Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowy projekt sportowo‑edukacyjny dla mieszkańców Mławy i Północnego Mazowsza rusza już wkrótce!


Stowarzyszenie Joker Mława, we współpracy ze Stowarzyszeniem FLY HIGH oraz lokalnymi partnerami, rozpoczyna realizację wyjątkowego projektu, którego celem jest łączenie pokoleń, aktywizacja mieszkańców oraz promocja zdrowego stylu życia. Inicjatywa została stworzona tak, aby była dostępna dla każdego – niezależnie od wieku, kondycji czy sportowego doświadczenia.


To jedno z największych przedsięwzięć sportowo‑edukacyjnych w regionie, a jego budżet wynosi aż 197 400 zł. Projekt jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, a jego realizacja stała się możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców, którzy w ubiegłorocznym głosowaniu oddali na niego swoje głosy.

Stowarzyszenie Joker Mława jest pomysłodawcą oraz głównym realizatorem projektu. Organizatorzy podkreślają jednak, że sukces przedsięwzięcia nie byłby możliwy bez wsparcia mieszkańców.
„Projekt realizujemy dzięki wszystkim mieszkańcom, którzy podczas ubiegłorocznych wakacji oddali swój głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza i wsparli naszą inicjatywę. Udało nam się zebrać około 1000 głosów, co pokazuje ogromną mobilizację całego lokalnego środowiska sportowego i społecznego. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i cieszymy się, że cała Mława potrafiła zjednoczyć się wokół tak wartościowej inicjatywy” podsumowuje Zbigniew Krystkiewicz.

Program został podzielony na cztery moduły, obejmujące zarówno regularne zajęcia sportowe, jak i wydarzenia integracyjne oraz turnieje dla różnych grup wiekowych.

MODUŁ 1 – Regularne zajęcia sportowe

W ramach projektu powstanie co najmniej 7 grup treningowych, każda licząca minimum 10 uczestników. Łącznie z zajęć skorzysta co najmniej 70 osób.

Każda grupa zrealizuje minimum 30 godzin treningowych w okresie od maja do grudnia (1 godzina tygodniowo).

Planowane grupy:

  • tenis stołowy – SP Bogurzyn
  • pickleball – MHS
  • zajęcia ruchowe dla najmłodszych – SP 6 w Mławie, SP Wieczfnia Kościelna, MHS
  • crossfit – Siłownia Xtreme
  • badminton – MHS

MODUŁ 2 – Amatorskie turnieje sportowe

Zorganizowanych zostanie co najmniej 5 turniejów, kierowanych do różnych, często nietypowych grup odbiorców – m.in. urzędników, służb mundurowych, oldboyów, dziewczynek i kobiet, a także najmłodszych mieszkańców.

Planowane wydarzenia:

  • MŁAWA CUP – turniej piłki ręcznej dziewcząt (czerwiec, MHS)
  • MŁAWA JUNIOR CUP -turniej piłki halowej chłopców, rocznik 2012 (listopad, MHS)
  • MŁAWA BOWLING CUP – turniej w kręgle (czerwiec, Kręgielnia Planeta)
  • turniej halowej piłki nożnej dla służb mundurowych (listopad, MHS)
  • Olimpiada Ruchowa dla Dzieci (Wieczfnia Kościelna, październik)
  • turniej strzelecki dla młodzieży i dorosłych (sierpień, Dębsk)

MODUŁ 3 – Turnieje indywidualne i deblowe w sportach niszowych

W ramach modułu odbędzie się minimum 5 turniejów w dyscyplinach mniej popularnych, ale cieszących się rosnącym zainteresowaniem.

Planowane turnieje:

  • MŁAWA BOWLING CUP – turniej indywidualny lub deblowy (czerwiec, Kręgielnia Planeta)
  • MŁAWA CUP – turniej tenisa ziemnego (wrzesień, MOSiR Mława)
  • turniej tenisa stołowego (maj, MHS)
  • turniej BEACH SOCCER (czerwiec, MHS)

MODUŁ 4 – Rodzinne wydarzenia sportowe „Sport inaczej”

To część projektu nastawiona na integrację międzypokoleniową i aktywność całych rodzin. Wydarzenia będą miały formę zabawowych, alternatywnych aktywności sportowych.

Planowane wydarzenia (min. 3):

  • Senioriada Mławska – olimpiada sprawnościowa dla seniorów (październik, MHS, CUS Mława)
  • Olimpiady sprawnościowe i turnieje na boisku mobilnym (SP 6 i SP 4, czerwiec)
  • Międzyszkolny Turniej Sprawnościowy – przedszkolaki i klasy I–III (Wieczfnia Kościelna, październik)
  • Rodzinna Olimpiada Sportowa -Szydłowo (lipiec), Wiśniewo (sierpień), MOSiR Mława (czerwiec)
  • Mikołajkowe Zawody Pływackie (grudzień, MOSiR Mława)

Projekt, który łączy ludzi

Inicjatywa ma być przestrzenią, w której spotkają się dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. To projekt, który aktywizuje, integruje i inspiruje, a przede wszystkim – daje mieszkańcom realną możliwość spędzenia czasu w sposób zdrowy, wartościowy i pełen pozytywnej energii.

Partnerzy projektu:
Miasto Mława
Starostwo Powiatowe w Mławie
Mławska Hala Sportowa
MOSiR Mława
Xtreme Mława
Kręgielnia PLANETA
Gmina Wieczfnia Kościelna
Gmina Wiśniewo
Gmina Szydłowo
szkoły partnerskie
oraz inni partnerzy lokalni

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x