Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Drogowy bilans majówki – zatrzymani: kierowca z dożywotnim, sądowym zakazem oraz nietrzeźwi kierujący


Pomimo apeli o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą oraz zapowiadanych, wzmożonych kontroli, na drogach pow. mławskiego zatrzymano troje kierowców pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał dożywotni, sądowy zakaz kierowania pojazdami. Już pierwszego dnia majówki (01.05), patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwą kobietę, która przewoziła w samochodzie dwoje dzieci w wieku 7 i 10 lat. W organizmie miała prawie promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Radzanów. Kierująca hyundaiem została zatrzymana przez patrol ruchu drogowego. Kobieta przewoziła w samochodzie dwoje swoich dzieci w wieku 7 i 10 lat. Dzieci zostały przekazane pod opiekę ojcu. Nietrzeźwa kierująca trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa, dotycząca zagrożenia bezpieczeństwa dzieci zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Mławie Wydział Rodzinny i Nieletnich. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Szreńsku.


3 maja, policjanci zatrzymali dwóch kolejnych kierowców, którzy dopuścili się przestępstwa. Jeden z nich miał dożywotni, sądowy zakaz kierowania pojazdami. Został zatrzymany w Pawłowie (gm. Szydłowo) przez interweniujący patrol z Posterunku Policji w Szydłowie. W sobotę wieczorem, policjanci zauważyli kierującego mercedesem, który wyraźnie nie panował nad pojazdem, zjeżdżając na pobocze. Na widok patrolu, kierowca wjechał w drogę gruntową, zahamował i wyrzucił kluczyki. Został natychmiast zatrzymany i obezwładniony przez policjantów. Był pod wyraźnym działaniem alkoholu.

Zatrzymanym okazał się 43-letni mieszkaniec pow. mławskiego z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami. Przewoził w samochodzie troje pasażerów. Mężczyzna nie poddał się badaniu alkotestem. Pobrano od niego krew do badań na zawartości alkoholu w organizmie. Został osadzony w policyjnym areszcie.  Następnego dnia usłyszał zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prowadzone są dalsze ustalenia, dotyczące kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Szydłowie.

Tego samego dnia (03.05), w Radzanowie, na ul. Mławskiej, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego  peugeotem. 44-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał 1,90 promila alkoholu w organizmie. Samochód został odholowany i zabezpieczony na poczet kary. Kierowcę osadzono w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem  w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drodze. Jeśli widzisz kierującego, którego zachowanie może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków, niezwłocznie powiadom Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

asp.szt. Anna Pawłowska

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Well
Well
1 rok temu

A ilu kierowcom się udało…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x