Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Posypały się kary za prędkość. Recydywista zapłaci 3000 zł i stracił prawo jazdy


Patrole mławskiej grupy SPEED, mają w swoim szczególnym nadzorze miejsca zagrożone przekraczaniem dozwolonej prędkości, zgłoszone przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). Oto przykłady kilku ostatnich kontroli drogowych w Mdzewie, Sułkowie Polnym i Rzęgnowie, zakończone dla kierujących utratą prawa jazdy i wysokimi mandatami.


Mdzewo (gm. Strzegowo), odcinek drogi wojewódzkiej nr 7 w centrum miejscowości – miejsce wielokrotnie zgłaszane przez użytkowników KMZB, wskazujących problem przekraczania dozwolonej prędkości. Patrol mławskiej grupy SPEED zatrzymał do kontroli kierującego volkswagenem, który w tym właśnie miejscu przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Kierujący pojazdem, 42-letni mieszkaniec Mławy, został ukarany mandatem w warunkach recydywy wykroczeniowej, w wysokości 3000 zł i 13 punktami karnymi. Stracił także prawo jazdy.  

Sułkowo Polne (gm. Strzegowo) –  wielkokrotne, potwierdzone zgłoszenia przekraczania dozwolonej prędkości (KMZB). Zatrzymany do kontroli drogowej, kierujący peugeotem, 30-letni mieszkaniec Wołomina, jechał z prędkością 105 km/h w terenie zabudowanym. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi. Stracił prawo jazdy.

Rzęgnowo (gm. Dzierzgowo) – zagrożenie, polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości, wielokrotnie zgłaszane przez użytkowników  KMZB. Kierujący skodą, 30-letni mieszkaniec pow. mławskiego, przejeżdżał przez miejscowość z prędkością 102 km/h. Został zatrzymany do kontroli przez mławską grupę SPEED. Kontrola zakończyła się dla kierującego mandatem w wysokości 1500 zł, 13 punktami karnymi oraz utrata prawa jazdy.

Policjanci mławskiej grupy SPEED apelują do kierujących o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości i zachowanie szczególnej ostrożności w terenie zabudowanym. Nikt nie jest na drodze sam, odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą to podstawa.

źródło i fot. KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x