Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

A mówią, że piratami drogowymi są mężczyźni


fot. ilustracyjne


Z analiz Instytutu Transportu Samochodowego, ale też policyjnych danych jednoznacznie wynika, że kobiety znacznie rzadziej niż mężczyźni powodują wypadki. Statystycznie, kobiety powodują jeden wypadek na 6,7 mln przejechanych kilometrów, a mężczyźni – raz na 4,7 mln km. To jednak nie musi oznaczać, że mężczyźni prowadzą gorzej, tylko szybciej, a to potęguje ryzyko wypadku. Przy czym kobiety potrafią też udowodnić, że nie obca im zbyt szybka jazda.

Utrata prawa jazdy na 3 miesiące i wniosek do sądu – to konsekwencje zbyt szybkiej jazdy 46-latki, zatrzymanej przez policję w Ciechanowie.

– W środę 3 lipca policjanci z ciechanowskiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, dokonywali pomiaru prędkości pojazdów na Alei Niepodległości. Brawurową jazdą wykazała się 46-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego, która przekroczyła dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące, a za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem – poinformowała ciechanowska policja.

Policjanci apelują do wszystkich o zachowanie rozsądku na drodze i  jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Jadąc za szybko, ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x