Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Śniadanie „z mocą” u pierwszaków


sliderŚniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

Pierwszoklasiści ze szkoły Podstawowej nr 7 uczestniczą w edukacyjnym programieŚniadanie Daje Moc”. Jego celem jest zwiększanie świadomości o zdrowym odżywianiu i roli śniadania w diecie dziecka oraz edukacja i promocja prawidłowego żywienia.

Najmłodsi uczniowie SP nr 7 zaprosili swoich rodziców i gości, między innymi burmistrza i przedstawicielkę policji na wystawne, choć zdrowe śniadanie w dniu 8 listopada, kiedy to obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu w całej Polsce szkoły promujące 12 zasad zdrowego odżywiania się organizują wspólne śniadania i podsumowują „Misje śniadaniowe”, które dzieci wraz z rodzicami musieli wykonać uczestnicząc w programie.

Na śniadaniu dzieci pojawiły się pięknie ubrane w wysokie, kucharskie czapki i zasiadły do bogato udekorowanego i zastawionego zdrowymi daniami stołu. Dania i dekorację przygotowywały wspólnie z rodzicami i nauczycielami. Było dużo radości przy wspominaniu wszystkich wypełnianych misji, wyróżniający się uczniowie w nagrodę otrzymali ogromne ananasy.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

avatar
1500
Z zakresu wiedzy
Gość
Z zakresu wiedzy

Jeśli już jesteśmy w temacie zdrowego żywienia, to warto chcwilę podyskutować na temat mleka, a tym bardziej na temat jego szkodliwośći.
Mleko to „wydzielina gruczołu mlekowego samic ssaków pojawiająca się w okresie laktacji”
Picie mleka zwiększa i powoduje
-ZACHOROWALNOŚĆ NA CHOROBY SERCA W TYM MIAŻDŻYCĘ I CHOROBĘ WIEŃCOWĄ
– POWODUJE KAMIENIE NERKOWE
-ALERGIE I NIE PRZYSWAJALNOŚĆ LAKTOZY
– OTYŁOŚCI I BRAK EFEKTÓW W ODCHUDZANIU
-MOŻE POWODOWAĆ ZAĆMĘ
– NIEWSKAZANE W CHOROBIE WRZODOWEJ I PRZY REFLUKSIE
– POWWOW OSTEOPOROZĘ
– POWODUJE ANEMIĘ
– PROWADZI DO ZŁAMAŃ KOŚCI
Poza tym, akcja jest potrzebna na rzecz zdrowego rozwoju dzieci.

mm
Gość
mm

No to prawda że opinie, co do spozywania mleka są różne, ale też kiedyś czytałam, że szkodliwe są np. suplementy wapnia, które u osób starszych zwiększają o jakiś tam % ryzyko wystapienia zawału serca. Bądź tu mądry. Mnie się wydaje, że umiar przede wszystkim i zdrowy rozsądek. Dobrze też czytać skład produktów, które się kupuje. To samo warzywa i owoce, nie każdego stać na eko, a te w sklepach mają różnorakie pochodzenie, no i większość niestety w ogóle nie z Polski. Najlepiej mieć własny ogródek… etc.

Alina
Gość
Alina

Wiesz, są trzy prawdy, a to co piszesz to jest ta trzecia prawda 🙂 Zdania na ten temat są bardzo podzielone. Od najmłodszych lat piję dość dużo mleka (mam ponad 60 lat) Nigdy: nie miałam kamieni w nerkach nigdy nie miałam żadnej alergii jestem szczupła nie mam zaćmy nie mam osteoporozy piłam mleko nawet mając owrzodzenie dwunastnicy, której obecnie też nie mam, zniknął stres zniknęło owrzodzenie miałam złamany obojczyk ale to w wypadku samochodowym, a nie od picia mleka nie mam ani miażdżycy, ani choroby wieńcowej Bez mleka staję bardziej nerwowa, czyli mleko mnie wycisza, działa na mnie jak narkotyk… Czytaj więcej »

świeżak
Gość
świeżak

Bardzo fajna ta akcja. A super przygotowana kolorowa uczta na pewno zapadła dzieciom w pamięć 🙂

z bliska
Gość
z bliska

Ktoś–gdybym się nie przyjrzal dokladnie to po prostu bym nie pisal ale banany winogrona, ananasy, jablka i pomarańcze—-nijak nie pasują do mleka, ze swa uwagą naprawdę przesadzasz, oczywiscie jest chlebek, jajka, parowki, jednak ta mama na zdjęciu 23 wie do czego służy mleko, i takim przykładem powinno się uczyć dzieci spożywania posiłkow, a Ty ktoś, jakie masz zwyczaje, może jedząc ogórki popijasz je mlekiem? –nie zle ZDROWIA ŻYCZE PRZY TAKIEJ KONSUMPCJI!!!!

Ktoś...
Gość
Ktoś...

Widzisz tam kogoś jedzącego ogórki i popijającego mlekiem? – bo ja nie. Jest również herbata z cytryną. Jak je się warzywa i owoce to niczym nie trzeba popijać. Jest po prostu różnorodność i każdy może jeść co chce. Naprawdę czepiasz się, ale Ty już widać, że po prostu tak masz.

Ktoś...
Gość
Ktoś...

Czepiasz się z bliska”. Nie tylko mleko było do picia i nie tylko ogórki do jedzenia. przyjrzyj się wszystkim zdjęciom dokładnie i dopiero krytykuj. Po drugie ludzie mają różne zwyczaje i upodobania, to co Tobie wydaje się dziwne dla innych może być całkiem normalne

z bliska
Gość
z bliska

MLEKO I OGóRKI—wspaniale danie akurat dla maluchów.