Dyrektor Parjaszewski nie poinformował NFZ o problemach mławskiego szpitala
— 01/06/2026

Przed kilkunastoma minutami, mławskie starostwo opublikowało pismo z Narodowego Funduszu Zdrowia Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego w Warszawie, kierowane do dyrektora SP ZOZ w Mławie Piotra Pariaszewskiego i przesłane do starostwa.
Jak wynika z jego treści, o groźbie zaprzestania świadczenia usług zdrowotnych w mławskim szpitalu NFZ dowiedziało się …. z doniesień medialnych(!), choć w takim przypadku dyrektor Parjaszewski powinien wcześniej poinformować NFZ. Jak pisze w piśmie Katarzyna Słodka – Dyrektor Mazowieckiego Oddziału NFZ, dyrektor Parjaszewski nie informował Funduszu o żadnych zagrożeniach nawet na spotkaniu w siedzibie NFZ w dniu 22 kwietnia br.
Mławskie starostwo na razie nie komentuje tej sytuacji.
red.


Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski
[TUTAJ]
Z treści pisma skierowanego do dyr. Szpitala , podpisanego przez wicestarostę świadczy o słabej znajomości prawa ( edukacja w tym zakresie niezbędna). Odpowiedź dyr.swiadczy o jego prawniczym przygotowaniu
Ludzie jak to wszystko ładnie się piśze pokazać przecie postawcje się w tej sytuacji
Radni powiatu Mławskiego:
POL Michał
RAKOWSKI Jerzy Ryszard
KWIATEK Krzysztof
CHODUBSKI Tomasz Robert
JAKUBOWSKI Maciej
DĘBSKI Artur Paweł
BUTRYN Krzysztof
NOWAKOWSKI Michał
KACPRZAK Artur
TAŃSKA Barbara
WARECKI Jan
ZAJĄC Krystyna
SZLACHTA Jacek
LINKOWSKI Marek Wiesław
OLSZEWSKI Mariusz
CHMIELAK Mariusz
WIECZOREK Sławomir
OKUMSKI Witold
NOWAKOWSKI Jerzy
Szanowna Redakcjo, proszę o nie moderowanie bezpodstawnie moich komentarzy i zamieszczenie chociaż podstawowej informacji, która znajduje potwierdzenie w powszechnie dostępnych dokumentach, o treści następującej: W roku 2022 SPZOZ w Mławie osiągnął ujemny wynik finansowy w kwocie – 5 009 854,31 zł. W następnym, 2023 roku strata zmniejszyła się do kwoty – 2 715 874,49 zł. Dyrektor Rybak zawarł w lipcu 2024 r porozumienie z Zarządem powiatu Mławskiego o rozwiązaniu umowy o pracę.
Wstydziłbyś się Rybak jeszcze się kiedykolwiek odzywać. Może porozmawiamy o tym w jakiej kondycji zostawiłeś szpital na Solcu? Albo w jakim wstanie wskazującym przyszedłeś do pracy? Akurat są na to artykuły w mediach, w sieci nic nie ginie.
SPZOZ w Mławie na koniec 2023 roku nie miał żadnych zobowiązań wymagalnych, a strata w stosunku do roku poprzedniego zmniejszyła się prawie o połowę, to jest z ok 5 mln zł na koniec roku 2022, do ok. 2,7 mln na koniec roku 2023, ponadto szpital nie miał na koniec roku 2023 żadnych zobowiązań wymagalnych, a kredyt, który był postawiony do dyspozycji SPZOZ nie był uruchamiany.
Zgoda . Zobowiązań wymagalnych nie było , ale zobowiązania wobec Zusu były!!! Chciałeś się Panie Rybak wykazać i spłacić wymagalne zobowiązania kosztem zusu pracowników. A po co wymagalne spłacić? żeby wynik pokazać o nagrodę zgarnąć.
Pracownik głupi że milczał
Proszę o podanie pełnej informacji:
W roku 2023 nastąpiła poprawa sytuacji. Ujemny wynik finansowy zmniejszył się w stosunku do roku 2022. z – 5 009 854,31 zł, do kwoty – 2 715 874,49 zł w roku 2023.Strata planowana na rok 2024 miała wynieść 2 421 895,00 zł, a w następnych latach miało być uzyskane zrównoważenie przychodów z kosztami. Dyrektor Rybak wystąpił w lipcu 2024 r do Powiatu Mławskiego o pokrycie straty za rok 2023 przez Powiat, ale takiej zgody nie uzyskał. Było to jednym z powodów honorowego poddania się do dymisji przez dyrektora Rybaka.
Żałosna historia, żałosny człowiek. Mały Piotruś ubzdurał sobie, że będzie Piotrem Wielki, ale musi zaistnieć. Najlepszym sposobem, aby zostać bohaterem będzie ugaszenie pożaru, który sam wznieci i będzie kontrolował, bo jest uzbrojony w sikawkę kupioną na odpuście w Drogiszce. Niestety, jak to bywa u małych Piotrusiów bawiących się w stodole zapałkami, wszystko wymknęło się spod kontroli i teraz ma ubrudzone lakierki i ubranko, a ze strachu przed konsekwencjami zaczyna obwiniać wszystkich wokół, że nie pomogli gasić pożaru, którego by nie było, gdyby Piotrusiowi nie pozwolono wchodzić do stodoły bez opieki. Odnoszę wrażenie, że gospodarz już to zrozumiał. Niestety, trochę za późno.
Dlaczego zatem Starostwo, czyli jego pracodawca, go nie odwoła? No ciekawe dlaczego?
Powinien odwołać już dawno ale pewnie Piotruś oszukiwał podobnie jak oszukiwał NFZ .
Ejaj napisało; 2022 rok: –5 009 854,31 zł (strata netto) – drastyczne załamanie finansowe. Głównym powodem były ustawowe podwyżki dla personelu medycznego, na które szpital nie otrzymał wystarczającego pokrycia w wycenie świadczeń z NFZ
Należy dopisać dalszy ciąg: w 2023 r. znacząca poprawa sytuacji, bo strata o połowę niższa (ok. 2,7 mln zł) i nie ma zobowiązań wymagalnych. Spłacony kredyt zaciągnięty przez dyr. Białobłockiego. Taki stan utrzymuje się do połowy roku. W lipcu dyr. Rybak prosi Powiat o pokrycie straty, ale otrzymuje odmowę, bo następca już tupie nogami, więc Rybak honorowo ustępuje.
Ale ludzie nie chcą tego widzieć i wiedzieć, ale to są fakty które nie były w ostatnich dniach wskazywane, przez co niezasadne uwielbienie Pana Piotrusia rosło a nienawiść do Rybaka była podsycana . Tłum dał się zmanipulować i w asyście pogotowia poszedł na „Majdan”
Nie toczył pyskówki w mediach i nie robił marszu. Miał odmienne zdanie więc odszedł . Parjaszewski powiedział że albo on albo starosta . Starosta uzyskał poparcie radnych więc tym samym parjaszewski powinien odejść honorowo
Szanowni Państwo,Myślę że
Mieszkańcy oraz pracownicy oczekują od wszystkich stron dialogu i wspólnego działania. Prosimy, aby zakończyły się wzajemne oskarżenia oraz publikowanie konfliktów w przestrzeni publicznej, ponieważ prowadzi to jedynie do pogłębiania podziałów, nienawiści i utraty zaufania społecznego. Szpital powinien być miejscem pomocy ludziom, a nie areną politycznych i personalnych sporów.
Apelujemy, aby przedstawiciele wszystkich stron zasiedli do wspólnego stołu i rozpoczęli rozmowy dotyczące realnej pomocy dla SPZOZ w Mławie oraz planu wyprowadzenia placówki z trudnej sytuacji finansowej.
Prosimy również o niedopuszczenie do zwolnienia Dyrektora Piotra Parjaszewskiego. W obecnej sytuacji potrzebna jest stabilizacja oraz wsparcie dla działań mających na celu ratowanie szpitala. Problemy finansowe i zadłużenie placówki nie powstały w ostatnim czasie — są wynikiem wieloletnich zaniedbań, o których wszyscy wiedzieli. Tym bardziej dziś potrzeba odpowiedzialności i wspólnego działania, a nie dalszego zaostrzania konfliktu.
Liczymy na to, że Rada Społeczna stanie po stronie dobra mieszkańców, pacjentów oraz pracowników szpitala i podejmie działania, które pozwolą uratować tę niezwykle ważną dla regionu placówke
chyba ktos od Pana Dyrektora mieknie
I po co takie komentarze, które nic konkretnego nie wnoszą.
Mięknie , mięknie . Bo pokazał na co go stać w ataku na starostę . Chyba każdy rozsądny i myślący człowiek widział jak toczył pianę z mównicy . Każdy wystąpienie w takim stylu świadczy, jakim człowiekiem jest . Nie da się zrzucić tego na zarząd bo nie zdawali sobie sprawy . Rok temu dostał podwyżkę bo wciskał kit że panuje nad sytuacją .
Toczy pianę ? Nie może patrzeć na te układy i układziki i dlatego wszystkim obecnym powiedział prawdę -jak to wszystko „działa”!!
A w starostwie to myślą że wszyscy mieszkańcy powiatu to półgłówki i nic nie widzą i każdy kit im można wcisnąć ;( patologia wszechobecna w polityce również panuje w starostwie mławskim !!!
Zamkni się już obrońco starosty.
Mnie zastanawia jedno: problemy w szpitalu nie wzięły się z dnia na dzień. Przecież obecny burmistrz zasiadał w poprzedniej kadencji w społecznej radzie szpitala. Czy wiedział o długach ? czy tylko pobierał należność?
Szpital nie miał wtedy wysokiego zadłużenia .
Jak nie miał zadłużenia a zusy które nie były płacone to jest kilka milionów.Wiec nie wziął się dług z kosmosu.
Nie Burmistrz tylko Starosta — Starosta dokładnie wiedział o długach — myślał że nowy dyrektor sobie z tym poradzi– okazało się ze sprawy zaszły za daleko, zresztą w Służbie Zdrowia nie dzieje się najlepiej w całym kraju — no ale dziś w radio 7 zjawiła się posłanka Cicholska — i dolewała oliwy do ognia — bo za pisu było inaczej –czyli jeszcze gorzej — Panie POL chyba wystarczy już zapraszania tej pani do Mławy — niech zajmnie się sprawami które ma w Ciechanowie w uzdrowieniu sytuacji bo jest skłocona ze środowiskiem tego miasta — !!
Raczej myślał że młody to się wyłoży szybciej i ucieknie i droga wolna do prywatyzacji
PiS tylko czeka, żeby wrócić do władzy i doić wszystkich znowu…jak czytam te komentarze, to ma w naszym powiecie realną szansę… i wykorzystuje, co się da…
Poczytaj fakty które są nawet w komentarzach pod tym postem .
A ja uważam że szukają kozła ofiarnego wszyscy o wszystkim dobrze wiedzą i wiedzieli. Nie tylko ten szpital walczy o przetrwanie a NFZ się obudziło. Więc gdy dyrektor walczy jak lew to teraz z niego chcą zrobić winnego , drugi to by miał gdzieś. Wielki szacun.
Skoro nie raczył poinformować nfz to widocznie sytuacja nie jest tak tragiczna.
Jakoś nie chce mi się wierzyć że nie poinformował. Grubymi nićmi to szyte.
Tak Ci się tylko wydaje . Jeszcze wypłyną inne sprawy .
Jest zła i prawda była ukrywana . Z każdym miesiącem szybko narastała strata , wystarczy poczytać komentarze i ten Rybaka .
Do nory trollu.
Tez tak uważam szukali kozła żeby zrzucić winę
Za to poinformował wszystkie możliwe media i posłów wszystkich maści…Ludzie, obudźcie się!
Księża wiedzą może wymodlo cud i kasa się będzie zgadzała co ich nie zaprosili na sesję jak otwierali aptekę to wyswiecali ciemnogród dalej
Raczej dyrektor szpitala wyjdzie z tej sytuacji obronną ręką.
jak go sie szybko nie pozbeda to nic dobrego nie bedzie. Kazdy z nas jakby mial takiego podwładnego to od razu by go wysadził. Piotruś w krótkich gaciach przecholował
Oj tak, miałeś chamie złoty …..
Cóż sam się podłożył. Pozostaje tylko go zwolnić i zawiadomić prokuraturę.
No trzeba .
–to nie obecny dyr.jest winien dzisiejszej sytuacji — winni siedzą na tej sali i mają się dobrze, bo mieszkańcy miasta jak i powiatu znowu wybrali ich do władz–chyba tylko po to aby ukrywać przed nowym dyr, stan zadłużenia Szpitala >> chyba znasz przysłowie nie strasz nie strasz bo się ze*****
To prawda niewiniątka nic nie wiedzieliśmy,śmiech na sali