Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To już w czwartek. Otwarcie wystawy „Mława postaciami zapisana”


Zapraszamy Państwa na coroczną wystawę pod tytułem „Mława postaciami zapisana” która jest częścią większego projektu jaki Stowarzyszenie Mława Miasto zabytkowe realizuje na Facebooku. W każdy poniedziałek, od ponad czterech lat, w ramach cyklu który nazwaliśmy „MŁAWIANIE” publikujemy biogramy kolejnych osób w różny sposób związanych z naszym miastem.


Niektórzy w Mławie urodzili się a swoje życie zawodowe i rodzinne związali z innymi miejscami. Są też tacy, którzy przyszli na świat w innych miejscowościach a do naszego miasta rzucił ich los. Na przestrzeni minionego czasu w sferze publicznej, naukowej czy kulturalnej Polski pojawiło się szereg osób wyjątkowych, zasługujących na uwagę a których życiorys wskazuje na powiązanie z Mławą. Celem tej wystawy jest przybliżenie sylwetek tych postaci.

Spośród 158 dotychczas opisanych na FB postaci na wystawę wybraliśmy 63 osoby, których skrócone opisy biograficzne prezentujemy, ilustrując je portretami autorstwa Zdzisława Kruszyńskiego. Idea wystawy plenerowej pozwala na publiczne przedstawienie szerokiego grona osób powiązanych z Mławą, które poprzez swoją działalność wpisują się w powojenną historię naszego kraju. Przybliżenie i prezentacja tych postaci pozwala na promocję ich osiągnieć ale też promocję naszego miasta. Wyjątkową wartością wystawy jest aspekt merytoryczny i poznawczy. Każdy z biogramów stanowi indywidualne opracowanie, oparte na badaniach źródłowych a gros postaci to osoby nieznane w naszym środowisku lokalnym

Wystawę przygotowali: Andrzej Dusiński (biogramy), Zdzisław Kruszyński (portrety), Zbigniew Grzemski (folder) i Zuzanna Szymborska (opracowanie graficzne)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mirka
Mirka
9 miesięcy temu

Brawo dla Stowarzyszenia Mława Miasto Zabytkowe. Prawdziwi pasjonaci. Codziennie zaglądam na stronę MMZ na Facebooku. Codziennie dowiaduje się czegoś nowego o historii naszego miasta.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x