Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Mandat opłacisz kartą. Mławska policja otrzymała 4 terminale


Od połowy stycznia, na terenie pow. mławskiego mandat karny można opłacić kartą. Mławscy policjanci dysponują 4 terminalami płatniczymi. Terminale wykorzystywane są głównie przez policjantów wydziału ruchu drogowego.

Terminale umożliwiają płacenie kartą za popełnione wykroczenie, bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Nową formę płatności reguluje Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 września 2017 r.  zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego.

Nowy sposób opłacenia mandatu jest ułatwieniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla obcokrajowców, którzy są sprawcami wykroczenia. Osoby, które na co dzień nie mieszkają w Polsce zgodnie z prawem są zobowiązane do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę. Decyzja o formie płatności będzie należała do osoby ukaranej.

W ciągu minionego weekendu, na terenie pow. mławskiego 12 kierowców, ukaranych mandatami skorzystało z tej nowej formy płatności. Najczęściej dotyczyło to kar o niższej wysokości. Zapłacenie grzywny na miejscu kontroli, za pomocą terminala płatniczego, pozwala na natychmiastowe zakończenie procedury i zwalnia kierowcę z konieczności pamiętania o  opłacenia mandatu.

źródło i fot.: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Mandat opłacisz kartą. Mławska policja otrzymała 4 terminale"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Wiesław
Gość

gotówkę przyjma ale do kieszeni. trafione zdjęcie

Adam
Gość

Skoro maja terminale to i gotowke mozna u nich wyplacac

Jarząbek
Gość

w Biedronce możesz wypłacić gotówkę? niektóre sklepy prowadzą taką działalność, ale tylko nieliczne, a więc na Policji pewnie tego nie zrobisz 😀

Ktos
Gość

Dobre rozwiązanie dla każdej ze stron

wpDiscuz