Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marek Kiełbiński Czas na posła z Mławy 13 października głosuj na 13
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

NOC MUZEÓW W MARSZAŁKOWSKICH INSTYTUCJACH KULTURY


noc-muzeow2Kapcie na gumie i zakurzone eksponaty – to już przeszłość! Dziś muzea to świetnie wyposażone, nowoczesne, wielozadaniowe placówki, w których po prostu chce się bywać. Polacy na nowo pokochali muzea, o czym świadczą kolejne rekordowe Noce Muzeów. Na tegoroczną edycję (14 maja) bardzo atrakcyjną ofertę przygotowały również marszałkowskie placówki kulturalne.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


OSTROŁĘKA – MOBILNE PLANETARIUM I LASERY

Na odwiedzających w najbliższy weekend Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce będzie czekać mobilne planetarium. W specjalnym namiocie rozstawionym za budynkiem muzeum będzie można wziąć udział w seansie pt. „Słońce i jego rodzina”. Zajęcia poprowadzi fizyk i astronom, z którym miłośnicy muzeów będą podróżować przez Układ Słoneczny i jego tajemnice. Pokazy rozpoczynają się o godz. 18.00 i będą trwać ok. 30 min. Ostrołęcką Noc Muzeów wzbogacą bardzo efektowne pokazy laserowe. Jak zapowiadają organizatorzy – widzowie znajdą się w świecie przestrzeni poprzecinanej wirującymi laserowymi płaszczyznami i tunelami. Zapowiada się prawdziwy spektakl światła i muzyki. Pierwszy pokaz laserów rozpocznie się o godz. 21.00. Zaplanowano cztery 20-minutowe seanse, ostatni o północy.

SZCZEGÓŁY: http://muzeum.ostroleka.pl/

ELEKTRONIKA W PŁOCKU

Muzeum Mazowieckie w Płocku potwierdza, że Noc Muzeów to impreza dla każdego. W tym roku w patio placówki zabrzmi muzyka elektroniczna. Nocny cykl koncertowy rozpocznie projekt Sygnał/Szum, czyli ambientowe granie połączone z wizualizacjami. Kolejne godziny miłośnikom muzeów i muzyki wypełnią Grzegorz Bojanek, Lights Dim, Nmls oraz PTR1.

SZCZEGÓŁY: http://www.muzeumplock.art.pl/

TRADYCYJNIE W SIERPCU

Uczestników tegorocznej Nocy Muzeów Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza do zwiedzania wystaw stałych oraz wystawy „Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych”, którą można podziwiać w aż 10 zagrodach włościańskich z końca XIX i początku XX w. Dzięki aranżacjom codziennych zajęć wiejskich związanych z domem i gospodarstwem – m.in.: suszenie ziół, wyrób i wypiek chleba, wyrób twarogu, pranie i maglowanie bielizny czy przędzenie wełny na kołowrotku, będzie się można poczuć jak ponad 100 lat temu.

SZCZEGÓŁY: http://mwmskansen.pl/

TRZY RAZY NOC MUZEÓW W CIECHANOWIE

Siódma Noc Muzeów w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie to szansa na bezpłatne zwiedzanie wszystkich trzech oddziałów – Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, oddziału w Gołotczyźnie – Dworku Aleksandry Bąkowskiej oraz w Krzewni – Aleksandra Świętochowskiego. Tradycyjnie między oddziałami muzeum będzie kursował darmowy autobus. W tegorocznym programie: warsztaty archeologiczne i koncert w Ciechanowie, a także spotkanie z duchami i ognisko w Gołotczyźnie.

SZCZEGÓŁY: http://muzeumciechanow.pl/noc-muzeow-2016/

W RADOMIU – W SKANSENIE TAŃCE, W ELEKTROWNI WAMPIRY

Ci, których nie zmęczy nocne zwiedzanie muzealnego zespołu zagród oraz wystaw Muzeum Wsi Radomskiej mogą wziąć udział w kultowej już „Potańcówce na dechach”. Do tańca przygrywać będą kapele z regionu radomskiego: Krzysztofa Rokicińskiego, Braci Tarnowskich, Andrzeja Malika.

SZCZEGÓŁY: http://www.muzeum-radom.pl/

Radomską „Elektrownię” w tę noc opanują wampiry, a to za sprawą seansów filmowych pod hasłem „Artystycznie o wampirach”. Będzie można zobaczyć np. klasyczne dzieło Jima Jarmuscha „Tylko kochankowie przeżyją”. Obok projekcji na odwiedzających placówkę czeka wernisaż wystawy „Format maksymalny A?” i koncert zespołu Free Cooperation.

SZCZEGÓŁY: www.elektrownia.art.pl

WARSZAWA – FILMOWA NOC MUZEÓW W ETNOGRAFICZNYM

Prawdziwa gratka dla kinomanów w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Filmy w Noc Muzeów będzie można oglądać we wszystkich przestrzeniach placówki. Dla ciekawych historii muzeum i etnografii – obrazy związane z jego historią i budynkiem, nagrania archiwalne, filmy nieme oraz produkcje pełnometrażowe związane z antropologią i etnografią. Dla tych, którzy chcą sobie przypomnieć stare dobre, nie tylko polskie kino – projekcje filmowe m.in. „Konopielki”, „Misia”, „Brzdąca” lub „Dyktatora”. W muzeum nie zapomniano również o najmłodszych, którzy będą mieli szansę wziąć udział w warsztatach malowania na szkle. Temat – bohaterowie filmów animowanych. To tylko niektóre atrakcje, czekające na tych, którzy zdecydują się spędzić tę noc w Muzeum Etnograficznym.

SZCZEGÓŁY: http://www.ethnomuseum.pl/filmowa-noc-muzeow.html

WARSZAWA – SIENKIEWICZ W NIEPODLEGŁOŚCI

W roku sienkiewiczowskim Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza do bliższego poznania twórczości wielkiego polskiego noblisty. Będzie można m.in. zobaczyć wystawę „Henryk Sienkiewicz 1846-1916. Dla pokrzepienia serc”, posłuchać koncertu młodzieży z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie – „Sienkiewicz Alive”, a także wziąć udział w czytaniu i quizie z nagrodami dotyczącym „Pana Wołodyjowskiego”.

SZCZEGÓŁY: http://muzeum-niepodleglosci.pl/aktualnosci/noc-muzeow-4/

Źródło: Marta Milewska/Rzecznika Prasowa

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Zobacz także…

Noc Muzeów w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
noc01
Gość
noc01

Ciekawie zapowiada się też w Działdowie http://muzeum.dzialdowo.pl/impk/pl/node/155

kot
Gość
kot

fajne są takie spotkania, w Warszawie to pewnie będą kolejki do najbardziej znanych miejsc, typu Muzeum Narodowe, czy Zamek Królewski, ale i w Ciechanowie może być ciekawie, i w Mławie koncert