Każdy może nazbierać. W lasach wysyp grzybów i grzybiarzy
— 30/07/2025
Deszczowa i ciepłą pogoda sprawiła, że w okolicznych lasach trwa prawdziwy boom na grzyby. Wcześniej pojawiły się kurki, teraz w ogromnej liczbie prawdziwki. Jak wiedzą doświadczeni grzybiarze, często tak jest, że te pierwsze borowiki – nawet ich młode egzemplarze bywają robaczywe. Tak jest też i w tym roku, zdarza się dużo robaczywych, ale na pewno uda się nazbierać wystarczająco dużo zdrowych na obiad, a może i na suszenie czy marynatę. Gdzie się udać? Grzybowe miejsca to tajemnica wytrawnych zbieraczy, ale przy takim wysypie na pewno starczy dla każdego. A nawet gdyby łup nie był strasznie obfity, to zawsze pozostaje przyjemność spaceru po lesie. Zawsze też możemy udać się pod halę targową – ale w tym przypadku to po a nie na.
Dziękujemy czytelnikowi za nadesłane fotografie z grzybobrania.
red.
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski
[TUTAJ]
Grzybów dużo ale dlaczego nikt nie napisze że bardzo dużo robaczywych pewnie im to nie przeszkadza smacznego
Przecież to jest białko „przyswajalne” ha ha!