Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Wakacje z WOT” wystartowały w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej


W sobotę 22 czerwca br., 123 ochotników z północnego Mazowsza rozpoczęło szkolenie wojskowe w ramach projektu „Wakacje z WOT” w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.


Choć sobotni poranek upłynął pod znakiem burzowej aury, to pod bramą ciechanowskich koszar stawiło się 123 nowych ochotników, aby przejść szkolenie podstawowe i wyrównawcze w ramach projektu „Wakacje z WOT”.

Kandydaci na Terytorialsów, to mieszkańcy z regionu północnego Mazowsza – głównie osoby młode, studenci i pełnoletni uczniowie. Sezon wakacyjny i urlopowy postanowili wykorzystać na zdobycie nowych umiejętności żołnierskiego rzemiosła.

16 – dniowe szkolenie podstawowe oraz 8 – dniowe szkolenie wyrównawcze rozpoczyna się od spraw ewidencyjnych i szkoleń instruktażowych. Następnie ochotnicy otrzymują mundury i wyposażenie żołnierza OT oraz przechodzą test sprawności fizycznej. Kolejne dni poświęcone są na naukę praktycznych umiejętności.

Podczas dynamicznych zajęć prowadzonych na Pasie Ćwiczeń Taktycznych w Targoniach oraz na strzelnicach, przyszli Terytorialsi zdobywają wiedzę z zakresu m.in. strzelectwa, taktyki, topografii, łączności oraz ratownictwa pola walki. Szkolenie zakończy wielogodzinny egzamin podsumowujący zdobytą wiedzę i umiejętności, tzw. „pętla taktyczna”.

Nowi ochotnicy po 16 dniach intensywnego szkolenia podstawowego złożą przysięgę wojskową. Uroczystość połączona z obchodami Święta Brygady odbędzie się 7 lipca br. w koszarach 5 Mazowieckiej Brygady OT w Ciechanowie.

 

Jak zostać żołnierzem 5 MBOT?

Osoby, które chcą zdobyć wojskowe przeszkolenie, łączyć życie cywilne ze służbą i mieć realny wpływ na bezpieczeństwo naszego kraju i lokalnej społeczności mogą zgłaszać się w szeregi Terytorialsów przez cały rok. Najbliższe terminy wcieleń na szkolenia podstawowe i wyrównawcze w ramach projektu „Wakacje z WOT” w 5 Mazowieckiej Brygadzie OT, to 9 sierpnia i 13 września. 

Wnioski o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej należy złożyć w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Wojskowym Centrum Rekrutacji. Można również skontaktować się z rekrutem 5 MBOT – dane kontaktowe dostępne są na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Olka
Olka
29 dni temu

Dla dobra Polski, naszej Ojczyzny, winno być to jak najszybciej zlikwidowane, bo mamy wielką dziurę budżetową którą zafundował nam PIS I jej skutki w najbliższym czasie odczujemy wszyscy. Likwidacja tego tworu trochę pomogłaby w łataniu tej dziury.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
29 dni temu
Reply to  Olka

Słusznie o tym piszesz– to bardzo głupi wymyśl ANTKA MACIEREWICZA !!

teżMława
teżMława
29 dni temu
Reply to  Olka

W ramach ćwiczeń, które miały certyfikować Wojska Obrony Terytorialnej, napastnicy pozoranci przejęli prowadzoną na otwartym kanale komunikację radiową jednostki, a potem ją opanowali. Żołnierze twierdzą, że ćwiczenie powinno być oblane z powodu błędów dowództwa i powtórzone. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/cwiczenia-wot-napastnicy-puszczali-zolnierzom-rosyjskie-piesni/x9h72d0

Suuumer
Suuumer
28 dni temu
Reply to  teżMława

Świetne źródło prawie jak wyborcza

teżMława
teżMława
28 dni temu
Reply to  Suuumer

Cóż pozostaje, skoro Gazeta Polska, GPC, Sieci, wPolityce czy TV Republika nawet by się o tym nie zająknęły? 😉

Anonim
Anonim
27 dni temu
Reply to  Suuumer

Brawo. Informacje prosto od waszego (wraz z waszym wucem Balbiną) bratniego informatora Russia Today.

Anonim
Anonim
29 dni temu

Dojenie kasy za nic nierobienie ciąg dalszy

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x