Straciła dopiero co zdobyte prawo jazdy. Nietrzeźwa osiemnastolatka staranowała latarnię
— 11/07/2024

fot. ilustracyjne
Każdy nietrzeźwy za kierownicą pojazdu stanowi ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Ten jednak przypadek z Działdowa jest bardzo niepokojący. Oporów przed jazdą po alkoholu nie miała już nawet osiemnastolatka, która zaledwie tydzień wcześniej odebrała prawo jazdy.
W poniedziałek (8.07.2024 r.) na ulicy Lidzbarskiej w Działdowie doszło do uszkodzenia przydrożnej latarni przez kierującą oplem. Prowadzący na miejscu zdarzenia czynności policyjny patrol, ujawnił 18-letnią kierującą pojazdem, która zbadana na stan trzeźwości, wydmuchała prawie 2 promile alkoholu. Dziewczyna, kierując samochodem osobowym marki Opel, zjechała na przeciwległy pas jezdni, a następnie na pobocze, gdzie uderzyła w przydrożną latarnię. Działdowianka z uwagi na stan nietrzeźwości, bez obrażeń ciała, została przewieziona do szpitala na badania. Policjanci zatrzymali 18-latce prawo jazdy, które posiadała od zaledwie tygodnia, a pojazd przekazali wskazanej osobie. Młoda kierująca za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
źródło: KPP Działdowo
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski
[TUTAJ]
Taka młoda a już debil Ka
Gdyby debilka miała zapłacić sto tysięcy kary to by się zastanowiła przed szaleńczą jazdą.
Nawet jakby miała zapłacić 10milionow to nic nie da. Za jazdę po pijaku zabierają auto, albo równowartość i kary po parędziesiąt tysi i ciągle kogoś za kółkiem po pijaku łapią. Jakby taki delikwent miał odblaskową kamizelkę z napisem jechałem po pijaku i sprzątał chodnik, żeby ludzie i znajomi widzieli, to by się spalił ze wstydu i wtedy może by się zastanowił. A tak to kara pieniężna nic nie daje, bo a nóż się uda 😀