Nie szukajmy haków na uczniów
— 16/06/2025
W trybie szkolnej pracy, czerwiec jest tym miesiącem, gdzie nauczyciele dokonują rocznej oceny klasyfikacyjnej uczniów. Nie zawsze jest to zadanie proste do wykonania. Mazowiecki Kurator Oświaty przypomina szkołom zasady oceniania i udziela wskazówki.
Mazowiecka kuratorka oświaty skierowała do dyrektorów wszystkich szkół na Mazowszu pismo, w którym przypomina zasady oceniania zawarte w przepisach prawa oświatowego. To m.in. odejście od wyliczania średniej i w oparciu o nią wystawianie oceny końcowej.
– Nauczyciel ustala, na jakiej podstawie będzie wystawiał oceny, czy będzie się opierał np. tylko na sprawdzianach. Mam nadzieję, że nie, bo jest to za wąskie weryfikowanie wiedzy. Na równi liczą się również odpowiedzi ustne czy projekty – mówi Wioletta Krzyżanowska, szefowa Kuratorium Oświaty w Warszawie.
– Nie szukajmy haków na uczniów. Nie chodzi o to, żebyśmy złapali ucznia na niewiedzy, ale dali mu możliwość nauczenia się i poprawienia oceny. Jeśli poprawę napisze na lepszą ocenę, liczmy tylko ją. Jeśli na gorszą – nie uwzględniajmy jej – zwraca się do nauczycieli w podcaście „Szkoła na nowo” Wioletta Krzyżanowska.
źródło: ZNP
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski
[TUTAJ]