Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa odpowiedziało na pismo Burmistrza


DSC_0038W listopadzie 2015 roku Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski skierował do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa pismo w sprawie dokonania korekty w planowanym nowym rozkładzie jazdy pociągów.


Nadesłana odpowiedź nie przekreśla całkowicie szansy na przywrócenie połączeń, ale nie napawa również optymizmem.

Choć zastępca dyrektora departamentu transportu kolejowego, Maciej Gładyga napisał, że prace nad projektem rocznego rozkładu jazdy pociągów edycji 2015/2016 zostały zakończone i wprowadzenie obecnie zmian jest niemożliwe, to wspomniał także, że ewentualna korekta może nastąpić przy aktualizacji rozkładu, w marcu tego roku.

Otrzymaliśmy też zapełnienie, że minister do spraw transportu, jako organizator międzywojewódzkich i międzynarodowych przewozów pasażerskich dokłada starań, aby rozkład jazdy pociągów w jak największym stopniu spełniał oczekiwania społeczeństwa.
Obecnie trwa analiza wprowadzonego 13 grudnia rozkładu jazdy, a jej celem jest zbadanie możliwości wprowadzenia korekt.

Burmistrz Sławomir Kowalewski liczy, że wśród zmian, jakie w obowiązujących rozkładzie jazdy pociągów naniesie ministerstwo, będą te, zgłoszone przez Miasto Mława oraz wspierające nas organy: Radę Miasta Mława, Starostwo Powiatowe w Mławie oraz Radę Powiatu Mławskiego. Przypomnijmy, że wnioskowana przez nas korekta dotyczy postoju na stacji Mława dwóch par pociągów pośpiesznych, relacji Warszawa – Olsztyn oraz Warszawa – Gdynia, które do 13 grudnia 2015 r. w Mławie się zatrzymywały.

Problem zasygnalizował również jeden z czytelników Codziennika Mławskiego. Pisaliśmy o tym w listopadzie. Przejdź do artykułu…

Źródło: UM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
betowen
betowen
6 lata temu

Przecież burmistrz jest już z pisowcami za pan brat. To niech pogna ich do galopu, żeby wpłynęli na decyzję ministra. Niech Ci pokażą, że prawo i sprawiedliwość winno obowiązywać też w Mławie, a nie tylko w Ciechanowie bądź w Działdowie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x