Cukrzyca to plaga XXI wieku
— 01/06/2022Cukrzyca to plaga XXI wieku, zaliczona przez Światową Organizację Zdrowia obok otyłości, nadciśnienia tętniczego czy chorób nowotworowych, do grupy chorób…
Od połowy stycznia, na terenie pow. mławskiego mandat karny można opłacić kartą. Mławscy policjanci dysponują 4 terminalami płatniczymi. Terminale wykorzystywane są głównie przez policjantów wydziału ruchu drogowego.
Terminale umożliwiają płacenie kartą za popełnione wykroczenie, bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Nową formę płatności reguluje Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 września 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego.
Nowy sposób opłacenia mandatu jest ułatwieniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla obcokrajowców, którzy są sprawcami wykroczenia. Osoby, które na co dzień nie mieszkają w Polsce zgodnie z prawem są zobowiązane do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę. Decyzja o formie płatności będzie należała do osoby ukaranej.
W ciągu minionego weekendu, na terenie pow. mławskiego 12 kierowców, ukaranych mandatami skorzystało z tej nowej formy płatności. Najczęściej dotyczyło to kar o niższej wysokości. Zapłacenie grzywny na miejscu kontroli, za pomocą terminala płatniczego, pozwala na natychmiastowe zakończenie procedury i zwalnia kierowcę z konieczności pamiętania o opłacenia mandatu.
źródło i fot.: KPP Mława
gotówkę przyjma ale do kieszeni. trafione zdjęcie
Skoro maja terminale to i gotowke mozna u nich wyplacac
w Biedronce możesz wypłacić gotówkę? niektóre sklepy prowadzą taką działalność, ale tylko nieliczne, a więc na Policji pewnie tego nie zrobisz 😀
Dobre rozwiązanie dla każdej ze stron