Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zmiana starosty czy dyrektora nie rozwiąże problemów szpitala


Ponad trzy godziny dyskusji, zarzutów i oskarżeń, pytań, żądań, okraszonych porcją demagogii, w wykonaniu radnych,  odwołanego dyrektora Piotra Parjaszewskiego, byłego dyrektora Waldemara Rybaka, posłanek,  grupki pracowników szpitala i bardzo nielicznych mieszkańców, towarzyszyło wczorajszym obradom rady powiatu w części poświęconej sytuacji w mławskim szpitalu. Najtrafniej chyba spuentowała to radna Barbara Tańska mówiąc: „zmiana starosty czy dyrektora nie rozwiąże problemów szpitala”.


Niewiele nowego dowiedzieliśmy się po tej dyskusji, czasem zupełnie wymykającej się spod kontroli. Parjaszewski oskarżał nadal starostę i dodatkowo ścierał się z poprzednim dyrektorem Rybakiem, który mówił, że zostawił szpital w dobrej kondycji. Panie posłanki deklarowały jak to są za szpitalem i Parjaszewskim, w dowód czego wnosiły interpelacje do starosty i NFZ. Pracownicy domagali się przywrócenia Parjaszewskiego i odwołania starosty – w czym wsparła ich radna Krystyna Zając. Zarząd ustami starosty, a potem wicestarosty miał okazję publicznie podać powody rozwiązania umowy z Parjaszewskim. W tym zamieszaniu niemal bez echa przeszła informacja Beaty Wrzeszcz – głównej księgowej szpitala, że placówka już „połknęła” 2,5 mln otrzymane ze starostwa, a zobowiązania wymagalne nadal wynoszą prawie 8 mln zł.

Jest takie powiedzenie „dżentelmeni nie mówią o pieniądzach”. I chyba rzeczywiście wszystkie strony, biorące udział w dyskusji wzięły je sobie do serca. Niewielkim wyłomem był radny Krzysztof Butryn, który złożył wniosek, aby wszyscy radni przeznaczyli swoje diety na szpital, zapewne wiedząc, że ze względów formalnych nie może być on głosowany. Nikt z radnych nie zadał pytania ile, a zapewne i z czego, trzeba do szpitala dołożyć, aby nie stracił możliwości funkcjonowania. Być może odpowiedź na tego typu pytania „ile” i jak długo (w ciągu roku, dwóch a może więcej),  zawiera – jak twierdzi Parjaszewski – złożony zarządowi powiatu plan. Jeżeli tak jest, to szkoda że takie elementy nie pojawiły się w dyskusji na radzie.

Pytań po wczorajszej sesji pozostało wiele. Również takie, kto pokieruje szpitalem, gdyż oprócz żądania części pracowników szpitala, domagających się przywrócenia Parjaszewskiego, z inicjatywą rozmów „za zamkniętymi drzwiami”, wystąpiły posłanki.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
3.7 3 votes
Oceń artykuł
guest
50 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
2 godz. temu

Nie jestem w temacie, ale oczywiście się wypowiem 🙂 .
Wiadomo kto najwięcej narobił długów, oczywiscie Rybak i wtedy mieszkańcy się nie burzyli. Wykazywał fikcyjne zyski, żeby pobierać wysokie nagrody, bo tak zawarta była umowa, dorobił się również na covidzie jak wszyscy pisowcy. Managerem był żadnym, miał już doswiadczenie w rozkładaniu swoich jednostek na łopatki. Mieszkańcy byli głusi i ślepi…
Teraz pojawił się piękny Piotr, który próbuje się trzymać nogami i rękami, bo ma za sobą część personelu. Personel przede wszystkim żeński, a takiemu podobają się przystojni faceci, a więc dyrektor wykorzystuje to i pewnie jeszcze trochę kasą sypie rozdając nagrody. No i personel murem za dyrektorem…, mimo że ten zadłuża szpital jeszcze bardziej, likwiduje oddziały, no ale ma poparcie, a więc je wykorzystuje.
Nie bronię starostwa, bo np. Starostwo jakoś nie potrafiło rozstać się z Rybakiem w porę…
Żadnegopisma w sprawie referendum nie podpiszę!
Mimo, że zarząd starostwa to pisiory, a jak widać, są tam pracownicy od brunatnej konfy, a ta patoprawica to nie moja bajka, to nie mam zamiaru mieszać się w te sprawy.
Jaki elektorat, takie i władze❗
Sami żeście wybierali, a teraz co❓- nie pasuje?

Z wyrazami współczucia
Z wyrazami współczucia
1 godz. temu
Reply to  mławianka

Tutaj właśnie pokazane jest sedno mławskich problemów: „Nie jestem w temacie, ale oczywiście się wypowiem” Pozdrawiam wszystkich, którzy „są w temacie”. Waldemar Rybak

Parias
Parias
28 min. temu
Reply to  mławianka

Szanowni pracownicy SPZOZ i zwolennicy referendum.
Jak pisał tik tak… Zresztą słusznie gdyby dziś ktoś powiedział że szpital ma około 7 milionów długu to w ogóle nie było by dyskusji ,ot dług samorząd pomoże spłacić i szpital działa dalej .
Nawet gdyby to było jeszcze dwa więcej czyli 9 milionów musieli by to radni poruszyć na sesji ale szpital dostał zastrzyk wsparcia na właśnie 9 milionów i było by po sprawie takie podsumowanie rządów Rybaka
Ale dziś po 1,5 roku rządów następcy do szpitala trafiło 9 milionów i czy to prawda, że dług zbliża się do 30 milionów ?
Więc skończcie z mitem długu Rybaka jego już nie powinno być i tyle to bicie piany i granie na emocjach.
Przyjrzyjmy się co zrobił jego następca czemu zamykał oddziały?
Dlaczego dług tak wystrzelił?

Wydymali was
Wydymali was
2 godz. temu

A co na to miejscowa posłanka z KO (PO) oraz wiceminister z PSL?
Nie poszliście do nich o poradę?

Obserwator
Obserwator
3 godz. temu

Dobra postawa radnego Krzysztofa Butryna, wniosek jak najbardziej wskazany, bo za zaistniałą sytuację odpowiada cała rada powiatu.

Pan Cogito
Pan Cogito
26 min. temu
Reply to  Obserwator

Butryn Butryn a to nie jest ten co na komisjach rady powiatu zadał odwołania dyrektora Pariaszewskiego bo zadłużył szpital?

krystyna
krystyna
5 godz. temu

PIĘKNY PIOTRUSIU PANIE,
TWOJA CHWAŁA W KOŃCU USTANIE,
WTEDY WSZYSCY ZOBACZĄ
ŻE TY NIE WSPANIAŁY DYREKTOR,
A POWIATOWY MACZO…

krystyna
krystyna
5 godz. temu

Drogie czirliderki Piotrusia!! Dawidku, Moniczko, Nikolo bierzcie się do roboty a nie latacie na imprezki!
Panie Dyrektorze Piotrze, zarzucałeś że zespoł lekarski oglądał mecze siatkowki?!
Ja byłam położną w tym ZOZie i jak mnie zwalniałeś to nie chciałeś się spotkać, jak chodziłam do gabinetu to Twoja czirliderka Anita albo Ania – bliźniaczki trudno je rozróżnić – mam nadzieję że Ty się nigdy nie pomyliłeś – broniła Cie przede mną. A to ważne spotkania, a to wyjazd a tak naprawdę paliłeś papierosy na dworze a to z czirliderką Moniką, Beatą…

Dyrektor to cham
Dyrektor to cham
2 godz. temu
Reply to  krystyna

Typowe chamskie zachowanie decydenta.

obserwator
obserwator
2 godz. temu
Reply to  krystyna

prawda

Pan Cogito
Pan Cogito
24 min. temu
Reply to  krystyna

Tak było

Anonimowo
Anonimowo
1 dzień temu

Poprzednia wicestarosta- wystąpienie bez samokrytyki. Szpital tak nagle jest w tarapach finansowych? A za poprzedniej władzy był ok?

Tik tok tak
Tik tok tak
21 godz. temu
Reply to  Anonimowo

Postaram się pewne rzeczy wyjaśniać pracującym w szpitalu ale nie interesującym się jego sprawami
Szpitale powiatowe były są i będą zadłużone wynika to z wielu czynników zmiana kosztów wzrost płac nie ujęty w kalkulacji nad wykonania płacone z opóźnieniem i mniej to wszystko powoduje że takie zadłużenia są i będą zjawiskiem powszechnym
Ale jeśli jak ktoś określił w komentarzach za czasów Rybaka były trupy w szafach ,, nieopłacone ZUS y” to na koniec dług ten wynosił co circa 7milinow zł Taki dług i zakamuflowanie ich w sprawozdaniach między innymi przez postępowania układowe z ZUS ,doprowadziły do tarć z pracodawcą i w konsekwencji rozwiązaniem umowy
Podkreślamy to było około 7 miliony z czego wymagalne ok 4 milionów
Dziś jak słyszymy dług to być może nawet 27 milionów z czego wymagalne mimo pomocy samorządu na poziomie ponad 9 milionów to wciąż 8 milionów.
Teoretycznie środki z samorządu powinny pokryć długi po Rybaki a szpital powinien płynąć miodem i mlekiem
Dlaczego tak nie jest to już czytelnicy muszą przeanalizować.
Tak jak na początku pisałem szpitale powiatowe wychodzą na minus i samorządy mówią ok pomożemy zakładając że będą dokładać 2,5-3 miliony tyle może spokojnie dołożyć samorząd z budżetem takim jak powiat czy gmina ale pamiętajmy nie będzie pola manewru na inne zmniejszenie danin jak np podatki czy śmieci
W Mławie to 27 mln tego nie dźwignie żaden samorzad

Prutek
Prutek
20 godz. temu
Reply to  Tik tok tak

No i ile jeszcze można na tego rybaka zwalać to prawie dwa lata minęły ludzie ile mozna

Anonimowo
Anonimowo
1 dzień temu

Ta cała referentka to ma pojęcie Bolka i Lolka. Jak Mlawski szpital ma takich ekspertów to daleko nie zajdziemy. A p.poslanki no cóż tu mówić, takie deklaracje bez konkretów to żadne dzialania. Czyżby tylko się promować?

Wytrawnie
Wytrawnie
1 dzień temu

Nikola doświadczenia co nie miara. Bierz się za towarzystwo. Zrób porządek.

Obserwuj
Obserwuj
1 dzień temu

Rybak był. Gdzie P Jan P były starosta. Zaproszenie na następne sesje!!!

Fałsz
Fałsz
1 dzień temu

Ludzie co wy odpi

Szydlowo
Szydlowo
1 dzień temu

Naprawdę Amerykę odkryła.Ciekawe co zrobiła/zrobi dla Gm Szydlowo!?

Szydlowo
Szydlowo
4 godz. temu
Reply to  Szydlowo

Poza przyniesieniem wstydu nie za dużo podobnie jak wójtowa

Edzia
Edzia
1 dzień temu

Burmistrz Jankowski jest nadal w społecznej radzie szpitala ?!
Czyli ma z tego tytułu wynagrodzenie ?
Super ! Dwa dni temu podwyżka i zarabia ponad 21 tysiecy plus rada szpitala.
Mławo tu chyba nie chodzi o nas… tylko o kasę.
Jankowski, Burchacki, Szczechowicz robicie nas w balona

Zojka
Zojka
16 godz. temu
Reply to  Edzia

Zanim napiszesz komentarz to się zastanów czy społeczna rada szpitala może przynosić dochody.. sama nazwa SPOŁECZNA!!!!

Jvgjg
Jvgjg
2 godz. temu
Reply to  Zojka

Społeczny nie oznacza bezpłatną funkcję. Społeczne bezpłatne funkcje były ale w dawnych czasach w PRLu. Teraz każda sitwą wciąga swojego i daje mu pieniądze.

J23
J23
1 dzień temu

Łatwiej jest odwołać sekretarz starostwa. Ale nie widzę żadnych ruchów w personaliach.

Życzliwa
Życzliwa
1 dzień temu

Oddaje rocznie 17-20 tys za składkę zdrowotna pstatnie 2 lata wykorzystałam 300 złotych z twgo gdzie sa pieniadze. Takich jak ja jest miliony.

WML
WML
1 dzień temu
Reply to  Życzliwa

Gdy zachorujesz zrozumiesz jak działa system. To że tyle zarabiasz nie oznacza że każdy na tyle szczęścia. Pracowitość to sprawa drugorzędna.

Judasz
Judasz
1 dzień temu
Reply to  Życzliwa

Księża niech zbiórkę zorganizują tacy uczynni dobroduszni

Komar
Komar
2 godz. temu
Reply to  Judasz

Tak zbiorą a kierownictwo szpitala przepuści te pieniądze.

Persival
Persival
1 dzień temu

Niestety, ale Komitet Referendalny już poniósł klęskę, ponieważ pan Rybak w celny sposób wypunktował dyrektora Parjaszewskiego.

Jestem przekonany, że nawet jeśli dojdzie do referendum, to i tak na etapie głosowania referendum nie będzie miało ważności pod względem frekwencji.

Zobaczycie!

Cdn...
Cdn...
1 dzień temu
Reply to  Persival

Nikt klęski nie poniósł trzymają się bardzo dobrze i listy pięknie się zapełniają,a to że Rybak się jakim cudem pojawił na sesji tylko wzmogło determinację mieszkańców powiatu żeby te referendum przeprowadzić.

Troll
Troll
1 dzień temu
Reply to  Cdn...

,,To „referendum

Cdn...
Cdn...
23 godz. temu
Reply to  Cdn...

Tylko mówcie przy zbieraniu podpisów, że zbieracie na referendum w sprawie odwołania rady powiatu. Wmawiacie ludziom, że to za ratowaniem szpitala i oni nieświadomie podpisują.

Maria
Maria
17 godz. temu
Reply to  Cdn...

Potwierdzam. Wczoraj u mnie w domu były dwie starsze panie i twierdziły że zbierają podpisy żeby szpitala nie zamknęli. Kiedy im uświadomiłam za czym i dla kogo zbierają podpisy , były zaskoczone ale oczywiście poszły do następnych domów głosić nowinę . Naród chce igrzysk, ktoś musi zostać rozszarpany przez lwy !!!! Dopóki nie poleje się krew oszalały tłum nie zazna spokoju

Gladiator
Gladiator
2 godz. temu
Reply to  Maria

To podobnie jak że zbieraniem podpisów żeby pociągi IC zatrzymywały się na Wólce. Ludzie raz na 10 lat jezdzą pociągiem a radny z Wólki itp. podtykali ludziom pismo do podpisu twierdząc że żadne IC w następnym roku nie będą zatrzymywały syw Mławie bo na Mława Miasto wsiada tak mało ludzi ze kolej chce zlikwidować zatrzymania w Mławie.

Komar
Komar
2 godz. temu
Reply to  Cdn...

Ludzie przed podpisaniem czytają przynajmniej nagłówek.

Józef
Józef
1 dzień temu

Funkcjonowanie szpitala jest moim zdaniem fatalne niewiele się zmieniło brak empatii brak opieki a koszty olbrzymie
Wiemy o co cały ten protest część bludzi za ostatniego dyrektora pozyskało ciepłe posadki i teraz ciężko się rozstać
Może pani Nitek wyjaśni jakie ma (nie ma) wykształcenie i co robi w szpitalu ,kto ją tam zatrudnił i za ile
Czy to nie dziwne, że zatrudnienia się na zbędne etaty ludzi przy takich długach
Wiemy że część pracowników trzeba by zwolnić żeby ratować sytuację .My w LG przechodzimy to co roku tak jest ,ale w szpitalu to nie do pomyślenia dla pracowników.
Dobrze że będzie kontrola bo ptaszki cwierkaja że te wszystkie zabiegi lekarzy ściągniętych z innych miast to jednak mogą przynosić straty
A to oznaczałoby że leczymy ludzi z Polski ale straty trzeba pokryć z kredytu który ma pokryć starostwo ? Kosztem budowy i remontów np dróg no jaki to ma sens
Radny Butryn mówi żeby radni zrzekli się diet na rzecz szpitala Ok Piarowo ładnie ale to może pracownicy szpitala zrzekną się podwyżek ? Ciekawe czy to zrobią?
Może pani Nitek zrzeknie się choć jednej miesięcznej pensji zdobiła to?
Należy się zastanowić co się stało że 1,5 roku temu jak donoszą media szpitala miał podobno 8 milionów długu dziś niektórzy mówią że jest 27;to tak wygląda jak by nie było żadnych dochodów a tylko wydatki.
A Rybak choć ma swoje za uszami wczoraj dobrze powiedział dziś metoda na zarządzanie szpitala jest prosta ja narobię kosztów na zatrudniam sobie swoich pracowników a wy mieszkańcu przez starostwo weźcie kredyt i odkładajcie bo oszczędzać to tu nikt nie będzie
Jak mówi dyrektor zatrudnił panie z Warszawy za kupę kasy jak na nasze warunki bo trzeba było poprawić dokumenty a nikt z pracujących w tym pani Nitek tego nie umiał .
No to po co ci pracownicy? Żeby protestować?
A może wystarczyło te panie zatrudnić na umowę zlecenie?
I na koniec pani poseł twierdzi że ktoś naruszył rodo w poście na FB
Pani poseł dane z KRS są jawne i dodatkowo stosuje się domniemanie prawdziwości ich zapisow

Persival
Persival
1 dzień temu
Reply to  Józef

Pani Poseł nie ma pojęcia.
Starosta pozamiatał cały komitet Referendalny

Józef
Józef
1 dzień temu
Reply to  Persival

To nie ma znaczenia kto kogo pozamiatał nikt tego nie wytrzyma dwa miesiące temu dług wymagalny około 8 milionów?
Ten starosta który podobno nic nie robi i chce prywatyzować szpital ,co jest wierutną bzdurą bo musiała by się na to zgodzić rada powiatu a przecież nie ma samobójców wśród radnych, ale do rzeczy 2 miesiące temu dług wymagalny wynosi 8 mln starostwo daje 2,5 mln miasto 1 mln i w tym tygodniu 2,5 ml a długi wymagalne szpitala ponownie ok 8 mln?
Zastanówmy się już bez nakręconych emocji czy to jest ok
Mam w domu 8 tys kredytu dostaję od rodziny 6 tysi bo widzą że nie mam na chleb przychodzą do mnie a ja mówię no za mało daliście bo ja dalej mam 8 tysi kredytu dajcie więcej bo zatrudniłem panią do sprzątania i nie mam na kredyt i na wypłatę
Tak to założycie i siebie i cała rodzinie
Pewno rodzina by wyszła i powiedziała sp…
To zaczyna przypominać pewien kraj daj daj ale na co? ty zły nie chcesz bezpieczeństwa daj daj …
Ty nie rób drogi ty daj daj

Emaya
Emaya
1 dzień temu
Reply to  Józef

Dokładnie…bardzo dobrze wyjaśnione…za chwilę bankrutem byłby cały powiat i (wymoderowano) pracująca w starostwie mogłaby pensji nie dostać…ale na szpital i podobne siejące destrukcję i mówiącę nieprawdę osoby by było…

Maria
Maria
16 godz. temu
Reply to  Józef

Świetnie streszczenie sedna sprawy Szpital kontra Starostwo Brawo

Emaya
Emaya
1 dzień temu
Reply to  Persival

To są ludzie broniący swoich miejsc pracy, w których niewiele robili…bo pacjentów nie ma…Tylko dzisiaj takie czasy, że klienta trzeba pozyskać, a nie traktować jak zło konieczne…W mławskim szpitalu przydałby się dyrektor, który pogoniłby większość tego tiwarzystwa do roboty, a nie wysyłał na protesty…i MY jako społeczeństwo tego oczekujemy!

Cdn...
Cdn...
1 dzień temu
Reply to  Józef

Jak zauważyłeś w LG zwalniają co roku tylko czemu są to nasi pracownicy ? Co są winni że chcą godnie zarabiać, a obcokrajowcy pracują przez parę godzin potem siedzą żeby dobić do 12 godz. Ludzie blisko wieku emerytalnego gdzie znajdą pracę .
W szpitalu podwyżki no przecież wedlug siatki płac zagwarantowane przez NFZ nie z Twojej kieszeni. No masz racje zwolnijmy wszystkich no po co pracownicy ,sam sobie podłączysz kroplówkę,ugotujesz i dasz jeść i wymienisz pampersa jaka to oszczędność

Józef
Józef
17 godz. temu
Reply to  Cdn...

Tak po ludzku i powiem prosto
Skoro pieniądze są z NFZ to gdzie one są bo skoro NFZ daje na wszystko to sprawa śmierdzi jeszcze bardziej
Tak pieniądze w NFZ są moimi pieniędzmi żeby nie zdechnąć z głodu na przestojach prowadzę działalność gospodarczą kosze pobocza dziś 10 godzin i idę na 2/3 zmianę
Place ponad 1000 złotych składek zdrowotnych więc to są moje pieniądze
Jeśli ktoś wymaga solidarności to raczej do zasad solidarności powinien się stosować
Twój wpis jasno wskazuję pogardę mam nadzieję że nie jesteś jednym z tych protestujących z rączkami

Napisałeś niemal wprost nie interesuje mnie ile w szpitalu jest długu nie ważne ile godzin tyrasz masz nam zapłacić bo mam siatkę plac ROZUMIESZ MAMY SIATKĘ PLAC NAM SIE NALEŻY nie ważne że na kredyt a jak nie macie kasy to niech starosta pożyczy i później spłaca a jak nie chce pożyczek brać oj zły starosta wszyscy na niego bo my mamy siatkę płac i nam się należy a i mieliśmy dyrektora taki młody ładny wygadany to jemu też dać ale wcześniej go przywrócić
BO W NFZ TO NIE WASZE PIENIADZE TYLKO NASZE NA PODWYZKI
Szkoda że w LG nie mamy takiej siadło płac daj daj daj najwyżej zbankrutujesz i wywalisz wszystkich na bruk
Tak obcokrajowcy to skandal dziękujemy pani poseł i pani partii ale pamiętaj oni są zatrudnieni na kontraktu są potrzebni dostają nie są nie dostają wszystko jest wyliczone i nie mają siatki płac
I Twój ostatni argument chcesz powiedzieć że pani Nitek poda mi kroplówki? ugotuje posiłek? No zdecydowanie nie może z tym pampersem ale nie raczej nie wymieni
ALE MA SIATKE PLAC I PODWYZKA JEJ SIE NALEŻY
TYLE Z TEJ TWOJEJ ARGUMENTACJ

Cdn...
Cdn...
1 dzień temu

Może i nie poprawi ,ale prawda jest taka . Zostaliście wybrani na naszych przedstawicieli ,zamknięcie się w gabinecie i nie wyjście do ludzi to świadczy tylko o Was o waszym szacunku do obywateli. Jezeli już wyjdziecie to patrzcie ludziom w oczy a nie na swoje buty. Krytyka jest na porządku dziennym w naszym życiu Panie Starosto jeszcze się pan nie przyzwyczaił? Jeżeli się popełnia błądy to trzeba się do tego przyznać . Usiąść dobrze przemyśleć a nie uznawać tylko swoje Ego i że tylko ja mam rację,bo ktoś odwazył się mnie skrytykować. Mówicie tylko o swoich racjach nie liczycie się ze zdaniem innych. Zwolnienie dyrektora szpitala w tym momencie to był zły ruch i myślę że wyborcy Wam tego nie zapomną. Po obejrzeniu relacji z sesji powiatu moje zdanie jest takie. że co niektórzy nie powinni w tej radzie siedzieć , nawet nie potrafili wysiedzieć do końca , uciekli jak tchórze przed odpowiedzialnością.Bo może nikt nie zauważy nie będą się czepiać lub ja tego nie zrobiłem. Panie Starosto i Wicestarosto -Człowiekiem trzeba być zawsze Starostą czy Radnym się bywa.

Cdn...
Cdn...
1 dzień temu
Reply to  Cdn...

I jeszcze jedno zaproszenie pana Rybaka bo myślę że nie jest to przypadek że nagle się zaczął pojawiać w okolicy to już chyba strzał w kolano . Rozwialił dwa szpitale, próbował Mławę ktoś mu przeszkodził.Przyszedl nowy dyrektor z poza ukladu stara się to wyciągnąć z dna a ktoś celowo chyba to utrudnia. Jestem częstą pacjentką tego szpitala i powiem tak wszędzie dobrze gdzie nas niema.To nie Leśna Góra ale jest blisko i nigdy nie odmówiono mi pomocy.

Józef
Józef
1 dzień temu
Reply to  Cdn...

Wiesz odpowiem tak myślę że decyzja o zatrudnieniu wcale nie zapadła w starostwie i został on skierowany na ten odcinek
I to był błąd starosty odwołanie lepiej późno niż za późno
Rybak to już historia wiedział dyrektor co bierze rybak zostawił kilka milionów długu
Dis jest ponad dwadzieścia, a równowartości zadłużenia rybaka wpłynęły na konto więc powinno być teoretycznie 0
Gdyby było – 4 mln to nikt by o tym nawet nie dyskutował uznając to za sukces ale jest podobno 25-27 no to uważacie że to jest sukces
I tak z ręką na sercu bo ja byłem ostatnio w tym szpitalu poprawiła się obsługą a może pracownicy są milsi wszyscy którzy stoicie teraz w szpitalu na korytarzu jest,, super ”
Prawda nic nie trzeba zmieniać?

Cdn...
Cdn...
1 dzień temu
Reply to  Józef

Dług był i to duży tylko dobrze ukryty same ZUSy były około 7 mln .Więc cóż procent risnie.Zmiany zachodzą powoli, to widać,nie wrzucam wszystkich pracowników do jednego worka,bo ludzie są różni. Zobacz ile teraz osób nagle poczuło powołanie( już nie ten wiek ale dobrze płacą to czemu nie).rzuciło się na pielęgniarstwo dla kasy ,bo czasem nie idzie to w parze z empatią . A do tej pracy trzeba mieć serce i cierpliwość. Słuchając sesji zastanawiam się nad tym tematem o drogi bo trzeba dojechać,bo młodzi zostaną. Tak drogi są bardzo ważne ale jak nie będzie pracy dla tych młodych ,bo starzy blokują im miejsca pracy to i drogi nie pomogą żeby tych młodych zatrzymać.

Parias
Parias
17 godz. temu
Reply to  Cdn...

No tak ale dyrektor dostał od samorządów ponad 9 milionów i co zabrakło to gdzie jest kasa

Parias
Parias
17 godz. temu
Reply to  Cdn...

Proszę nie wypowiadać się za wszystkich
Jak zabierzesz podpisy i będzie referendum to zobaczymy ile was jest
Może być tak jak z petycja pracowników szpitala na ponad 500 pracowników tylko 230 podpisów

Anonimowo
Anonimowo
1 dzień temu

Tylko Dyzma uratuje szpital…..

50
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x