Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Śladami naszej interwencji


 

rondo Sienkiewicza (3)Jeden z naszych czytelników poruszał na łamach Codziennika temat usterek występujących w nowo remontowanych ulicach, zarówno tych którymi zarządza starosta jak i burmistrz. Pisaliśmy o tym w kwietniu br. w artykule „Kto zapłaci za następne remonty i naprawy?” W publikacji próbowaliśmy wyjaśnić usterki dotyczące dróg powiatowych zwłaszcza przy rondzie na ulicy Sienkiewicza. Podobne jednak usterki czytelnik wskazał na drogach miejskich.

Sprzedam Piec


„Poza tym dlaczego nie dokonano naprawy nawierzchni na Dzierzgowskiej? Te małe kwadratowe studzienki (nie znam dokładnej terminologii) nie powinny być przypadkiem na tym samym poziomie co reszta nawierzchni? Interesuje mnie także kwestia chodnika z kostki brukowej na Grzebskiego. Chodnik ten powstał kilka lat temu i od samego początku były na nim dosłownie fale Dunaju – jest to bardzo dobrze widoczne po opadach deszczu. Przed którymi wyborami władze to zamierzają naprawić?” – opisuje czytelnik.

W tej kwestii wyjaśnień udzieliła Magdalena Grzywacz – rzecznik prasowy urzędu miasta.

 – Ze względu na przebudowę ul. Polnej więcej samochodów jeździ ulicą Dzierzgowską . Po zakończeniu prac łącznie z wybudowaniem mini ronda u zbiegu ulic: Polnej, Dzierzgowskiej i Handlowej, zostanie przeprowadzony przegląd gwarancyjny nawierzchni jezdni oraz regulacja urządzeń sieciowych na nawierzchni jezdni ul. Dzierzgowskiej. Istniejące w pasie drogowym urządzenia sieci: wodociągowej, gazowej, kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej zostały wyregulowane do nawierzchni jezdni w 2014r. (w trakcie przebudowy nawierzchni jezdni ul. Dzierzgowskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Polną do ul. Rzęgnowskiej). Wzmożony ruch pojazdów oraz nacisk jeżdżących samochodów powoduje „wciskanie” zasuw sieciowych w jezdnię. Zakończenie prac na ulicach Polnej i Dzierzgowskiej zgodnie z umową jest planowane 31 stycznia 2017 r.

Chodnik na ul. Grzebskiego został wykonany w 2005 roku, eksploatowany jest 11 lat . Po przeprowadzonej wizji lokalnej stwierdzono, że niewielkie nierówności występują na odcinku chodnika w sąsiedztwie firmy handlowo-budowlanej. Do Urzędu Miasta Mława oraz straży miejskiej nie wpłynęły sygnały w sprawie niszczenia jego nawierzchni, dlatego trudno rozsądzić ten przypadek i wskazać winnego. Specjaliści dokonujący przeglądu stwierdzili, że chodnik w chwili obecnej nie stwarza zagrożenia dla pieszych, jednak jego stan będzie pod obserwacją. Jeżeli nierówności się powiększą – przystąpimy do naprawy –  informuje Magdalena Grzywacz.

Jak więc widać, w przypadku ulicy Dzierzgowskiej na przywrócenie stanu normalności przyjdzie nam poczekać jeszcze ponad pół roku, co do ulicy Grzebskiego nie ma nawet takiej perspektywy.

Nowe informacje pojawiły się za to w przypadku ronda na ul. Sienkiewicza, dają nadzieję, że w najbliższym czasie przynajmniej niektóre usterki będą poprawione.

–  Wystąpiłem do wykonawcy robót o wymianę popękanych płytek przy przejściach dla pieszych, chociaż te uszkodzenia w żaden sposób nie utrudniają pieszym przejścia, oraz o uzupełnienie ubytku w nawierzchni jezdni. W najbliższym czasie te naprawy będą wykonane. W przypadku osiadających studni w ulicach Powstańców Styczniowych i Sienkiewicza obecne zaniżenie to ok. 1,5 cm. Przed podjęciem decyzji o ich regulacji trzeba jeszcze poczekać, czy proces osiadania będzie się pogłębiał – informuje Leszek Ślubowski dyrektor PZD Mława.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
zeus
zeus
4 lata temu

Czy ktoś widział urzędników odpowiedzialnych za inwestycje w czasie prac remontowych. Podejrzewam, że nikt. Ale w trakcie oddania do użytkowania 50 metrów chodnika bądź 25 metrów asfaltu, to wprost nie mogą się na nich pomieścić.

ramzes
ramzes
4 lata temu

Mam zasadnicze pytanie – dlaczego np. na terenie LG i innych firm nic się nie dzieje z nawierzchnią z kostki brukowej ani np. na drodze dojazdowej? Argumenty o ciężarówkach i innym ciężkim sprzęcie bierze tu w łeb bo do LG wjeżdżają i wyjeżdżają cały czas raczej ciężkie ciężarówki nie prawdaż? Dlaczego tam nic się nie dzieje z kostką a w miejscach gdzie inwestorem jest mławski magistrat czy starostwo to już w trakcie się coś zaczyna dziać?

...
...
4 lata temu
Reply to  ramzes

… bo tu się robi na ilość, a nie na jakość i nikt nie ponosi odpowiedzialności za złą jakość, nie ma żadnych kar, są tylko uroczyste otwarcia z bardzo kwiecistymi mowami. Każdy mówca jest dumny ze swych zdolności oratorskich, a że jednocześnie ślepy, to cóż to przeszkadza, przecież to nie z własnej kieszeni szasta się pieniędzmi.

ramzes
ramzes
4 lata temu

Co do chodnika na Grzebskiego – tak się akurat dziwnie składa że obserwuję ten chodnik od kilku ładnych lat i zapewne rozczaruję Państwa ale te nierówności nie powstały z winy tej firmy – po prostu one były już tam zanim ta firma się tam pojawiła więc argumenty że to być może przez nich tak się stało to opowiadajcie dzieciom w piaskownicy. Oczywiście rozumiem że nie wszyscy urzędnicy poruszają się chodnikami – od czego przecież są samochody? A jeszcze jak się przyciemni szybki to już słabiej widać co się dzieje w Mławie i jest git.
Płytki chodnikowe – owszem, zagrożenia nie stwarzają ale nie powinny być w należytym stanie? Jeśli nie to po co wydano na nie nasze pieniądze? Pochwalić się przed wyborami że ukończono wielki remont? Dziwnym trafem tuż przed wyborami na stołki?

...
...
4 lata temu
Reply to  ramzes

ramzes – najbardziej mnie ubawiło w wypowiedzi Pani Grzywacz właśnie to, że te płytki chodnikowe nie stwarzają zagrożenia dla pieszych.
Ja za takie wypowiedzi jakie są codziennością u tej pani to wywaliłabym ją na bruk już dawno. Toż ta kobieta przynosi tylko wstyd UM.

ramzes
ramzes
4 lata temu
Reply to  ...

O tych płytkach chodnikowych to akurat Pan Ślubowski mówił 🙂 Ale oni oboje nadają się tylko do kabaretu – Pani Grzywacz potrafi rozwalić system ale Ślubowski niechce być gorszy i też wymyśla coraz to lepsze teksty. Np. w poprzednim artykule jest że „Uszkodzenie płytek chodnikowych nie powstało na skutek wadliwego wykonania robót. Powstało najprawdopodobniej w wyniku najechania samochodu ciężarowego”. Może Ślubowski zademonstruje jak jeździć tą ciężarówką po chodniku tak aby uszkodzić płytki a nie dotknąć słupków z łańcuchami które stoją tuż obok? Dyrektorek Wiśniewski mówił że jest 5 lat gwarancji. Pękły płytki chodnikowe (pomijając już z jakiej przyczyny) i co? „Nie trzeba ich wymieniać bo nie stanowią zagrożenia”.

ramzes
ramzes
4 lata temu
Reply to  ...

A nie sory.. Pani Grzywacz oznajmiła że niema zagrożenia dla pieszych a z kolei Ślubowski że nie utrudniają ruchu pieszym 🙂 Moje przeoczenie.

ramzes
ramzes
4 lata temu

Z całym szacunkiem ale Pani Grzywacz to z takimi tekstami to powinna lepiej bajki dla dzieci pisać a nie pracować jako rzecznik prasowy. „Wzmożony ruch pojazdów oraz nacisk jeżdżących samochodów powoduje „wciskanie” zasuw sieciowych w jezdnię” – to bardzo ciekawe. Ciekawsze jest jednak pytanie jak to jest zrobione że daje się to z taką łatwością wciskać? Czy Pani zdaniem firma która wykonywała remont nie powinna się bardziej postarać o należyte wykonanie, tym bardziej że wszyscy wiedzieli że będzie tam wzmożony ruch nie tylko przez mieszkańców ale i przez okoliczne firmy?

Studzieniec
Studzieniec
4 lata temu

Zapraszam redaktora na ul.Studzieniec jak kładą asfalt po montażu kanalizacji TRAGEDIA!!!

piki
piki
4 lata temu

Wzmożony ruch pojazdów oraz nacisk jeżdżących samochodów powoduje „wciskanie” zasuw sieciowych w jezdnię…. lol

UM
UM
4 lata temu

To nie wina wykonawcy, ze robi fuszerkę. Po prostu nikt go nie pilnuje w trakcie wykonywania prac budowlanych. Prosze wysłać urzędników ratusza na szkolenie do Niemiec aby zobaczyli chodniki z którymi nic się nie dzieje przez 20 lat użytkowania i wiecej:). Tam nic nie osiada i nic się nie wciska a społeczeństwu służy przez dziesiątki lat.

Iwona
Iwona
4 lata temu

Imieniny Iwony jeszcze dziś są 🙂

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x