Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kto zapłaci za następne remonty i naprawy?


DSC_0014To, że nasze miasto pięknieje wielokrotnie słyszymy od naszych włodarzy przy różnych okazjach. I tak rzeczywiście jest, pojawiają się nowe lub odremontowane odcinki chodników, dróg i jezdni. Właśnie na problemy pojawiające się tam, gdzie wydawać by się mogło że nie powinny się pojawić zwrócił uwagę jeden z naszych czytelników, a dotyczą wybudowanego w 2014 roku ronda na ulicy Sienkiewicza i Powstańców Styczniowych. Poniżej kilka fragmentów z pisma czytelnika.


„W 2014 roku tuż przed wyborami wybudowano rondo i nową nawierzchnię. Otwarcia dokonano z wielką fetą (żeby było śmieszniej to tuż obok załatanej kamieniami dziurą pokrywy studzienki kanalizacyjnej). Przy otwarciu podobno „nie stwierdzono usterek”. Dopiero później kiedy „przypadkiem zauważono uchybienia to zostały usunięte.  Remont ten jak domniemam miał poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców a jak się okazuje, zapewne ze względu na wybory, prace przeprowadzono w szybkim tempie i z wątpliwych materiałów – nie dość że otwarto rondo i ulice z poważnymi niedoróbkami (pytanie kto i w ogóle czy przeprowadził odbiór techniczny?) to na jaw wychodzą kolejne fuszerki.  Niedawno przy przejściu dla pieszych obok kopca i Powstańców Styczniowych zauważyłem że są popękane płytki chodnikowe (dokładnie w tym samym miejscu co wcześniej), uszkodzona nawierzchnia przy rondzie zjeździe w stronę stacji Mława Miasto jak również jest sporo pozapadanych studzienek kanalizacyjnych w jezdni. Zakładam że wykonana inwestycja jest objęta gwarancją wykonawcy ale co będzie w sytuacji kiedy ta gwarancja się skończy? Tuż po remoncie zaczęłyIMG_20160307_090919 wychodzić takie cuda niewidy, a co dopiero będzie potem? Kto zapłaci za następne remonty i naprawy? Jestem bardzo zbulwersowany taką inwestycją, tym bardziej że pieniądze na ten remont pochodzą z moich podatków (i lokalnych i centralnych). Widocznie ktoś zapomniał za co dostał pieniądze a władze lokalne mają to po prostu gdzieś” – pisze rozgoryczony czytelnik.

O to kto zapłaci za następne remonty i naprawy zapytaliśmy w starostwie powiatowym, gdyż ulice Sienkiewicza i Powstańców Styczniowych są drogami powiatowymi.

– Inwestycja objęta jest pięcioletnią gwarancją wykonawcy. Sygnał o zagłębionej studzience kanalizacyjnej w ulicy Sienkiewicza mieliśmy już wcześniej i ta usterka jest usunięta. Po obecnym sygnale przyjrzymy się czy po zimie nie pojawiły się jakieś inne usterki – wyjaśnia Janusz Wiśniewski dyrektor wydziału Infrastruktury w mławskim starostwie.

– Uszkodzenie płytek chodnikowych nie powstało na skutek wadliwego wykonania robót. Powstało najprawdopodobniej w wyniku najechania samochodu ciężarowego – uzupełnia wyjaśnienia Leszek Ślubowski dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie.

Przy nowych inwestycjach duża liczba stwierdzonych usterek nie świadczy dobrze o jakości prac wykonawcy. Z drugiej zaś strony, jeżeli jakieś wady mają się pojawić, to lepiej żeby stało się to jak najwcześniej, w okresie gwarancyjnym. Wtedy jest to zmartwienie wykonawcy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
abc
abc
6 lata temu

Czy mieszkańcy Mławy przy ul. Dalekiej doczekają się asfaltowej drogi i chodnika, chociaż po jednej stronie?

koko
koko
6 lata temu
Reply to  abc

Za daleko jest do niej.

...
...
6 lata temu

„…zawsze chodnik przeznaczony dla pieszych zapadnie się po najechaniu na niego samochodu ciężarowego…” – zawsze??? po jednorazowym najechaniu?? – heh, to co za chodniki. Zaraz po wybudowaniu remonty, jak zwykle o jak wszędzie. Nikt nie pilnuje, odwala się pańszczyzn i ośmiesza Polskę.
W Niemczech gdy budują wieżowiec i go kończą, na dolnych kondygnacjach ludzie już mieszkają, a u nas gdy go kończą, to na parterze jest już remont. To samo z drogami, chodnikami.
Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.
Czyż nie można zacząć robić porządnie, bez usterek???
Droga, chodnik to powinny mieć przynajmniej 5 lat gwarancji…

ramzes
ramzes
6 lata temu

Poza tym, nawet gdyby ciężarówka jakimś cudem najechała na te płytki, to przy dobrze wykonanej pracy nie miałyby prawa pęknąć. A tak przy okazji, kiedy będzie wyremontowany chodnik z kostki brukowej na Grzebskiego? Te fale Dunaju powinny być raczej usunięte a chodnik w miarę równy, nieprawdaż?

ramzes
ramzes
6 lata temu

Po pierwsze Panie Ślubowski – studzienki nadal są zapadnięte, po drugie – jak ciężarówka miała by zniszczyć te płytki chodnikowe skoro obok nich są słupki z łańcuchem i dziwnym trafem nie są one uszkodzone? Jaja sobie Pan robi czy jak? 1 kwietnia będzie niestety dopiero za rok.
A ciekawy jestem jak skomentuje Pan zapadnięte studzienki (te małe kwadratowe z zaworami) na Dzierzgowskiej? One już nie powinny być na tym samym poziomie co reszta nawierzchni?

UM
UM
6 lata temu

Panie Dyrektorze zawsze chodnik przeznaczony dla pieszych zapadnie się po najechaniu na niego samochodu cieżarowego. Trudno zaprojektować wszystkie chodniki aby to wytrzymały ale te przy rondach powinny byc obowiązkowo w ten sposób projektowane. To jest tylko jeden przykład ale wszystkie mlawskie ronda wyglądają tak samo.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x