Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gdzie zlokalizowane będzie krematorium? Osiedlowe zebranie miało to wyjaśnić


Wczorajsze (3 lipca) zebranie mieszkańców dwóch żywotnie zainteresowanych sprawą osiedli: Warszawska i Kozielsk, miało w zamyśle wyjaśnić, gdzie zlokalizowane będzie krematorium. Ostatecznie tego celu nie udało się osiągnąć, mimo dość długiej dyskusji. Dlaczego?


Przewodniczący zarządu Osiedla Warszawska, Sławomir Kołakowski odczytał i wręczył burmistrzowi Piotrowi Jankowskiemu listę pytań od mieszkańców, dotyczących również sprawy planowanej ostatnio na działce przy „starej siódemce” (droga wojewódzka nr 587) budowy krematorium.  Jak wiadomo, plany lokalizacji krematorium najpierw przy ulicy Żabieniec, a potem również za cmentarzem, budziły sprzeciw grupy mieszkańców, którzy stanęli na stanowisku, że lokalizacja takiego przedsięwzięcia powinna być w miejscu nie wywołującym kontrowersji i nie powodującym utraty wartości nieruchomości sąsiadujących.

Lokalizacja nowego domu pogrzebowego wraz z krematorium właśnie w tym miejscu za cmentarzem, była ostatnim ustaleniem poprzedniego burmistrza Sławomira Kowalewskiego z inwestorem, a ówczesna rada miasta pod koniec 2023 roku wyraziła zgodę na zamianę działek.

Jak poinformował mieszkańców osiedli obecny burmistrz Piotr Jankowski, do zamiany działek i podpisania aktu notarialnego ostatecznie nie doszło. Stało się tak prawdopodobnie dlatego, że Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wyraził zgody na zjazd na tę działkę ze „starej siódemki”. Ratusz nie dysponował wiedzą, jakie dalsze plany ma inwestor. Wiadomo było jedynie, że w trakcie negocjacji o zmianę działek z miastem, wycofał on wcześniejszy wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla działki przy ulicy Żabieniec.

Jak powiedział zebranym mieszkańcom burmistrz Jankowski, inwestor ma teraz trzy wyjścia. Może chcieć rozbudować istniejący dom pogrzebowy przy ulicy 18. Stycznia, przy okazji budując tam krematorium, może ponownie wystąpić o warunki zabudowy dla działki przy ulicy Żabieniec, gdzie wcześniej Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło odmowną decyzję burmistrza. Trzecią opcją mogła by być nadal lokalizacja przy „starej siódemce”, ewentualnie jakaś inna lokalizacja zaproponowaną przez miasto, o co apelowali mieszkańcy.

Ostatecznie, po dyskusji już tylko w gronie mieszkańców bezpośrednio zainteresowanych sprawą krematorium, przyjęto, że władze miasta spróbują nawiązać kontakt z inwestorem, w celu ustalenia dalszych losów lokalizacji krematorium.

JK

Zobacz także:

Zebranie Osiedla Kozielsk. Skarga do WSA, petycja do wojewody, inna lokalizacja krematorium

Batalia o krematorium rozstrzygnięta

Burmistrz i inwestor dogadali się w sprawie krematorium za plecami mieszkańców

SKO uchyla decyzję burmistrza. Batalia o krematorium trwa

Krematorium w Mławie. Burmistrz odmówił, inwestor się odwołał

Inwestor. Nigdy bym nie pomyślał, że ludzie tak do krematorium podejdą

Zrobimy wszystko, by w tym miejscu nie powstało krematorium

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
46 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
DEWELOPER
DEWELOPER
17 dni temu

POSTAWIĆ NA WARSZAWSKIEJ PRZED EKONOMIKIEM .JEST PLAC Z JEDNYM BUDYNKIEM. NAPOLEON TAM NIE MIESZKA.

Anonim !!
Anonim !!
18 dni temu

A oto najnowsze wieści — była Mławską Naczelnik wydziału Propagandy Mławskiego Ratusza MAGDALENA GRZYWACZ, od 1 Sierpnia– po wygraniu konkursu zostala dyr. Miejskiego Centrum Kultury i Sportu — w RACIĄŻU !!! — TYLKO CO TA PANI MA WSPOLNEGO ZE SPORTEM ??? no ale tym niech sie martwią w Raciążu, Mława pozbyła sie kłopotu!!

NORMALNY
NORMALNY
19 dni temu

WYSTARCZY JAK ODEJDZIE LG BEZROBOCIE SIĘGNIE 90 PROCENT.PANIE WODZU.A ODEJDZIE.RUMUNIA CZEKA.

PRAWDA
PRAWDA
19 dni temu

Kraj pod wodzą tych koalicjantów zmierza do upadłości .Kwestia czasu .Ryżawy jest po to żeby zemsta była zemstą.a chłopki mu pomagają a potem płaczą.

Anonim !!
Anonim !!
19 dni temu
Reply to  PRAWDA

Tylko w PIS są tacy ludzie którzy nie dostrzegają tego co realizuje ten RZĄD POD WODZĄ PREMIERA TUSKA –trzeba być ślepym aby tego nie dostrzegać –powtarzasz to co cały czas klepią podejrzani o wszelkiego typu przekrętach cwaniacy z PIS — w mediach ci którym przychodzi stanąć przed Wymiarem Sprawiedliwości a ta sprawiedliwość to nie jest już sprawiedliwość ZIOBRY ktory taklże wcześniej czy pózniej także stanie i odpowie za to że POLSKA poprzez złe prawo straciła 600 milionów euro !!– to nie jest żadna zemsta –to jest wyczyszczenie aż do spody z ludzi PIS którzy przez 8 lat okradali POLSKĘ –także i ciebie — trzeba być głupcem który tego nie rozumie !!!!–

seniorzy
seniorzy
19 dni temu
Reply to  Anonim !!

chłopie ogarnij się.Będziesz jadł kartofle z ebulą i słoniną.

ciekawy
ciekawy
19 dni temu

Dlaczego jest w MŁAWIE tylko jedna firma POGRZEBOWA? Kto mi odpowie? MOŻE nowy Burmistrz?

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
19 dni temu
Reply to  ciekawy

Ano dlatego że nic ma chętnego MLAWIANINA aby taką firmę otworzyc!!

WIDZĘ
WIDZĘ
19 dni temu

co ty pie …..lisz

Czytelniczka
Czytelniczka
19 dni temu

Może świeżo upieczona posłanka wspomoże mławian? W końcu zna się na tego typu kontrowersyjnych inwestycjach…

ciekawy
ciekawy
19 dni temu
Reply to  Czytelniczka

co?CHYBA BÓG CIĘ OPÓŚCIŁ.

Ania
Ania
20 dni temu

Niech inwestor sobie pobuduje pod domem

Mlawiak
Mlawiak
20 dni temu

Dyzma do roboty

MŁAWIAK
MŁAWIAK
20 dni temu

KOMUNA TO PIKUŚ TERAZ TO JEST POLICYJNY KRAJ.

MŁAWIAK
MŁAWIAK
20 dni temu
Reply to  MŁAWIAK

JEDEN PROWADZI POLSKĘ DONIKĄD.A WSZYSCY MU POZWALAJĄ Z NĘDZNE GROSINY I STANOWISKA.WSTYD HAŃBA.KOALICJA .ŚMIECH NA SALI.LG WYJEDZIE DO RUMUNI TO MŁAWA PADNIE RAZEM Z TYMI CO POZWALAJĄ NA TAKIE RZĄDZENIE POLSKĄ/

Anonim !!
Anonim !!
18 dni temu
Reply to  MŁAWIAK

IDIOTÓW –;Na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka SIE ich na każdym kroku !!

Anonim!!
Anonim!!
20 dni temu

Po dyskusji w gronie mieszkańców — to jakim sposobem na tym spotkaniu znalazł sie ten siwy łysawy pan z tym aparatem,robiąc zdjęcia!! Kogo on reprezentuje????

MŁAWIAK
MŁAWIAK
20 dni temu

w RATUSZU NA PLACU Z TYŁU

MŁAWIAK
MŁAWIAK
20 dni temu
Reply to  MŁAWIAK

MA 20 TYSIA I ŚMIEJE SIE .

Anonimowo
Anonimowo
20 dni temu

Przewodniczący osiedla pan Kołakowski bardzo dobrze prowadził zebranie osiedlowe,

Kkkk
Kkkk
20 dni temu

Wybudujcie krematorium między blokiem przy wiadukcie na Sienkiewicza 70, a ul. Wiejską. Będę miał blisko w razie czego, na piechotę.

Maryla
Maryla
20 dni temu

Bardzo merytoryczne, rozważne i spokojne wystąpienie radnego Zbigniewa Ruszkowskiego zazegnało konflikt, który tlił się na wczorajszym zebraniu rzeczonych osiedli.

Pik Pok
Pik Pok
20 dni temu
Reply to  Maryla

No właśnie nie wiem po co radni Kowalczyk i Majewski przyszli na to spotkanie chyba żeby się ze sobą kłócić niech na sesjach rady się wykłócają tu są sprawy mieszkańców i tym niech się zajmują

Do maryla
Do maryla
19 dni temu
Reply to  Maryla

O długo Pana Ruszkowskiego niebylo nie słychać nie widać.

Świadek
Świadek
20 dni temu

Słyszałam, że zachowanie przewodniczącego pana Majewskiego było dość nietypowe.

Burmistrz świetnie sobie poradził.

Piotr
Piotr
20 dni temu
Reply to  Świadek

Czyli wziął się do pracy.? 😉

Do piotr.
Do piotr.
19 dni temu
Reply to  Piotr

Podstępny pracownik jesteś?

Anonimowo
Anonimowo
20 dni temu
Reply to  Świadek

Też tak uważam. Burmistrz pokazał odpowiedni poziom dyskusji. Brawo

XdxdxD
XdxdxD
20 dni temu
Reply to  Anonimowo

Pokazal jakiś poziom? Chyba byliśmy na różnych spotkaniach.

Łysy
Łysy
20 dni temu
Reply to  XdxdxD

Nie siej buniowej propagandy. Śmiem twierdzić, że nie byłeś na tym spotkaniu.

Marian Janusz Paździoch
Marian Janusz Paździoch
20 dni temu

Don Kamillo do boju! Masz okazję na kolejny cyrk!

piotr
piotr
20 dni temu

prawda i wyciągane brudy oraz walka o sprawiedliwość społeczną przez Pana Kamila wielu osobom nie na rękę!!!!!
Panie Kamilu, nie poddawaj się, walcz, jesteśmy z Tobą!!!!!
nie zwracaj uwagi na oczernianie i fałszywe fake newsy – rób swoje – mieszkańcy w Tobie widzą nadzieję na lepsze jutro!!!!

Ignacy
Ignacy
19 dni temu
Reply to  piotr

Ale którzy mieszkańcy i jakie fake newsy. Wystarczy wejść na jego profil żeby zobaczyć jak niepoważny to jest człowiek. Czy ostatnie starcie z Terlikowskim i późniejsze odcięcie się od kolegi radnego całej koalicji to jest fake news. Potępili go i odcięli się od niego wszyscy jego mocodawcy, Jankowski, Burchacki, Kowalczyk. Czy to nazywasz fake newsem, trzeba podpytać tę trójkę kto pisał te oświadczenia, może to nie oni a ktoś się podszył fałszywie?

Anonim !!
Anonim !!
19 dni temu
Reply to  Ignacy

IGNAŚ!!– powinieneś się raczej wziąść za siebie — po piszesz same bzdury nie znając tematu– bo tą trójkę powinieneś zapytać jakie decyzję podejmie — z powodu tego wniosku który złożył PREZES ODDZIALU SYBIRAKÓW — PAN GRZEGORZ DZIKOWSKI !!– i czy miasto jest przygotowane co do grożby blokowania urzędów, a dziennikarz pan TERLIKOWSKI WINIEN ZAJĄC SIĘ –ostatnmią informacją — jaką zamieścił AMERYKAŃSKI DEPARTAMENT STANU KTÓRY ZA TE WSZYSTKIE KONFABULACJE DOTYCZĄCE CUDZOZIEMCÓW I ICH TRAKTOWANIE ORAZ ICH TREŚCI — BARDZO MOCNO UDERZYŁ W POLITYKÓW PIS I KONFEDSERACJI– TAKICH JAK MPORAWIECKI BRAUN–BOSAK –KORWIN !!— A TEN SŁAWETNY TERLIKOWSKI PRZYCZEPIŁ SIĘ DO MŁAWIANINA KAMILA PRZYBYSZEWSKIEGO !!

Anonimowo
Anonimowo
20 dni temu

Problem krematorium to nie jest cyrk

Marian Janusz Paździoch
Marian Janusz Paździoch
19 dni temu
Reply to  Anonimowo

Cyrkiem nie jest również temat komentarzy na temat Terlikowskiego

Góral
Góral
20 dni temu

Uczciwość w tych czasach nie przynosi ci zysków materialnych i nie którym nie na rękę to kolego Kamilu rób swoje bądź sobą

Anonimowo
Anonimowo
20 dni temu
Reply to  Góral

Dzięki Panu Kamilowi Wolka ma teznie.A taki uladzony poprzedni burmistrz Kowalewski zabrał fundusz obywatelski. Chciał, żeby wszystkie inicjatywy były jemu przypisywane.
Uważał, że on wszystko wie najlepiej.

Anonimowo
Anonimowo
20 dni temu
Reply to  Anonimowo

Tężnia na Wólce jest dzięki mieszkańcom to oni głosowali niech p.kamil nie przypisuje sobie zasług.MIESZKANCY Mają dobrą pamięć.

Anonimowo
Anonimowo
20 dni temu
Reply to  Anonimowo

Te minusy znaczą że pieniacze górą prawda nie ma racji bytu WSTYD!!!!!!

Anonim!!
Anonim!!
20 dni temu
Reply to  Anonimowo

A ty nie pisz głupot !!widać że nie znasz jak to sie stało że tężnia powstała
właśnie na Wólce,ofszem mieszkańcy głosowali, ale właśnie zasługa Kamila jest że tężnia jest na Wólce!!! przydało by sie aby do tego parku wróciła mała estradą i pojawiły sie potańcówki tak jak było w latach 60 tych

Anonimowo
Anonimowo
20 dni temu
Reply to  Anonim!!

Złóż wniosek na pewno mieszkańcy poprą potańcówki z lat 60 tych super pomysł powodzenia.

Anonim!!
Anonim!!
19 dni temu
Reply to  Anonimowo

Tum temat do realizacji mogli by SIE zająć Właśnie Radni z Wólki –a może w tym temacie Kamilowi pomoże Roszkowski!!!

Anonimowo
Anonimowo
20 dni temu
Reply to  Anonimowo

Ale pan Kamil był pomyslidawca budowy tężni. Jak krótka lub wybiórczo jest ludzka pamiec

Anonimowo
Anonimowo
20 dni temu
Reply to  Anonimowo

Pomysły to nie wszystko liczą się głosy mieszkańców i skończ te wypociny.

Anonimowo
Anonimowo
19 dni temu
Reply to  Anonimowo

Więc pomysł.pana Kamila o budowie tezni spodobał się mieszkańcom.

46
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x