Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nietrzeźwi za kierownicą Fiata i motoroweru


Kolejny weekend i kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierowcy. Pomimo apeli o trzeźwość za kierownicą oraz zaostrzonych kar, wciąż nie brakuje osób, lekceważących podstawowe zasady bezpieczeństwa. Patrole zatrzymały nietrzeźwego kierującego fiatem oraz nietrzeźwego motorowerzystę. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna raz kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Patrol prewencji, pełniący służbę na terenie gminy Wiśniewo, w niedzielny wieczór (30.06), zatrzymał do kontroli podejrzanie zachowującego się kierowcę fiata, nie korzystającego z pasów bezpieczeństwa i poruszającego się niesprawnym technicznie pojazdem. Kierujący, 29-letni mieszkaniec pow. mławskiego, miał ponad 1,7 promila alkoholu. Interweniujący policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Fiat został zabezpieczony na policyjnym parkingu, na poczet przyszłej kary.

W sobotę, po południu (29.06) patrol ruchu drogowego, pełniący nadzór na terenie gm. Lipowiec Kościelny, zatrzymał do kontroli kierującego motorowerem, 24-letniego mieszkańca pow. mławskiego. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Zatrzymanym, nietrzeźwemu kierowcom grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x