byli nagradzani.

Przeprowadzenie konkursu recytatorskiego dało możliwość rozbudzenia wśród dzieci zainteresowania literaturą dziecięcą, a w szczególności twórczością Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Każdy z uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę w postaci książki.

Jury ostatecznie postanowiło laury konkursu podzielić następująco:

I miejsce – Magdalena Strzelec

II miejsce – Kamila Zjadewicz

III miejsce – Piotr Nowacki

Wyróżnienia otrzymały: Julia Strzelec i Ewelina Borkowska.

Mławscy poeci przygotowali słodkie paczuszki dla wszystkich uczestników konkursu. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy za udział w konkursie. Konkurs zakończył się wspólnym pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników.

red.

fot. prywatne

« 2 z 6 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x