Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Akcja bezpieczny weekend zakończona


slider prawo jazdyKierowca pod wpływem narkotyków, dwóch nietrzeźwych kierujących, dwa zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości i sto mandatów karnych to efekt ponad 1500 kontroli przeprowadzonych przez mławskich policjantów podczas minionego długiego weekendu.

Sprzedam Piec


Policjanci sprawdzali także stan techniczny pojazdów oraz warunki przewozu pasażerów. Podczas działań policjanci  zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych pojazdów. Ujawnili także 16 wykroczeń polegających na niestosowaniu pasów bezpieczeństwa oraz fotelików ochronnych. W czasie długiego weekendu uprawnienia do kierowania straciło 5 kierujących – 2 z powodu przekroczenia prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, 2 za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz jedna osoba za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków.

Nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani w sobotę wieczorem.  W Mławie na ul. Szreńskiej, o godz. 19:25, patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Mercedes, 44- letniego Marka W., mieszkańca Mławy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Niespełna godzinę później, na ul. Podmiejskiej w Mławie, interweniujący patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Nissan Micra. Piotr Z. lat 55, mieszkaniec Mławy miał w organizmie ponad 2,40 promila alkoholu. Informację o nietrzeźwym kierowcy przekazała policji anonimowa osoba.

25 maja o godz. 12:40 na ul. Mariackiej w Mławie patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Mazda 6. Jak wykazało badanie, 22- letni Filip Ch., mieszkaniec Mławy znajdował się pod wpływem narkotyków.

Podczas działań Bezpieczny weekend, policja odnotowała jedno zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyło 7 osób . Do wypadku doszło 25 maja o godz. 15:45, na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Dalnia. Jak wynika z ustaleń, kierująca samochodem marki Citroen Xsara   Picasso, 38- letnia mieszkanka pow. mławskiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu krajową siódemką audi. Samochodem marki Audi A4 kierował 29- letni mieszkaniec Mławy. W obu pojazdach znajdowali się pasażerowie. W wyniku wypadku kierująca citroenem kobieta doznała poważnych obrażeń miednicy. Do szpitali w Mławie i Ciechanowie trafiło także troje pasażerów citroena oraz kierujący i dwoje pasażerów audi. Większość osób została zwolniona do domu po udzieleniu pomocy medycznej. W szpitalu pozostały dwie osoby.  Kierujący samochodami byli trzeźwi. Trwają czynności policji.

Pomimo apeli o ostrożność i rozsądek na drodze, i tym razem nie zabrakło piratów drogowych. Policja odnotowała także 18 kolizji drogowych. Najczęściej ujawnianymi wykroczeniami drogowymi była nadmierna prędkość, niestosowanie pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowe wyprzedzanie. Najczęstszymi przyczynami kolizji   drogowych było natomiast nieprawidłowe wykonywanie manewrów, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz potrącenie zwierzęcia  na drodze.

Utrzymująca się piękna pogoda oraz dobre warunki na drodze, sprawiają że kierowcy chętniej naciskają na gaz. Pamiętajmy jednak,  że rozgrzana nawierzchnia także bywa niebezpieczna a panujący upał osłabia koncentrację kierującego. Warto zatem zachować szczególną ostrożność na drodze.

źródło: KPP Mława

oprac. JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x