Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Nowy dworzec w Mławie, a pociągów coraz mniej


dworzec pkp (4)„Piękny dworzec, szkoda tylko że pociągi się nie zatrzymują” takie właśnie słowa padły  na otwarciu dworca PKP w Mławie 14 października br.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Jeden z czytelników sygnalizuje nam problem, o którym mówili mieszkańcy Mławy zebrani na otwarciu nowego dworca systemowego w Mławie.

Szanowna Redakcjo,

Chciałbym zgłosić swoje uwagi do nowego, dopiero opublikowanego rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity 2015/2016.
W 30 tys. Mławie wg nowego rozkładu jazdy nie zatrzyma się poranny pociąg IC Neptun do Gdańska i wieczorny pociąg TLK Neptun z Gdańska do Warszawy. Pociąg ten zastąpi obecny pociąg TLK Karpaty, który obecnie zatrzymuje się w Mławie.
Dlaczego PKP planuje zatrzymać więcej pociągów w mniejszym Działdowie (21 tys. mieszk.) i wiele mniejszych Prabutach (8 tys. mieszk.) oraz w porównywalnej wielkości Iławie (33 tys. mieszk.) i Malborku (38 tys. mieszk.)
Nie rozumiem polityki PKP, która bardzo krzywdzi Mławę. W sąsiednim Działdowie i Ciechanowie zatrzymują się pociągi pendolino i expresy, w Mławie nie planuje się nawet zatrzymywać wszystkich pociągów TLK.
Dlaczego mniejsze miasta są bardziej uprzywilejowane?
Na stacji w Mławie wsiada wiele osób z ościennych miejscowości, a planowane skomunikowanie z Trójmiastem czy południem Polski jest niewystarczające.
W chwili obecnej został około miesiąc do obowiązywania nowego rozkładu jazdy, więc wprowadzenie zmian być może będzie jeszcze możliwe.
Liczę na interwencję w tej sprawie.”

– Przewoźnik IC zamówił relację pociągu bez postoju na stacji Mława. Rozkłady jazdy są układane zgodnie z zamówieniem przewoźnika oraz biorąc pod uwagę przepustowość linii – odpowiada na zapytanie w tej sprawie Ewa Symonowicz-Ginter rzecznik PLK S.A.

Do sprawy wrócimy.

(red.)

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500