Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowy dworzec w Mławie, a pociągów coraz mniej


dworzec pkp (4)„Piękny dworzec, szkoda tylko że pociągi się nie zatrzymują” takie właśnie słowa padły  na otwarciu dworca PKP w Mławie 14 października br.


Jeden z czytelników sygnalizuje nam problem, o którym mówili mieszkańcy Mławy zebrani na otwarciu nowego dworca systemowego w Mławie.

Szanowna Redakcjo,

Chciałbym zgłosić swoje uwagi do nowego, dopiero opublikowanego rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity 2015/2016.
W 30 tys. Mławie wg nowego rozkładu jazdy nie zatrzyma się poranny pociąg IC Neptun do Gdańska i wieczorny pociąg TLK Neptun z Gdańska do Warszawy. Pociąg ten zastąpi obecny pociąg TLK Karpaty, który obecnie zatrzymuje się w Mławie.
Dlaczego PKP planuje zatrzymać więcej pociągów w mniejszym Działdowie (21 tys. mieszk.) i wiele mniejszych Prabutach (8 tys. mieszk.) oraz w porównywalnej wielkości Iławie (33 tys. mieszk.) i Malborku (38 tys. mieszk.)
Nie rozumiem polityki PKP, która bardzo krzywdzi Mławę. W sąsiednim Działdowie i Ciechanowie zatrzymują się pociągi pendolino i expresy, w Mławie nie planuje się nawet zatrzymywać wszystkich pociągów TLK.
Dlaczego mniejsze miasta są bardziej uprzywilejowane?
Na stacji w Mławie wsiada wiele osób z ościennych miejscowości, a planowane skomunikowanie z Trójmiastem czy południem Polski jest niewystarczające.
W chwili obecnej został około miesiąc do obowiązywania nowego rozkładu jazdy, więc wprowadzenie zmian być może będzie jeszcze możliwe.
Liczę na interwencję w tej sprawie.”

– Przewoźnik IC zamówił relację pociągu bez postoju na stacji Mława. Rozkłady jazdy są układane zgodnie z zamówieniem przewoźnika oraz biorąc pod uwagę przepustowość linii – odpowiada na zapytanie w tej sprawie Ewa Symonowicz-Ginter rzecznik PLK S.A.

Do sprawy wrócimy.

(red.)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x