Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mandat opłacisz kartą. Mławska policja otrzymała 4 terminale


Od połowy stycznia, na terenie pow. mławskiego mandat karny można opłacić kartą. Mławscy policjanci dysponują 4 terminalami płatniczymi. Terminale wykorzystywane są głównie przez policjantów wydziału ruchu drogowego.


Terminale umożliwiają płacenie kartą za popełnione wykroczenie, bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Nową formę płatności reguluje Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 września 2017 r.  zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego.

Nowy sposób opłacenia mandatu jest ułatwieniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla obcokrajowców, którzy są sprawcami wykroczenia. Osoby, które na co dzień nie mieszkają w Polsce zgodnie z prawem są zobowiązane do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę. Decyzja o formie płatności będzie należała do osoby ukaranej.

W ciągu minionego weekendu, na terenie pow. mławskiego 12 kierowców, ukaranych mandatami skorzystało z tej nowej formy płatności. Najczęściej dotyczyło to kar o niższej wysokości. Zapłacenie grzywny na miejscu kontroli, za pomocą terminala płatniczego, pozwala na natychmiastowe zakończenie procedury i zwalnia kierowcę z konieczności pamiętania o  opłacenia mandatu.

źródło i fot.: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesław
Wiesław
4 lata temu

gotówkę przyjma ale do kieszeni. trafione zdjęcie

Adam
Adam
4 lata temu

Skoro maja terminale to i gotowke mozna u nich wyplacac

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Adam

w Biedronce możesz wypłacić gotówkę? niektóre sklepy prowadzą taką działalność, ale tylko nieliczne, a więc na Policji pewnie tego nie zrobisz 😀

Ktos
Ktos
4 lata temu

Dobre rozwiązanie dla każdej ze stron

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x