Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To złe czasy dla Mławy. Strajk i podwyżka dla burmistrza


fot. UMM


Na wczorajszej sesji rady miasta, radni zadecydowali o zmianie – czyli podwyżce wynagrodzenia dla burmistrza Piotra Jankowskiego. Decyzja nie była jednogłośna, a jej podejmowaniu towarzyszyła dyskusja o przebiegu rzec można humorystycznym.

Projekt uchwały  przedstawił wiceprzewodniczący rady miasta Zbigniew Korczak. „Ja wiem, że dzisiejszy dzień to są złe czasy dla Mławy. Wczoraj mieliśmy strajk czy manifestację w obronie szpitala, a dzisiaj musimy przegłosować podwyżkę uposażenia dla burmistrza” – taką tezą rozpoczął swoje wystąpienie pan wiceprzewodniczący rady. Rozwijając następnie własne uzasadnienie dlaczego taka podwyżka ma miejsce, przypomniał, że jest to to pierwsza podwyżka od początku kadencji – a nie kolejna – jak piszą radni opozycyjni, a w tym czasie najniższe wynagrodzenie krajowe wzrosło – jak wyliczył – o 11,74%. „Skoro należy się każdemu pracownikowi, to burmistrzowi też” – stwierdził radny Korczak. O wyjaśnienie swoim opozycyjnym kolegom dlaczego proponowana podwyżka ma obowiązywać od 1 stycznia 2026 r. poprosił byłego burmistrza Sławomira Kowalewskiego – bo on takie podwyżki  z wyrównaniem miał przyznawane. Padły też argumenty o skuteczności działań burmistrza Jankowskiego przy budowie obwodnicy zachodniej i uprzątnięcia spod ratusza reklamowego pojazdu. Jak dodał, podaje te argumenty dlatego „żeby nie było dyskusji”.

Jego starania okazały się nie do końca skuteczne. „Ta gadka podobna do korporacyjnej mnie nie przekonała” – stwierdził radny Kamil Przybyszewski.

Poprawki do uchwały, polegające na obniżeniu proponowanego dla burmistrza wynagrodzenia do najniższego możliwego poziomu i bez wyrównania od stycznia  zaproponował radny Paweł Majewski. Tyle tylko, że radny miał problem z ustaleniem kwot, które proponuje zmienić, jak też ze sformułowaniem uzasadnienia proponowanej poprawki. Drugim jego wnioskiem, było przekazanie różnicy „zaoszczędzonej” z kwot wynagrodzenia na rzecz powiększenia zbiorów biblioteki miejskiej. Do tej propozycji jak stwierdził, zainspirowała go otrzymana na Dzień Ojca książka „Kariera Nikodema Dyzmy”.

W zarządzonym głosowaniu wniosek radnego Majewskiego upadł, a radni przyjęli uchwałę o wynagrodzeniu w wersji pierwotnej. Według nowych stawek burmistrz Jankowski zarabiał będzie miesięcznie kwotę 21 538 zł. i otrzyma wyrównanie od stycznia br.  Nie jest to kwota maksymalnie dopuszczalna przez przepisy, do górnej granicy brakuje nieco ponad 130 zł. Przeciw takiej uchwale zagłosowali radni: Sławomir Kowalewski, Paweł Majewski, Kamil Przybyszewski i Szymon Wyrostek. Pozostałych 17 radnych zagłosowało „za”.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Persival
Persival
48 min. temu

Ciekawe, kto z protestujących pracowników dostał przedłużenie umowy o pracę?

Pani Nikolo, a co z Pani umową, protestujący pytają?

Nauczyciel
Nauczyciel
1 godz. temu

Wojnar to dopiero młodzieniec. Dawno na emeryturze a zbja kasę z wielu źródeł. Dyrektor pełniący obowiązki w Ðąbku od wielu lat, rady nadzorcze,no i pokaźna emerytura.

Władek i Marcin
Władek i Marcin
1 godz. temu

Wszyscy zapomnieli o zimie.

BRUNO.
BRUNO.
1 godz. temu

Szanowny panie radny Zbigniewie Korczak — powinien pan wiedzieć ze radny nic nie musi aby na takie postępowanie i uzasadnieni wygłoszone przez pan podnosić wynagrodzenie Burmistrzowi — Radny co najwyżej może to uczynić jedynie po wysłuchaniu uzasadnienia takiej podwyżki !!–jednak pamięć ma pan dobrą co do tego usunięcia samochodu !!! jeśli mam już coś dodać do zasług pana Burmistrza co do tej podwyżki –szanowni mieszkańcy czyżbyście nie zauważyli jak burmistrz realizuje swe przedwyborcze plany — jak pięknie zagospodarował infrastrukturę ZALEWU RUDA –wreszcie dzięki Burmistrzowi mają gdzie godnie wypoczywać !!!! OJ BARDZO PRZEPRASZAM !!!–rozmarzyłem się ale to jest dopiero w planach dzięki temu że minister Wojnarowski załatwił przelew na kwotę 300.000 tys. złotych –miasto dołoży 200.000 tys– no i będziemy mieli dowód że pan Burmistrz zrealizowł swe plany — z jednym ale bo zagospodarowanie terenu ma być zakończone roku 2027 — zwróćcie uwagę ze jest to ro0k wyborów — czyżby pan Burmistrz już rozpoczął kampanie przedwyborczą jeśli tak to z tą podwyżką mógł poczekać do póki nie zrealizuej swej obietnicy bo miał na jej realizację 3 lat które już minęły– i dlatego wątpliwe może być że wreszcie te plany zrealizuje !!! Panie radny Korczak nie może pan zabronić dyskusji — co niektórzy radni mają rację że tej podwyżki nie powinno być– może poza radnym Kowalewskim — z wiadomych powodów !!!— Wniosek RADNYCH W DYSKUSJI powinien być bardzo prosty — Będzie zrealizowana obietnica zagospodarowania ZALEWU RUDA !!!!– będzie podwyżka !!!

abc
abc
3 godz. temu

Burmistrzu, napraw trawniki przy chodnikach wyorane przez ładowarki w czasie usuwaniu śniegu w miejscach, o które nikt nie prosił. Mieszkańcy dotknięci tym problemem nie myślą o tobie zbyt dobrze.

RatuszowyObserwowator
RatuszowyObserwowator
3 godz. temu

To mi wyczyn, uprzątnięcie samochodu. Ja za jedeno miesięczne wynagrodzenie burmistrza usunął bym je osobiście.
Rozumiem ze część uposażenia leci do Marszałka Województwa, bo to jego służby odpowiadają za Zachodnią Obwodnicę Mławy.

Sport
Sport
3 godz. temu

Radny Kamil to na pewno zna mowę używana w korporacjach . Szpital , jego sytuacja to podziękujmy starszemu panu z kotem , a lokalnie leśnym dziadkom z Rejmonta , którzy tylko biją tam kasę do emerytury . Wojnar wróć !

Anonimowo
Anonimowo
1 godz. temu
Reply to  Sport

Ty poj…..ie wiesz o czym piszesz

Syndrom Sztokholmski
Syndrom Sztokholmski
1 godz. temu
Reply to  Sport

Naprawdę Wojnar Wróć?

Gnomm
Gnomm
54 min. temu
Reply to  Sport

To prawda że Wojna delegował dyrektora żeby
Wykończyć szpital i starostę bo chce wrócić?
Czy to prawda że ta Nikolka cała dostała umowę o pracę mimo że szpital zadłużony a ona na zbędnym stanowisku bez wykształcenia ?
I dlatego tak teraz lata w obronie dyrektora
Czy to prawda że zwożono pacjentów z Warszawy na zabiegi

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x