Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć w tym miejscu może słono kosztować


Kobieta z trójką dzieci weszła na pas drogi granicznej. Natomiast rowerzysta robił pamiątkowe zdjęcia. Łamanie przepisów w strefie przygranicznej w najlepszym przypadku kończy się pouczeniem, a niekiedy mandatem.


Kobieta z rodziną przebywała turystycznie w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich. 44-latka wybrała się z trojką dzieci w rejon jeziora granicznego. Nie zważając na tablice informacyjne weszła  na pas drogi granicznej.

Ostatnio również w rejonie służbowej odpowiedzialności PSG w Węgorzewie pojawili się rowerzyści. Jeden z nich złamał przepisy porządkowe obowiązujące w strefie nadgranicznej. 19-latek z powiatu krakowskiego, tłumaczył funkcjonariuszom SG, że chciał zobaczyć granicę z Rosją i zrobić kilka zdjęć. Tym razem turyści nie zapłacili mandatów. Skończyło się na pouczeniach.

Od początku roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 74 osoby, które weszły na pas drogi granicznej. Turyści z ciekawości łamią przepisy, bo z bliska chcą zobaczyć granicę polsko-rosyjską lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Straż Graniczna przypomina, że w strefie nadgranicznej obowiązują przepisy porządkowe wprowadzające zakazy i obowiązki.

Za wejście na pas drogi granicznej, sprawca może zapłacić mandat karny w wysokości do 500 złotych. Za fotografowanie strony sąsiedniej, również grozi mandat do 500 zł.

źródło i fot.: WMOSG

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x