Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Urodzone w Krajewie. Żubrze stadko się powiększyło


W ostatnich dniach liczba żubrów w zagrodzie zwiększyła się o dwa nowo narodzone cielęta. Matkami cieląt jałóweczek są krowa POWILGA oraz krowa pierwiastka o imieniu PORECKA. Ojcem obu cieląt jest byk z naszej zagrody POMERANIN. Cielęta pierwsze dni życia mają już za sobą co daje nam nadzieję, że będą się szczęśliwie i zdrowo hodowały w naszej zagrodzie – poinformowało Nadleśnictwo Dwukoły.  


Czekamy jeszcze na trzecie wycielenie, wstrzymując oddech, bo okres porodów u żubrów przynosi różne nieprzewidziane sytuacje. Jesteśmy już za półmetkiem wycieleń i na chwilę obecną cieszymy się sukcesem, na który składa się ciężka praca Leśników i ludzi z którymi współpracujemy, jak naukowcy i lekarze weterynarii. To dzięki ich zaangażowaniu w restytucję żubra, zwierząt tych co roku przybywa w Polsce – cieszą się leśnicy.

red.

fot. Nadleśnictwo Dwukoły

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
11 miesięcy temu

Dobrze że po majówce to możne przeżyją.

Anonim.
Anonim.
11 miesięcy temu
Reply to  Adam

Obyś miał rację…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x