Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Motocyklista uderzył w łosia


W minioną sobotę w Pniewie Wielkim doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Kierujący suzuki uderzył w przechodzącego przez jezdnię łosia. Ciechanowscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicy lasów i pól uprawnych.


W minioną sobotę (29.06) kilka minut po godz. 23 na drodze wojewódzkiej nr 615 w miejscowości Pniewo Wielkie doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Jak ustalili interweniujący policjanci, kierujący motocyklem suzuki, 34-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, uderzył w przechodzącego przez jezdnię łosia. Mężczyzna poruszał się od strony Mławy w kierunku Ciechanowa. 34-latek został przewieziony do szpitala w Ciechanowie. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń, był trzeźwy.

Policjanci apelują o ostrożność na drogach zwłaszcza przy wjeżdżaniu na tereny leśne. Kierowca powinien pamiętać, że w takich miejscach możemy spodziewać się dzikich zwierząt przekraczających pas drogowy. Spotkanie ze zwierzęciem może okazać się bardzo niebezpieczne dla poruszających się pojazdami, zwłaszcza dla kierujących jednośladami. Dzikie zwierzęta są najbardziej aktywne o zmierzchu i świcie. Pamiętajmy, że po wtargnięciu na jezdnię jednego zwierzęcia, pozostała część stada może podążać za swoim przewodnikiem, powodując zagrożenie dla przejeżdżających kierowców.

Widząc znaki ostrzegające przed występowaniem dzikiej zwierzyny, zwolnijmy i obserwujmy najbliższe otoczenie drogi. Zwiększy to naszą szansę na skuteczne ominięcie zwierzęcia, które oślepione światłami reflektorów, wtargnie na jezdnię i straci orientację.

Pamiętajmy, że na drodze najważniejsze jest skupienie i rozwaga kierowcy. Prędkość dostosowujmy, nie tylko do znaków ją ograniczających, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze. Mniejsza prędkość – to mniejsze skutki ewentualnych tego typu zdarzeń.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x