Cukrzyca to plaga XXI wieku
— 01/06/2022Cukrzyca to plaga XXI wieku, zaliczona przez Światową Organizację Zdrowia obok otyłości, nadciśnienia tętniczego czy chorób nowotworowych, do grupy chorób…
Ponad trzy godziny dyskusji, zarzutów i oskarżeń, pytań, żądań, okraszonych porcją demagogii, w wykonaniu radnych, odwołanego dyrektora Piotra Parjaszewskiego, byłego dyrektora Waldemara Rybaka, posłanek, grupki pracowników szpitala i bardzo nielicznych mieszkańców, towarzyszyło wczorajszym obradom rady powiatu w części poświęconej sytuacji w mławskim szpitalu. Najtrafniej chyba spuentowała to radna Barbara Tańska mówiąc: „zmiana starosty czy dyrektora nie rozwiąże problemów szpitala”.
Niewiele nowego dowiedzieliśmy się po tej dyskusji, czasem zupełnie wymykającej się spod kontroli. Parjaszewski oskarżał nadal starostę i dodatkowo ścierał się z poprzednim dyrektorem Rybakiem, który mówił, że zostawił szpital w dobrej kondycji. Panie posłanki deklarowały jak to są za szpitalem i Parjaszewskim, w dowód czego wnosiły interpelacje do starosty i NFZ. Pracownicy domagali się przywrócenia Parjaszewskiego i odwołania starosty – w czym wsparła ich radna Krystyna Zając. Zarząd ustami starosty, a potem wicestarosty miał okazję publicznie podać powody rozwiązania umowy z Parjaszewskim. W tym zamieszaniu niemal bez echa przeszła informacja Beaty Wrzeszcz – głównej księgowej szpitala, że placówka już „połknęła” 2,5 mln otrzymane ze starostwa, a zobowiązania wymagalne nadal wynoszą prawie 8 mln zł.
Jest takie powiedzenie „dżentelmeni nie mówią o pieniądzach”. I chyba rzeczywiście wszystkie strony, biorące udział w dyskusji wzięły je sobie do serca. Niewielkim wyłomem był radny Krzysztof Butryn, który złożył wniosek, aby wszyscy radni przeznaczyli swoje diety na szpital, zapewne wiedząc, że ze względów formalnych nie może być on głosowany. Nikt z radnych nie zadał pytania ile, a zapewne i z czego, trzeba do szpitala dołożyć, aby nie stracił możliwości funkcjonowania. Być może odpowiedź na tego typu pytania „ile” i jak długo (w ciągu roku, dwóch a może więcej), zawiera – jak twierdzi Parjaszewski – złożony zarządowi powiatu plan. Jeżeli tak jest, to szkoda że takie elementy nie pojawiły się w dyskusji na radzie.
Pytań po wczorajszej sesji pozostało wiele. Również takie, kto pokieruje szpitalem, gdyż oprócz żądania części pracowników szpitala, domagających się przywrócenia Parjaszewskiego, z inicjatywą rozmów „za zamkniętymi drzwiami”, wystąpiły posłanki.
red.
Cukrzyca to plaga XXI wieku, zaliczona przez Światową Organizację Zdrowia obok otyłości, nadciśnienia tętniczego czy chorób nowotworowych, do grupy chorób…
Mława nie była miastem, które licznie odwiedzały znane osobistości: politycy, wybitni wodzowie, czy królowie. W 1646 r. jeden dzień przebywała…
Wśród wielkich zbrojnych konfliktów na świecie mamy również mniejsze konflikty wewnętrzne. Toczona od niepamiętnych czasów wojna polsko-polska wciąż ma się…
Redakcja portalu Codziennik Mławski zastrzega sobie wszelkie prawa do publikowanych treści. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego //codziennikmlawski.pl wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie lub sprzedaż zawartości portalu Codziennik Mławski są zabronione bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji i będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.

Nie jestem w temacie, ale oczywiście się wypowiem 🙂 .
Wiadomo kto najwięcej narobił długów, oczywiscie Rybak i wtedy mieszkańcy się nie burzyli. Wykazywał fikcyjne zyski, żeby pobierać wysokie nagrody, bo tak zawarta była umowa, dorobił się również na covidzie jak wszyscy pisowcy. Managerem był żadnym, miał już doswiadczenie w rozkładaniu swoich jednostek na łopatki. Mieszkańcy byli głusi i ślepi…
Teraz pojawił się piękny Piotr, który próbuje się trzymać nogami i rękami, bo ma za sobą część personelu. Personel przede wszystkim żeński, a takiemu podobają się przystojni faceci, a więc dyrektor wykorzystuje to i pewnie jeszcze trochę kasą sypie rozdając nagrody. No i personel murem za dyrektorem…, mimo że ten zadłuża szpital jeszcze bardziej, likwiduje oddziały, no ale ma poparcie, a więc je wykorzystuje.
Nie bronię starostwa, bo np. Starostwo jakoś nie potrafiło rozstać się z Rybakiem w porę…
Żadnegopisma w sprawie referendum nie podpiszę!
Mimo, że zarząd starostwa to pisiory, a jak widać, są tam pracownicy od brunatnej konfy, a ta patoprawica to nie moja bajka, to nie mam zamiaru mieszać się w te sprawy.
Jaki elektorat, takie i władze❗
Sami żeście wybierali, a teraz co❓- nie pasuje?
Tutaj właśnie pokazane jest sedno mławskich problemów: „Nie jestem w temacie, ale oczywiście się wypowiem” Pozdrawiam wszystkich, którzy „są w temacie”. Waldemar Rybak
Szanowni pracownicy SPZOZ i zwolennicy referendum.
Jak pisał tik tak… Zresztą słusznie gdyby dziś ktoś powiedział że szpital ma około 7 milionów długu to w ogóle nie było by dyskusji ,ot dług samorząd pomoże spłacić i szpital działa dalej .
Nawet gdyby to było jeszcze dwa więcej czyli 9 milionów musieli by to radni poruszyć na sesji ale szpital dostał zastrzyk wsparcia na właśnie 9 milionów i było by po sprawie takie podsumowanie rządów Rybaka
Ale dziś po 1,5 roku rządów następcy do szpitala trafiło 9 milionów i czy to prawda, że dług zbliża się do 30 milionów ?
Więc skończcie z mitem długu Rybaka jego już nie powinno być i tyle to bicie piany i granie na emocjach.
Przyjrzyjmy się co zrobił jego następca czemu zamykał oddziały?
Dlaczego dług tak wystrzelił?
A co na to miejscowa posłanka z KO (PO) oraz wiceminister z PSL?
Nie poszliście do nich o poradę?
Dobra postawa radnego Krzysztofa Butryna, wniosek jak najbardziej wskazany, bo za zaistniałą sytuację odpowiada cała rada powiatu.
Butryn Butryn a to nie jest ten co na komisjach rady powiatu zadał odwołania dyrektora Pariaszewskiego bo zadłużył szpital?
PIĘKNY PIOTRUSIU PANIE,
TWOJA CHWAŁA W KOŃCU USTANIE,
WTEDY WSZYSCY ZOBACZĄ
ŻE TY NIE WSPANIAŁY DYREKTOR,
A POWIATOWY MACZO…
Drogie czirliderki Piotrusia!! Dawidku, Moniczko, Nikolo bierzcie się do roboty a nie latacie na imprezki!
Panie Dyrektorze Piotrze, zarzucałeś że zespoł lekarski oglądał mecze siatkowki?!
Ja byłam położną w tym ZOZie i jak mnie zwalniałeś to nie chciałeś się spotkać, jak chodziłam do gabinetu to Twoja czirliderka Anita albo Ania – bliźniaczki trudno je rozróżnić – mam nadzieję że Ty się nigdy nie pomyliłeś – broniła Cie przede mną. A to ważne spotkania, a to wyjazd a tak naprawdę paliłeś papierosy na dworze a to z czirliderką Moniką, Beatą…
Typowe chamskie zachowanie decydenta.
prawda
Tak było
Poprzednia wicestarosta- wystąpienie bez samokrytyki. Szpital tak nagle jest w tarapach finansowych? A za poprzedniej władzy był ok?
Postaram się pewne rzeczy wyjaśniać pracującym w szpitalu ale nie interesującym się jego sprawami
Szpitale powiatowe były są i będą zadłużone wynika to z wielu czynników zmiana kosztów wzrost płac nie ujęty w kalkulacji nad wykonania płacone z opóźnieniem i mniej to wszystko powoduje że takie zadłużenia są i będą zjawiskiem powszechnym
Ale jeśli jak ktoś określił w komentarzach za czasów Rybaka były trupy w szafach ,, nieopłacone ZUS y” to na koniec dług ten wynosił co circa 7milinow zł Taki dług i zakamuflowanie ich w sprawozdaniach między innymi przez postępowania układowe z ZUS ,doprowadziły do tarć z pracodawcą i w konsekwencji rozwiązaniem umowy
Podkreślamy to było około 7 miliony z czego wymagalne ok 4 milionów
Dziś jak słyszymy dług to być może nawet 27 milionów z czego wymagalne mimo pomocy samorządu na poziomie ponad 9 milionów to wciąż 8 milionów.
Teoretycznie środki z samorządu powinny pokryć długi po Rybaki a szpital powinien płynąć miodem i mlekiem
Dlaczego tak nie jest to już czytelnicy muszą przeanalizować.
Tak jak na początku pisałem szpitale powiatowe wychodzą na minus i samorządy mówią ok pomożemy zakładając że będą dokładać 2,5-3 miliony tyle może spokojnie dołożyć samorząd z budżetem takim jak powiat czy gmina ale pamiętajmy nie będzie pola manewru na inne zmniejszenie danin jak np podatki czy śmieci
W Mławie to 27 mln tego nie dźwignie żaden samorzad
No i ile jeszcze można na tego rybaka zwalać to prawie dwa lata minęły ludzie ile mozna
Ta cała referentka to ma pojęcie Bolka i Lolka. Jak Mlawski szpital ma takich ekspertów to daleko nie zajdziemy. A p.poslanki no cóż tu mówić, takie deklaracje bez konkretów to żadne dzialania. Czyżby tylko się promować?
Nikola doświadczenia co nie miara. Bierz się za towarzystwo. Zrób porządek.
Rybak był. Gdzie P Jan P były starosta. Zaproszenie na następne sesje!!!
Ludzie co wy odpi
Naprawdę Amerykę odkryła.Ciekawe co zrobiła/zrobi dla Gm Szydlowo!?
Poza przyniesieniem wstydu nie za dużo podobnie jak wójtowa
Burmistrz Jankowski jest nadal w społecznej radzie szpitala ?!
Czyli ma z tego tytułu wynagrodzenie ?
Super ! Dwa dni temu podwyżka i zarabia ponad 21 tysiecy plus rada szpitala.
Mławo tu chyba nie chodzi o nas… tylko o kasę.
Jankowski, Burchacki, Szczechowicz robicie nas w balona
Zanim napiszesz komentarz to się zastanów czy społeczna rada szpitala może przynosić dochody.. sama nazwa SPOŁECZNA!!!!
Społeczny nie oznacza bezpłatną funkcję. Społeczne bezpłatne funkcje były ale w dawnych czasach w PRLu. Teraz każda sitwą wciąga swojego i daje mu pieniądze.
Łatwiej jest odwołać sekretarz starostwa. Ale nie widzę żadnych ruchów w personaliach.
Oddaje rocznie 17-20 tys za składkę zdrowotna pstatnie 2 lata wykorzystałam 300 złotych z twgo gdzie sa pieniadze. Takich jak ja jest miliony.
Gdy zachorujesz zrozumiesz jak działa system. To że tyle zarabiasz nie oznacza że każdy na tyle szczęścia. Pracowitość to sprawa drugorzędna.
Księża niech zbiórkę zorganizują tacy uczynni dobroduszni
Tak zbiorą a kierownictwo szpitala przepuści te pieniądze.
Niestety, ale Komitet Referendalny już poniósł klęskę, ponieważ pan Rybak w celny sposób wypunktował dyrektora Parjaszewskiego.
Jestem przekonany, że nawet jeśli dojdzie do referendum, to i tak na etapie głosowania referendum nie będzie miało ważności pod względem frekwencji.
Zobaczycie!
Nikt klęski nie poniósł trzymają się bardzo dobrze i listy pięknie się zapełniają,a to że Rybak się jakim cudem pojawił na sesji tylko wzmogło determinację mieszkańców powiatu żeby te referendum przeprowadzić.
,,To „referendum
Tylko mówcie przy zbieraniu podpisów, że zbieracie na referendum w sprawie odwołania rady powiatu. Wmawiacie ludziom, że to za ratowaniem szpitala i oni nieświadomie podpisują.
Potwierdzam. Wczoraj u mnie w domu były dwie starsze panie i twierdziły że zbierają podpisy żeby szpitala nie zamknęli. Kiedy im uświadomiłam za czym i dla kogo zbierają podpisy , były zaskoczone ale oczywiście poszły do następnych domów głosić nowinę . Naród chce igrzysk, ktoś musi zostać rozszarpany przez lwy !!!! Dopóki nie poleje się krew oszalały tłum nie zazna spokoju
To podobnie jak że zbieraniem podpisów żeby pociągi IC zatrzymywały się na Wólce. Ludzie raz na 10 lat jezdzą pociągiem a radny z Wólki itp. podtykali ludziom pismo do podpisu twierdząc że żadne IC w następnym roku nie będą zatrzymywały syw Mławie bo na Mława Miasto wsiada tak mało ludzi ze kolej chce zlikwidować zatrzymania w Mławie.
Ludzie przed podpisaniem czytają przynajmniej nagłówek.
Funkcjonowanie szpitala jest moim zdaniem fatalne niewiele się zmieniło brak empatii brak opieki a koszty olbrzymie
Wiemy o co cały ten protest część bludzi za ostatniego dyrektora pozyskało ciepłe posadki i teraz ciężko się rozstać
Może pani Nitek wyjaśni jakie ma (nie ma) wykształcenie i co robi w szpitalu ,kto ją tam zatrudnił i za ile
Czy to nie dziwne, że zatrudnienia się na zbędne etaty ludzi przy takich długach
Wiemy że część pracowników trzeba by zwolnić żeby ratować sytuację .My w LG przechodzimy to co roku tak jest ,ale w szpitalu to nie do pomyślenia dla pracowników.
Dobrze że będzie kontrola bo ptaszki cwierkaja że te wszystkie zabiegi lekarzy ściągniętych z innych miast to jednak mogą przynosić straty
A to oznaczałoby że leczymy ludzi z Polski ale straty trzeba pokryć z kredytu który ma pokryć starostwo ? Kosztem budowy i remontów np dróg no jaki to ma sens
Radny Butryn mówi żeby radni zrzekli się diet na rzecz szpitala Ok Piarowo ładnie ale to może pracownicy szpitala zrzekną się podwyżek ? Ciekawe czy to zrobią?
Może pani Nitek zrzeknie się choć jednej miesięcznej pensji zdobiła to?
Należy się zastanowić co się stało że 1,5 roku temu jak donoszą media szpitala miał podobno 8 milionów długu dziś niektórzy mówią że jest 27;to tak wygląda jak by nie było żadnych dochodów a tylko wydatki.
A Rybak choć ma swoje za uszami wczoraj dobrze powiedział dziś metoda na zarządzanie szpitala jest prosta ja narobię kosztów na zatrudniam sobie swoich pracowników a wy mieszkańcu przez starostwo weźcie kredyt i odkładajcie bo oszczędzać to tu nikt nie będzie
Jak mówi dyrektor zatrudnił panie z Warszawy za kupę kasy jak na nasze warunki bo trzeba było poprawić dokumenty a nikt z pracujących w tym pani Nitek tego nie umiał .
No to po co ci pracownicy? Żeby protestować?
A może wystarczyło te panie zatrudnić na umowę zlecenie?
I na koniec pani poseł twierdzi że ktoś naruszył rodo w poście na FB
Pani poseł dane z KRS są jawne i dodatkowo stosuje się domniemanie prawdziwości ich zapisow
Pani Poseł nie ma pojęcia.
Starosta pozamiatał cały komitet Referendalny
To nie ma znaczenia kto kogo pozamiatał nikt tego nie wytrzyma dwa miesiące temu dług wymagalny około 8 milionów?
Ten starosta który podobno nic nie robi i chce prywatyzować szpital ,co jest wierutną bzdurą bo musiała by się na to zgodzić rada powiatu a przecież nie ma samobójców wśród radnych, ale do rzeczy 2 miesiące temu dług wymagalny wynosi 8 mln starostwo daje 2,5 mln miasto 1 mln i w tym tygodniu 2,5 ml a długi wymagalne szpitala ponownie ok 8 mln?
Zastanówmy się już bez nakręconych emocji czy to jest ok
Mam w domu 8 tys kredytu dostaję od rodziny 6 tysi bo widzą że nie mam na chleb przychodzą do mnie a ja mówię no za mało daliście bo ja dalej mam 8 tysi kredytu dajcie więcej bo zatrudniłem panią do sprzątania i nie mam na kredyt i na wypłatę
Tak to założycie i siebie i cała rodzinie
Pewno rodzina by wyszła i powiedziała sp…
To zaczyna przypominać pewien kraj daj daj ale na co? ty zły nie chcesz bezpieczeństwa daj daj …
Ty nie rób drogi ty daj daj
Dokładnie…bardzo dobrze wyjaśnione…za chwilę bankrutem byłby cały powiat i (wymoderowano) pracująca w starostwie mogłaby pensji nie dostać…ale na szpital i podobne siejące destrukcję i mówiącę nieprawdę osoby by było…
Świetnie streszczenie sedna sprawy Szpital kontra Starostwo Brawo
To są ludzie broniący swoich miejsc pracy, w których niewiele robili…bo pacjentów nie ma…Tylko dzisiaj takie czasy, że klienta trzeba pozyskać, a nie traktować jak zło konieczne…W mławskim szpitalu przydałby się dyrektor, który pogoniłby większość tego tiwarzystwa do roboty, a nie wysyłał na protesty…i MY jako społeczeństwo tego oczekujemy!
Jak zauważyłeś w LG zwalniają co roku tylko czemu są to nasi pracownicy ? Co są winni że chcą godnie zarabiać, a obcokrajowcy pracują przez parę godzin potem siedzą żeby dobić do 12 godz. Ludzie blisko wieku emerytalnego gdzie znajdą pracę .
W szpitalu podwyżki no przecież wedlug siatki płac zagwarantowane przez NFZ nie z Twojej kieszeni. No masz racje zwolnijmy wszystkich no po co pracownicy ,sam sobie podłączysz kroplówkę,ugotujesz i dasz jeść i wymienisz pampersa jaka to oszczędność
Tak po ludzku i powiem prosto
Skoro pieniądze są z NFZ to gdzie one są bo skoro NFZ daje na wszystko to sprawa śmierdzi jeszcze bardziej
Tak pieniądze w NFZ są moimi pieniędzmi żeby nie zdechnąć z głodu na przestojach prowadzę działalność gospodarczą kosze pobocza dziś 10 godzin i idę na 2/3 zmianę
Place ponad 1000 złotych składek zdrowotnych więc to są moje pieniądze
Jeśli ktoś wymaga solidarności to raczej do zasad solidarności powinien się stosować
Twój wpis jasno wskazuję pogardę mam nadzieję że nie jesteś jednym z tych protestujących z rączkami
Napisałeś niemal wprost nie interesuje mnie ile w szpitalu jest długu nie ważne ile godzin tyrasz masz nam zapłacić bo mam siatkę plac ROZUMIESZ MAMY SIATKĘ PLAC NAM SIE NALEŻY nie ważne że na kredyt a jak nie macie kasy to niech starosta pożyczy i później spłaca a jak nie chce pożyczek brać oj zły starosta wszyscy na niego bo my mamy siatkę płac i nam się należy a i mieliśmy dyrektora taki młody ładny wygadany to jemu też dać ale wcześniej go przywrócić
BO W NFZ TO NIE WASZE PIENIADZE TYLKO NASZE NA PODWYZKI
Szkoda że w LG nie mamy takiej siadło płac daj daj daj najwyżej zbankrutujesz i wywalisz wszystkich na bruk
Tak obcokrajowcy to skandal dziękujemy pani poseł i pani partii ale pamiętaj oni są zatrudnieni na kontraktu są potrzebni dostają nie są nie dostają wszystko jest wyliczone i nie mają siatki płac
I Twój ostatni argument chcesz powiedzieć że pani Nitek poda mi kroplówki? ugotuje posiłek? No zdecydowanie nie może z tym pampersem ale nie raczej nie wymieni
ALE MA SIATKE PLAC I PODWYZKA JEJ SIE NALEŻY
TYLE Z TEJ TWOJEJ ARGUMENTACJ
Może i nie poprawi ,ale prawda jest taka . Zostaliście wybrani na naszych przedstawicieli ,zamknięcie się w gabinecie i nie wyjście do ludzi to świadczy tylko o Was o waszym szacunku do obywateli. Jezeli już wyjdziecie to patrzcie ludziom w oczy a nie na swoje buty. Krytyka jest na porządku dziennym w naszym życiu Panie Starosto jeszcze się pan nie przyzwyczaił? Jeżeli się popełnia błądy to trzeba się do tego przyznać . Usiąść dobrze przemyśleć a nie uznawać tylko swoje Ego i że tylko ja mam rację,bo ktoś odwazył się mnie skrytykować. Mówicie tylko o swoich racjach nie liczycie się ze zdaniem innych. Zwolnienie dyrektora szpitala w tym momencie to był zły ruch i myślę że wyborcy Wam tego nie zapomną. Po obejrzeniu relacji z sesji powiatu moje zdanie jest takie. że co niektórzy nie powinni w tej radzie siedzieć , nawet nie potrafili wysiedzieć do końca , uciekli jak tchórze przed odpowiedzialnością.Bo może nikt nie zauważy nie będą się czepiać lub ja tego nie zrobiłem. Panie Starosto i Wicestarosto -Człowiekiem trzeba być zawsze Starostą czy Radnym się bywa.
I jeszcze jedno zaproszenie pana Rybaka bo myślę że nie jest to przypadek że nagle się zaczął pojawiać w okolicy to już chyba strzał w kolano . Rozwialił dwa szpitale, próbował Mławę ktoś mu przeszkodził.Przyszedl nowy dyrektor z poza ukladu stara się to wyciągnąć z dna a ktoś celowo chyba to utrudnia. Jestem częstą pacjentką tego szpitala i powiem tak wszędzie dobrze gdzie nas niema.To nie Leśna Góra ale jest blisko i nigdy nie odmówiono mi pomocy.
Wiesz odpowiem tak myślę że decyzja o zatrudnieniu wcale nie zapadła w starostwie i został on skierowany na ten odcinek
I to był błąd starosty odwołanie lepiej późno niż za późno
Rybak to już historia wiedział dyrektor co bierze rybak zostawił kilka milionów długu
Dis jest ponad dwadzieścia, a równowartości zadłużenia rybaka wpłynęły na konto więc powinno być teoretycznie 0
Gdyby było – 4 mln to nikt by o tym nawet nie dyskutował uznając to za sukces ale jest podobno 25-27 no to uważacie że to jest sukces
I tak z ręką na sercu bo ja byłem ostatnio w tym szpitalu poprawiła się obsługą a może pracownicy są milsi wszyscy którzy stoicie teraz w szpitalu na korytarzu jest,, super ”
Prawda nic nie trzeba zmieniać?
Dług był i to duży tylko dobrze ukryty same ZUSy były około 7 mln .Więc cóż procent risnie.Zmiany zachodzą powoli, to widać,nie wrzucam wszystkich pracowników do jednego worka,bo ludzie są różni. Zobacz ile teraz osób nagle poczuło powołanie( już nie ten wiek ale dobrze płacą to czemu nie).rzuciło się na pielęgniarstwo dla kasy ,bo czasem nie idzie to w parze z empatią . A do tej pracy trzeba mieć serce i cierpliwość. Słuchając sesji zastanawiam się nad tym tematem o drogi bo trzeba dojechać,bo młodzi zostaną. Tak drogi są bardzo ważne ale jak nie będzie pracy dla tych młodych ,bo starzy blokują im miejsca pracy to i drogi nie pomogą żeby tych młodych zatrzymać.
No tak ale dyrektor dostał od samorządów ponad 9 milionów i co zabrakło to gdzie jest kasa
Proszę nie wypowiadać się za wszystkich
Jak zabierzesz podpisy i będzie referendum to zobaczymy ile was jest
Może być tak jak z petycja pracowników szpitala na ponad 500 pracowników tylko 230 podpisów
Tylko Dyzma uratuje szpital…..